logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kadrowe tsunami w przecławskim goksirze.

goksir styczen 2022Zarządzeniem z dnia wczorajszego, wójt gminy Kołbaskowo odwołała ze stanowiska dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji p. Mariusza Skórę. I to nie jedyna zmiana kadrowa w przecławskiej placówce. Okazuje się, że z pracy odeszło w ostatnim czasie więcej osób. 

 

 

Czytaj więcej...

Jest już asfalt na obwodnicy!

obwodnica przeclawia asfalt wrzesien 2022Trwają prace bitumiczne na obwodnicy Przecławia i Warzymic. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie na obu jezdniach ułożono 5,2 km podbudowy bitumicznej. Ponadto wykonywane są pozostałe prace, w tym roboty ziemne na początkowym odcinku trasy.

 

Czytaj więcej...

Tylko 3 tys zł dla poszkodowanych

siadlo dolneW tym tygodniu w Sejmie odbyła się debata m.in. na temat pakietu pomocy dla poszkodowanych przedsiębiorców w wyniku zatrucia Odry. Według przyjętych przepisów, wodniacy otrzymają jednorazowo pomoc w wysokości 3000 zł. Opozycja i poszkodowani przedsiębiorcy mówią jednym głosem, że to zdecydowanie za mało.

Czytaj więcej...

Kuriozalne wybory do Rady Nadzorczej na Zielonym Polu

zielone pole walnePo trzech latach przerwy, członkowie spółdzielni "Przecław Zielone Pole" doczekali się walnego zgromadzenia. Zebrania zwykle odbywają się w czerwcu i takie miało miejsce np. w sąsiedniej, mniejszej spółdzielni. Co więcej, mniejsza spółdzielnia potrafiła zorganizować walne w 2021. Jednak spółdzielcy z Zielonego Pola musieli poczekać znacznie dłużej. Dopiero wczoraj, w wakacje, po ponad trzech latach odbyło się Walne Zgromadzenie. I trzeba przyznać, że było "ciekawie", ale tylko dla tych którzy wytrzymali 5 godzin na sali GOKSiRu i zagłosowali na nowych członków Rady Nadzorczej.

 

Czytaj więcej...

Taksówkarz uszkodził 12 aut w Przecławiu.

taxi uszkodzilo 12 pojazdow miniaturkaDziś we wtorkowy poranek doszło do szokującego zdarzenia drogowego. Kierowca jednej ze szczecińskich korporacji taksówkarskich uszkodził dwanaście aut stojących na parkingu w okolicach bloków nr 99 i 100. Policja zbadała trzeźwość kierowcy, pobrano mu także krew celem zbadania obecności narkotyków.

Czytaj więcej...

Wandal z Przecławia zatrzymany!

zniszczenia GOKSiRPrzez wiele tygodni dewastował mienie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Pracownicy praktycznie codziennie odkrywali nowe zniszczenia. Niektóre z nich były bardzo kosztowne. Aż w końcu udało się go zatrzymać i przekazać policji. I ma to być nauczka i ostrzeżenie dla innych, którzy czują się bezkarni niszcząc wspólne mienie.

Czytaj więcej...

Czy woda w naszej gminie jest bezpieczna?

rzeka odraW odpowiedzi na liczne zapytania czytelników dotyczące bezpieczeństwa ujęć wodnych na naszym terenie, zwróciliśmy się Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rosówku, który jest wyłącznym operatorem w naszej gminie. Czy woda pitna w Kołbaskowie jest bezpieczna? Co z ujęciem powierzchniowym wody w Kurowie?

 

Czytaj więcej...

Przecławska Biedronka wprowadza limity zakupu cukru.

Biedronka 2022W całym kraju dyskont Biedronka wprowadził limit zakupu cukru na jednego klienta. Decyzja zapadła dziś, w środę 20 lipca. Od dłuższego czasu sklepy tej sieci borykają się z brakami logistycznymi wielu produktów. Często brakuje w nich mleka, śmietany, jajek, oleju czy papieru toaletowego.

 

Czytaj więcej...

Wandalizm w przecławskim GOKSIR [SZUKAMY SPRAWCÓW]

zniszczenia GOKSiRWyrwane baterie, wyłamane klamki, niszczenie i malowanie elewacji - to jedne z wielu szkód na jaki narażony jest od kilku tygodni przecławski GOKSiR. To obiekt ogólnie dostępny dla mieszkańców, na terenie którego znajdują się kamery i ochrona. Jednak wandale są sprytniejsi i trudno ich złapać. Regularnie niszczone są łazienki oraz inne pomieszczenia, gdzie nie sięgają kamery.

Czytaj więcej...