logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Będą drogi pod kolejne inwestycje [ROSÓWEK, KOŁBASKOWO, BARNISŁAW]

Rosowek budowaTrwają prace mające na celu uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rosówku. Powstaje między innymi blisko dwa kilometry dróg. A od października zeszłego roku trwa budowa 1,25 km nowej drogi gminnej w pobliżu Kołbaskowa (obręb Barnisław) - za torami w stronę granicy państwowej. Ta budowa pozwoli uwolnić gigantyczne tereny inwestycyjne, które były od lat niewykorzystane.

Czytaj więcej...

Przetarg na przewoźnika nierozstrzygnięty.

Autobus 241 Przeclaw 3Tylko jedna oferta wpłynęła do szczecińskiego ZDiTM na obsługę wybranych linii autobusowych na terenie Szczecina, gminy Kołbaskowo, gminy Dobra oraz linii nocnych. Tradycyjnie złożyło ją Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie. Od kilku lat, niestety, nie ma żadnej konkurencji na rynku przewozów. Jedyna złożona oferta przekracza budżet o ponad 17 milionów. Czy czeka nas komunikacyjny krach?

Czytaj więcej...

Jest ciemno, pada deszcz. Nośmy odblaski!

odblaski kpgkPolicja apeluje: Nośmy odblaski! Dopilnujmy, aby używali ich nasi bliscy – zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Trwa akcja Akcja "Świeć przykładem", która rozpoczęła się 1 października 2022, tego dnia przypadał też Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. To działania o charakterze informacyjnym i edukacyjnym, których celem jest zachęcanie pieszych, ale też kierujących jednośladami, do korzystania z elementów odblaskowych.

Czytaj więcej...

Solidaryzujemy się z wolnymi mediami. Zobacz reportaż "Siła kłamstwa" [WIDEO]

sila klamstwaPortal Przeclaw24.pl przyłącza się do protestu wolnych mediów dotyczącego postępowania wdrożonego przeciwko TVN przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w sprawie emisji przez tę stację reportażu “Siła kłamstwa”, autorstwa Piotra Świerczka. Reportaż o pracach tzw. podkomisji smoleńskiej został zaskarżony przez Antoniego Macierewicza do KRRiT. Organ ten zbada czy stacja naruszyła warunki koncesji. Solidaryzując się z redakcją TVN wobec której obecnie prowadzone jest postępowanie reportaż też dostępny jest również na naszej stronie w tym artykule.

Czytaj więcej...

Po Nowym Roku za paliwo zapłacimy prawie tyle samo.

stacja paliw auchanPomimo wzrostu podatku Vat z 8% na 23% na paliwa od 1 stycznia na stacjach benzynowych najprawdopodobniej zapłacimy na paliwa tyle samo. Powodem utrzymania ceny po nowym roku jest dzisiejsza, gwałtowna obniżka cen paliw w hurcie o około 12%. Zrekompensuje to kierowcom finalną cenę brutto, która pozostanie prawdopodobnie na tym samym poziomie.

Czytaj więcej...

Kolejna ziemia dla naszych parafii. I znów z pedofilią w tle!

pelczyceOgromne połacie ziemskie o powierzchni około 140 ha otrzymają wkrótce nasze okoliczne parafie. To efekt pracy księdza Mariana Sz. oskarżonego o czyny pedofilskie. To właśnie jego upoważnili proboszczowie szczecińskich i podszczecińskich parafii, aby pozyskał grunty zlokalizowane w Pełczycach. Pełnomocnictwo wystawiła m.in parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Będargowie oraz nowa parafia, p.w. Św. Cyryla i Metodego przy ulicy Do Rajkowa obejmująca swoim zasięgiem m.in. część Warzymic.

 

Czytaj więcej...

Co z brakującym fragmentem ścieżki rowerowej w Przecławiu?

brakujaca sciezka przeclaw Od wielu lat brakuje około jednokilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. I od wielu lat nie ma pomysłu jak tą inwestycję wykonać. Głównym problemem od lat był brak porozumienia z właścicielami fragmentów działek w Przecławiu. Niestety ścieżka nie może być zrealizowana w trybie "Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej" gdzie wywłaszczenia dokonuje się szybko.

 

Czytaj więcej...

Umowy na projekt Zachodniej Obwodnicy Szczecina podpisane!

Umowa na projekt ZOS podpisanaPodpisaliśmy umowy na opracowanie projektu budowlanego Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS) w ciągu drogi ekspresowej S6 - informuje GDDKiA w Szczecinie. Odcinek Kołbaskowo - Police w 13 miesięcy za kwotę 14,94 mln zł zaprojektuje konsorcjum firm TPF i Databout. Dla odcinka Police - Goleniów (w tym tunelu pod Odrą) dokumentację za kwotę 39,8 mln zł wykona firma Voessing Polska, a termin realizacji prac to 15 miesięcy. Po opracowaniu projektów planowane jest złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a następnie pozyskanie nieruchomości pod drogę.

Czytaj więcej...

Gmina remontuje Turkusową. Niestety bez rządowego wsparcia.

Turkusowa remont 1Ruszył remont dróg na terenie nowej części Warzymic - ulicy Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej. Ta prawie dwudziestomilionowa inwestycja nie doczekała się dofinansowań ze źródeł zewnętrznych. Całość prac pokryta zostanie z budżetu gminy Kołbaskowo. Niestety. Do braku dofinansowań ze źródeł zewnętrznych musimy się powoli zacząć przyzwyczajać.

Czytaj więcej...