logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Place zabaw (prawie) otwarte.

place zabaw prawie otwarte 001Temat znany od wielu tygodni, a nawet miesięcy. I wciąż budzi kontrowersje. Niektóre place zabaw są zamknięte, niektóre otwarte. I nie ma w tym reguły. Są nawet wspólnoty mieszkaniowe w Warzymicach, które ani razu nie zamknęły swoich mini placów zabaw przy blokach. Jednak im większa spółdzielnia, tym obostrzenia dotyczące korzystania z tych obiektów bardziej surowe. Jest jednak światełko w tunelu. Obiekty już się otwierają lub będą otwarte lada chwila.

Czytaj więcej...

Jest jeszcze szansa na park przy Cukrowej

Park Przy Cukrowej 1Powracamy do tematu powstania parku lub terenu wypoczynkowego zlokalizowanego przy granicy naszej gminy. Pomimo dość dużej obecnej zabudowy w tym miejscu oraz przeznaczeniu kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, pojawiła się szansa zarezerwowania pod cele publiczne i niekomercyjne w sumie trzech działek. Dwie miałby by być pod park, a jedna pod obiekt typu szkoła, przedszkole, żłobek.

Czytaj więcej...

Sygnalizacji, bądź kładki nie będzie.

przejscie pieszych goksirNa tym przejściu dla pieszych zdarzyło się już kilka wypadków. To wina ogromnego ruchu pojazdów na drodze krajowej 13. Pomimo przebudowy przejścia tak, aby pieszy mógł je przekroczyć w dwóch etapach, w zeszłym miesiącu doszło do potrącenia chłopca. W internecie rozgorzała się dyskusja o konieczności budowy sygnalizacji lub naziemnej kładki czy innych rozwiązań.

 

Czytaj więcej...

Ksiądz Dymer zdobył dla arcybiskupa Dzięgi wojskowe działki przy ulicy "Do Rajkowa"

do rajkowa 6 nowa parafia To z pomocą ks. Andrzeja Dymera archidiecezja szczecińsko-kamieńska kupiła od Agencji Mienia Wojskowego działki pod kościół z 95-procentową bonifikatą - ustaliło OKO.press. Chodzi o tereny zlokalizowane przy granicy naszej gminy. Docelowo przy ulicy Do Rajkowa ma powstać kościół, ale na razie będzie tylko kaplica z adaptacji wojskowego magazynu. Być może kościół powstanie, albo szkoła. Możliwy jest test scenariusz, że po 10 latach od nabycia działki, archidiecezja sprzeda ją deweloperowi po cenach rynkowych.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjątkowy to także czas, kiedy z wieloma naszymi najbliższymi musimy kolejny raz pozostać na dystans. Sprawmy, aby w ten czas nie oznaczał dla nich samotności. Niech to będą święta nadziei na szybki powrót do normalności. 

Czytaj więcej...

PILNA konieczność przebudowy przecławskiego basenu - covidowych obostrzeń ciąg dalszy.

basen przeclawMinister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w po 9 kwietnia rozpoczną się fazy odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Jedną z pierwszych z nich będzie dotyczyć otwarcia basenów i pływalni. Obowiązywać na nich będą nowe przepisy oraz reżim sanitarny - woda w basenie będzie musiała mieć co najmniej 60 stopni.

 

Czytaj więcej...

Plac za Biedronką wciąż bez pomysłu

plac zabaw za biedronkaTeren wypoczynkowy zlokalizowany przy osiedlu Zielone Pole od lat czeka ma remont. To niestety miejsce, które upodobały sobie osoby organizujące imprezy po chmurką. Pomimo regularnego sprzątania, co rano walają się tam śmieci i potłuczone butelki. Strach wyjść na spacer z dzieckiem w tą okolicę, przejechać wózkiem czy rowerem, kiedy dookoła leżą potłuczone szkła. W ostatnich latach pojawiły się jedynie urządzenia do kalisteniki. Innych pomysłów na plac nie ma.

Czytaj więcej...

Urbanizacyjny problem naszej wiejskiej gminy.

do rajkowaW ostatnich latach dość rzadko oddajemy miejsce na publikację artykułów napisanych przez naszych czytelników. Warto też wspomnieć, że trafiają do nas dość rzadko. Dziś jest jednak okazja, aby tą tradycję wznowić. Otrzymaliśmy list od jednego z seniorów naszej gminy, który publikujemy poniżej.

 

Czytaj więcej...

Pomoc "po sąsiedzku" pilnie potrzebna!

pomoc potrzebnaStarsze, małżeństwo z Przecławia mieszka w ciężkich warunkach. W malutkim mieszkaniu, które nadaje się do generalnego remontu, brakuje od lat ciepłej wody. Nie mają też ani kuchni, ani aneksu kuchennego. Pomimo ciężkich czasów i sytuacji pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Jeden z sąsiadów chciałby pomóc tej rodzinie w remoncie. Sam jednak nie da rady.

 

Czytaj więcej...