medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Krygiera ciągle bez przejazdu, Wyszyńskiego w remoncie - wszyscy na Przecław.

zamknieta krygieraBudowlańcy w Podjuchach nie mogą dokończyć na czas pierwszego etapu budowy węzła Granitowa. Z jego remontem wiąże się czasowe zamknięcie dla ruchu ulicy Floriana Krygiera. Według harmonogramu droga dojazdowa na prawobrzeże miała być zamknięta od marca do czerwca. Być może ruch będzie wznowiony w połowie lipca. Ale to nic pewnego. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać swoje w korkach.

Czytaj więcej...

Upał w osiem jeden

autobus 81Temperatury znów dochodzą do okolic trzydziestu stopni. I powraca ten sam problem. Większość autobusów PKS, które jeżdżą w gminie Kołbaskowo, nie jest wyposażona w wydajny system klimatyzacji czy wentylacji. Operator - szczeciński ZDiTM zapowiada kontrole.. Nakazano także kierowcom włączanie klimatyzacji, kiedy temperatura powietrza przekroczy 22 stopnie.

Czytaj więcej...

Otwarcie granic w weekend, ale nie wszystkich.

GranicaWRosowkuW nocy z 12 na 13 czerwca otwarte zostaną granice Polski dla państw Unii Europejskiej. Do tej pory obowiązywała 14 dniowa kwarantanna dla osoby wjeżdżającej do naszego kraju. Nie dotyczyła ona osób uczących się, pracujących w kraju sąsiedzkim oraz kierowców transportu ciężarowego.

Czytaj więcej...

Odwieczny problem naszych osiedli

brudna wodaO tym jaka woda leci w naszych kranach wiedzą najlepiej mieszkańcy. A niestety często leci brudna. Średnio co kilka tygodni otrzymujemy zgłoszenia wraz ze zdjęciami czegoś co zdecydowanie nie przypomina Kropli Beskidu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w czwartek 28 maja. Skierowaliśmy pytania w tej sprawie do przecławskich spółdzielni oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. I mamy już odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Niebawem pójdziemy skrótem.

chodnik sliwkowaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców warzymickich osiedli. Po ponad dwuletniej batalii powstaje chodnik, który połączy okolice Alei Śliwkowej ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi krajowej 13. Miejmy najdzieję, że inwestycja zakończy się szybko i nasze dzieci we wrześniu skorzystają już z bezpośredniego, krótszego dojścia do szkoły w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Próbny spis z przeszkodami.

spis bledyOd ponad trzech tygodni na terenie gminy Kołbaskowo trwa drugi spis próbny. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, że wielu z nich ma kłopot i wątpliwości z wypełnieniem długich ankiet. Są też problemy z zalogowaniem się przez profil zaufany. A spisać się muszą obowiązkowo wszyscy. Czasu pozostało mało. Zakończenie spisu elektronicznego wyznaczono na 30 kwietnia.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

wielkanoc 2019 Przed nami Święta Wielkanocne. Nadchodzi czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjątkowy to także czas, kiedy z wieloma naszymi najbliższymi musimy pozostać na dystans. Sprawmy, aby w ten czas nie oznaczał dla nich samotności. Niech to będą święta nadziei na szybki powrót do normalności. 

Czytaj więcej...

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

Czytaj więcej...

Amazon Kołbaskowo - pracownicy boją się chodzić do pracy.

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaWszystko wskazuje na to, że Amazon nie zamknie swojego magazynu w Kołbaskowie na czas pandemii koronawirusa. W firmie pracuje około 3000 pracowników z kilkunastu okolicznych gmin, którzy dowożeni są do pracy autobusami i spotykają się we wspólnych pomieszczeniach. Według relacji pracowników przy wejściach i wyjściach panuje tłok, podobna sytuacja jest podczas posiłków na stołówce oraz korzystaniu z innych wspólnych pomieszczeń.

Czytaj więcej...