logo gif 10lat

Open menu

Remontów generalnych nie będzie. Tylko doraźne.

remont dachu przeclaw zielone polePowracamy do tematu stanów technicznych bloków na osiedlu Zielone Pole. Wiele z nich, szczególnie tych najstarszych, wymaga już poważnych remontów. Jednak, jak zapewniają prezesi, są i będą jedynie dokonywane tylko te najpilniejsze prace. Na generalne remonty zdecydowanie brakuje środków. Przykładowo koszt generalnego remontu dachu jednego z bloków oszacowano na około milion złotych.

Czytaj więcej...

Przybędzie dwadzieścia nowych miejsc parkingowych

Parking Przeclaw budowa 2To niezwykle ważna inwestycja w naszej miejscowości. W centrum Przecławia pojawi się około dwudziestu nowych miejsc postojowych. To i tak kropla w morzu potrzeb mieszkańców, bo o wolne miejsce postojowe w okolicach przecławskiego osiedla jest bardzo trudno. Szczególnie w godzinach wieczornych, znalezienie pustego parkingu graniczy z cudem.

Czytaj więcej...

Bez ochrony i monitoringu w spółdzielni Przecław Zielone Pole

monitoring przeclaw zielone poleMija piąty rok, od kiedy przecławscy spółdzielcy zlikwidowali ochronę na osiedlu. Na większości spółdzielczych terenów wiszą kamery zamontowane ponad 20 lat temu, w których jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy od dawna już informują o pogorszeniu się bezpieczeństwa na osiedlu, jednak na jego poprawę pozostanie nam jeszcze długo poczekać.

Czytaj więcej...

Dwa tory czy mijanka?

dwa tory czy mijankaO planach modernizacji szlaku kolejowego Szczecin – Berlin słychać od lat. Teraz pojawiają pewne konkrety, choć pociągi mknące przez naszą gminę z prędkością 160 km/h to perspektywa jeszcze wielu lat, a i nie wiadomo czy będzie to w pełni linia dwutorowa.

 

Czytaj więcej...

Gabarytowy problem w Przecławiu

gabarytowy problemOd kilku tygodni coraz większe ilości mebli zalegają na przecławskich wiatach śmietnikowych. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że spółdzielnia poprosiła mieszkańców o niedostawianie kolejnych, ponieważ nowy termin ich odbioru wyznaczony przez gminę przypadnie dopiero na 24 września. A dostawianie kolejnych szaf utrudni dostęp do zwykłych śmietników ekipom sprzątającym.

Czytaj więcej...

Dwie drogi powiatowe do remontu.

stobno dolujeA właściwie to fragmenty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo zamierza wyremontować w najbliższym czasie starostwo powiatowe. Chodzi o 2,6km drogi podzielonej na trzy odcinki między Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Oraz remontu doczeka się 2,5km odcinek ze Stobna do Dołuj. To ten fragment drogi, który trzeba było zamknąć na prawie dwa miesiące jesienią 2017 roku.

Czytaj więcej...

Dziwna akcja policji z lawetami w Przecławiu

laweciarz policjaO zajętych miejscach parkingowych oraz o trudnościach w parkowaniu pisaliśmy wielokrotnie. Strażnikom gminnym w ostatnich dwóch latach walka z nimi idzie dość słabo. Do pomocy mieszkańcy zaczęli wzywać także policję. Jednak to co zaszło na parkingu pod byłym gimnazjum w piątkowe popołudnie, jest kompletnie niezrozumiałe dla mieszkańców.

 

Czytaj więcej...

Walka straży ze szrotami ze słabymi efektami.

szroty 2021Nieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne i bardzo cenne miejsca parkingowe. A o nie jest najtrudniej w ostatnich czasach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest jeszcze trudniejsza. Na drodze stoją przede wszystkim przepisy, które faworyzują posiadacza samochodu, który skutecznie może przez wiele lat twierdzić, że pojazd jest... użytkowany. 

Czytaj więcej...

Problemów z czystością wody ciąg dalszy.

brudna woda warzymice Jaka leci woda z naszych kranów wiedzą najlepiej mieszkańcy. A niestety leci często tak brudna, że gołym okiem widać osad. Po napełnieniu do miski jest albo koloru rdzawego albo w kolorze brunatno-czarnym. Administracje i spółdzielnie zwalają winę na ZWiK a ZWiK na zarządców osiedli. Tylko przeciętnego Kowalskiego raczej nie interesuje, kto popełnił błąd, tylko chciałby mieć czystą wodę za którą płaci niemałe pieniądze.

Czytaj więcej...