logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zaginął nasz mieszkaniec! Szukamy Pana Andrzeja [PILNE]

andrzej przeclawPan Andrzej wyszedł z domu w niedzielę około godziny 15:00. Szedł na "stary Przecław". Widoczny był ostatnio na kamerach w okolicach gminnego przedszkola. Niestety dalej ślad za nim się urwał. Nasz mieszkaniec nie zabrał ze sobą telefonu i dokumentów. Pana Andrzeja PILNIE poszukuje rodzina z Przecławia.

 

Czytaj więcej...

Plac za biedronką ostatecznie pod młotek.

plac za biedronkaTak kończy się historia przecławskiego placu zabaw za biedronką. Przez wiele lat był kłopotem i kosztem zarówno dla spółdzielni mieszkaniowych jak i gminy. Brak dozoru, liczne dewastacje oraz położenie na zewnątrz osiedla spowodowały, że miejsce to stało się niezagospodarowane i niebezpieczne. Kilka dni temu okazało się, że gmina wystawiła tą nieruchomość na sprzedaż.

Czytaj więcej...

Będą kontrole na granicy z Niemcami

Kontrole na granicy w KolbaskowieDziś Szefowa MSW Niemiec ogłosiła decyzję o wyrywkowych kontrolach na polsko-niemieckiej granicy, które rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu. W naszej okolicy mobilne patrole mają się pojawić w okolicach dawnych przejść w Rosówku, Pomellen-Kołbaskowo, Bobolin-Schwennenz, Lubieszynie oraz w Buku. Kontrolowane będą głównie busy i samochody dostawcze, w których mogą przemieszczać się migranci.

Czytaj więcej...

Zaskakująco niskie ceny paliw.

rekorowo niskie ceny paliw 19 09 2023Ceny paliw na stacjach w gminie Kołbaskowo są rekordowo nisko. Pomimo znacznej podwyżki ceny baryłki na giełdach światowych oraz osłabienia złotego - ceny benzyny i ropy na stacjach paliw zbliżają się do poziomu 6 zł za litr. Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia a analitycy rynku paliw ostrzegają, że to ręczne zaniżanie cen i wykorzystywanie rezerw strategicznych skończy się... zaraz po wyborach.

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowcy policjanci realizują "Plan Działań Priorytetowych"

butelki po imprezie nocnej przeclaw 93Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w każdym danym rejonie służbowym.

Czytaj więcej...

Jutro, 31 sierpnia otwarcie obwodnicy Warzymic i Przecławia!

Obwodnica Przeclawia maj 202331 sierpnia, między godz. 13.30 a 14 planujemy udostępnienie całej obwodnicy, łącznie z wiaduktami i drogami dojazdowymi - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ trwa kampania wyborcza do Parlamentu.

 

Czytaj więcej...

Gmina Kołbaskowo przejmie stary fragment DK13

DK13W przyszłym roku, na mapie dróg publicznych pojawi się istotna zmiana. Po oddaniu obwodnicy Przecławia i Warzymic, gmina Kołbaskowo przejmie prawie czterokilometrowy odcinek starej trzynastki pod swoje zarządzanie. Z pewnością czeka nas wiele zmian w organizacji ruchu. Ma być dogodniej i bezpieczniej.

 

Czytaj więcej...

Będzie remont drogi w Moczyłach.

moczyly drogaGmina Kołbaskowo otrzymała blisko trzy miliony złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację projektu budowy drogi gminnej w miejscowości Moczyły. Zadanie "Budowa drogi gminnej nr 195030Z w miejscowości Moczyły" zakłada powstanie 732 metrów nowej drogi o szerokości pięciu metrów. Droga ta będzie łączyć drogę gminną nr 195031Z w Moczyłach z drogą powiatową nr 3928Z prowadzącą do Kamieńca. Prędkość projektowana dla nowej drogi to 30 km/h.

Czytaj więcej...

Niedzielna akcja straży gminnej - posypały się mandaty!

parkowanie na gieldzie mandatyTo pierwsza i nie ostatnia, jak zapowiadają strażnicy gminni, akcja normująca zasady parkowania samochodów w Przecławiu w okolicach niedzielnej giełdy. Za parkowanie wzdłuż drogi kierowcom wystawiane są stuzłotowe mandaty. Parkowanie auta na trawniku może kosztować nawet 500 zł. Kierowcy namawiani są do wjeżdżania na giełdę. Tam na dużym terenie parkowanie auta kosztuje tylko 5 zł bez względu na czas postoju. Jednorazowa opłata pobierana jest przy wyjeździe.

Czytaj więcej...