logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Głośne dostawy do "Netto" - nawet stopery nie pomagają.

dostawy do nettoOd kilku lat mieszkańcy osiedla Dębowego w Warzymicach skarżą się na poranne hałasy podczas dostaw i rozładunku towarów. Dyskont został wybudowany dość blisko istniejącego już osiedla mieszkaniowego a rampę rozładunkową wraz z podjazdem dla tirów zaprojektowano praktycznie pod oknami mieszkańców. O pospaniu sobie po godzinie piątej rano, mieszkańcy bloków mogą praktycznie zapomnieć.

Czytaj więcej...

Powiat ruszy z łataniem dziur - oby jak najszybciej.

sliwkowa warzymice dziury 1Jak co roku rusza pozimowe łatanie dziur dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo. O ilości ubytków i głębokości dziur jesteśmy co chwilę informowani przez zmotoryzowanych czytelników. Jest dobra wiadomość. Jeszcze w tym tygodniu na kilku drogach pojawią się pracownicy firmy Strabag i zacznie się łatanie. Oby jak najszybciej.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Czytaj więcej...

Pożar zabrał wszystko [PROSIMY O POMOC]

Pozar Warzymice BrzezinyDramat na osiedlu Brzeziny w Warzymicach zaczął się w poniedziałek rano. W jednym z mieszkań zlokalizowanych na parterze wybuch pożar. Na szczęście nikt z mieszkańców w nim nie ucierpiał. Jednak straty są ogromne i znacznie przewyższą spodziewane odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Czytaj więcej...

Wielkie serce prezesa przecławskiej spółdzielni.

Wielkie serce prezesa spoldzielniOd wielu miesięcy systematycznie rosną ceny nośników energii. Przerażeni mieszkańcy czekają na nowe, wyższe rachunki ze spółdzielni czy gazowni. I nie ma zmiłuj, drożeją woda, ścieki, gaz i prąd. Rekordzistą jest PGNiG oraz ENEA. Jednak znalazł się skuteczny sposób na ich obniżenie. Wpadł na niego prezes jednej z naszych spółdzielni mieszkaniowych.

Czytaj więcej...

Ceny paliw jeszcze spadną, ale będą wyższe niż przed wojną.

Bobryk PrzeclawCeny paliw na stacjach powinny jeszcze spadać w kolejnych dniach w wyniku spadku cen w hurcie. Jednak nie wrócimy do poziomów cen sprzed inwazji na Ukrainę. Na okolicznych stacjach mamy już trzecią obniżkę benzyny i oleju napędowego. Podrożeje jedynie auto gaz.

 

Czytaj więcej...

Będzie 3,5 km nowych dróg

wezel przeclawZnamy wykonawców dwóch inwestycji Gminy Kołbaskowo. Drogę z Ustowa do węzła "Przecław", na budowanej obwodnicy Przecławia, zbuduje Strabag, która swoją pracę wycenił na 8,5 mln zł. A drogę Ostoja – Szczecin zrealizuje Ben-Bruk za 9,5 mln. Umowy zostały już podpisane.

 

Czytaj więcej...

Idzie XXI wiek - będziemy mieć światłowód na osiedlu!

swiatlowod zielone poleTo jest informacja na którą z pewnością czeka wielu mieszkańców. Po latach dominacji jednego operatora oraz słabej konkurencji pozostałych - w Przecławiu pojawi się zupełnie nowa jakość dostępu do internetu. Na przecławskim osiedlu w piwnicach montowane są już pierwsze skrzynki do instalacji światłowodowej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsi klienci podłączą się do niego w kwietniu.

 

Czytaj więcej...

Do Rajkowa bez pomysłu

DoRajkowaOkolice ulicy Cukrowej i Do Rajkowa to wjazd do stolicy Pomorza Zachodniego. Tutaj kończy się gmina Kołbaskowo a zaczyna miasto Szczecin. Błoto, zalane chodniki, brak oświetlenia, nierówno położona kostka. Tak widzą Szczecin przybywający od strony zachodu. Od lat wskazujemy włodarzom problem i okazuje się że po latach... Szczecin dalej nie ma żadnego pomysłu na tą okolicę. A w przypadku ulicy Do Rajkowa to przez najbliższe cztery lata nic tam się nie poprawi.

 

Czytaj więcej...