logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dwie drogi powiatowe do remontu.

stobno dolujeA właściwie to fragmenty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo zamierza wyremontować w najbliższym czasie starostwo powiatowe. Chodzi o 2,6km drogi podzielonej na trzy odcinki między Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Oraz remontu doczeka się 2,5km odcinek ze Stobna do Dołuj. To ten fragment drogi, który trzeba było zamknąć na prawie dwa miesiące jesienią 2017 roku.

Czytaj więcej...

Dziwna akcja policji z lawetami w Przecławiu

laweciarz policjaO zajętych miejscach parkingowych oraz o trudnościach w parkowaniu pisaliśmy wielokrotnie. Strażnikom gminnym w ostatnich dwóch latach walka z nimi idzie dość słabo. Do pomocy mieszkańcy zaczęli wzywać także policję. Jednak to co zaszło na parkingu pod byłym gimnazjum w piątkowe popołudnie, jest kompletnie niezrozumiałe dla mieszkańców.

 

Czytaj więcej...

Walka straży ze szrotami ze słabymi efektami.

szroty 2021Nieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne i bardzo cenne miejsca parkingowe. A o nie jest najtrudniej w ostatnich czasach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest jeszcze trudniejsza. Na drodze stoją przede wszystkim przepisy, które faworyzują posiadacza samochodu, który skutecznie może przez wiele lat twierdzić, że pojazd jest... użytkowany. 

Czytaj więcej...

Problemów z czystością wody ciąg dalszy.

brudna woda warzymice Jaka leci woda z naszych kranów wiedzą najlepiej mieszkańcy. A niestety leci często tak brudna, że gołym okiem widać osad. Po napełnieniu do miski jest albo koloru rdzawego albo w kolorze brunatno-czarnym. Administracje i spółdzielnie zwalają winę na ZWiK a ZWiK na zarządców osiedli. Tylko przeciętnego Kowalskiego raczej nie interesuje, kto popełnił błąd, tylko chciałby mieć czystą wodę za którą płaci niemałe pieniądze.

Czytaj więcej...

Wspólnie za obejściem - apel samorządowców

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021W połowie lutego rządzący na specjalnej konferencji prasowej obiecali szybkie ogłoszenie przetargu na budowę Zachodniego Obejścia Szczecina. Czas biegnie nieubłaganie. Grupa Azoty oraz Port Morski obiecują udostępnienie terenów pod budowę tunelu. A wczoraj włodarze gmin i powiatów zainteresowanych inwestycją, apelują do rządzących o włączenie inwestycji do Krajowego Planu Odbudowy. Tym razem list z podpisami trafił do Premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Czytaj więcej...

Place zabaw (prawie) otwarte.

place zabaw prawie otwarte 001Temat znany od wielu tygodni, a nawet miesięcy. I wciąż budzi kontrowersje. Niektóre place zabaw są zamknięte, niektóre otwarte. I nie ma w tym reguły. Są nawet wspólnoty mieszkaniowe w Warzymicach, które ani razu nie zamknęły swoich mini placów zabaw przy blokach. Jednak im większa spółdzielnia, tym obostrzenia dotyczące korzystania z tych obiektów bardziej surowe. Jest jednak światełko w tunelu. Obiekty już się otwierają lub będą otwarte lada chwila.

Czytaj więcej...

Jest jeszcze szansa na park przy Cukrowej

Park Przy Cukrowej 1Powracamy do tematu powstania parku lub terenu wypoczynkowego zlokalizowanego przy granicy naszej gminy. Pomimo dość dużej obecnej zabudowy w tym miejscu oraz przeznaczeniu kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, pojawiła się szansa zarezerwowania pod cele publiczne i niekomercyjne w sumie trzech działek. Dwie miałby by być pod park, a jedna pod obiekt typu szkoła, przedszkole, żłobek.

Czytaj więcej...

Sygnalizacji, bądź kładki nie będzie.

przejscie pieszych goksirNa tym przejściu dla pieszych zdarzyło się już kilka wypadków. To wina ogromnego ruchu pojazdów na drodze krajowej 13. Pomimo przebudowy przejścia tak, aby pieszy mógł je przekroczyć w dwóch etapach, w zeszłym miesiącu doszło do potrącenia chłopca. W internecie rozgorzała się dyskusja o konieczności budowy sygnalizacji lub naziemnej kładki czy innych rozwiązań.

 

Czytaj więcej...

Ksiądz Dymer zdobył dla arcybiskupa Dzięgi wojskowe działki przy ulicy "Do Rajkowa"

do rajkowa 6 nowa parafia To z pomocą ks. Andrzeja Dymera archidiecezja szczecińsko-kamieńska kupiła od Agencji Mienia Wojskowego działki pod kościół z 95-procentową bonifikatą - ustaliło OKO.press. Chodzi o tereny zlokalizowane przy granicy naszej gminy. Docelowo przy ulicy Do Rajkowa ma powstać kościół, ale na razie będzie tylko kaplica z adaptacji wojskowego magazynu. Być może kościół powstanie, albo szkoła. Możliwy jest test scenariusz, że po 10 latach od nabycia działki, archidiecezja sprzeda ją deweloperowi po cenach rynkowych.

Czytaj więcej...