logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Pozwólcie mi kłamać! Pomóżcie wydać powieść „Kłamca” [ZRZUTKA]

Klamca zerwany ze smyczyCiekawa wiadomość. Powstała powieść, której główny bohater jest mieszkańcem gminy Kołbaskowo, a jej akcja także w znacznej mierze dzieje się w naszej gminie. Jednak, aby ją przeczytać, potrzebna jest pomoc.

 

 

 

Jarek Dworzyński, mieszkaniec naszej gminy, napisał niezwykle wciągająca powieść „Kłamca zerwany ze smyczy”. Jarek znany jest wielu mieszkańcom gminy Kołbaskowo, a z jego pracą spotkali się zapewne wszyscy. Na bieżąco robi i zamieszcza na profilu Gmina Kołbaskowo piękne zdjęcia, filmy i informuje, co się w gminie dzieje. Ponadto od siedmiu lat jest redaktorem naczelnym Aktualności Gminy Kołbaskowo, które co miesiąc trafiają do naszych skrzynek pocztowych. W wolnych chwilach od jakiegoś czasu realizował swoje marzenie, pisał powieść.

- Napisałem powieść, teraz moim marzeniem jest ją wydać. Swoją pracę wysłałem do kilku wydawnictw – informuje Jarosław Dworzyński. - Na moje maile odpowiedziało wydawnictwo, które moje marzenie może pomóc zrealizować. Jednak debiutant nie ma lekko. Aby moja powieść ukazała się na rynku, muszę także ponieść połowę kosztów. To 16 tysięcy złotych.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

„Kłamca zerwany ze smyczy” to thriller, który opisuje kilka dni, dokładnie majówkę 2022, z życia Adama Hala. I odpowie na pytanie, czy główny bohater to psychopata czy może zwykły facet? Książkę przeczytało już kilka osób.

Bardzo byłem ciekawy reakcji na to, co tworzę. Dałem rękopis do przeczytania ośmiu osobom. Trzy z nich, to ludzie, którzy mają na koncie wydane książki. Reakcje wszystkich były niesamowicie pozytywne. Bardzo mnie podbudowały. "Świetnie się czyta, szybko, wartka akcja", "Ciągle chciałam wiedzieć, co dalej", "Główny bohater jest identyczny jak mój były mąż", „Nie mogłam tego czytać, kiedy byłam sama w domu”, „Przy retrospekcjach płakałam, nie mogłam się uspokoić”, „Bardzo mroczne”, "Zaskakujące zakończenie" - takie i wiele podobnych otrzymałem opinii. Pomyślałem, skoro się podoba, muszę to jakoś wydać. Jednak koszt wydania w formie papierowej oraz e-booka jest dla mnie ogromny, stąd pomysł o zrzutce na wydanie powieści.

  reklama

Hair-House

 

Autor założył ją na portalu Zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/2np5e5

- Każda kwota będzie ogromna ulgą dla mnie. I za każdą wpłatę gorąco dziękuję – mówi Jarosław Dworzyński.

Pierwotnie powieść miała ukazać się pod pseudonimem. Jednak będzie inaczej. - Planowałem wydać ją pod pseudonimem, bo uważałem, że moje imię i nazwisko, Jarosław Dworzyński, na okładce nie wygląda zbyt dobrze – śmieje się autor. – Ale po rozmowach z kilkoma osobami, także z autorem, który wydawał swoje prace pod pseudonimem, i który przekonywał mnie, że warto budować markę wokół swojego nazwiska, zmieniłem zdanie.,

A o czym jest powieść?

- Powieść opisuje wydarzenia z maja 2002 roku. Głównym bohaterem jest Adam Hal, dziennikarz, mieszkaniec naszej gminy. Jej akcja także w znacznej mierze dzieje się w naszej gminie, ale także w Szczecinie, Gorzowie, Puszczy Noteckiej czy Poznaniu. Zbliża się majówka 2022 roku. Adam Hal, młody dziennikarz, cieszy się na wyjazd żony Ewy i córki Oli do rodziny w Kamieńsku. Ma swój pomysł na majówkę. Od jakiegoś czasu umawia się z dwiema kobietami na randkę. Z Magdą umówił się na dwunastą, a z Zuzą na piętnastą. Jak to się skończy? Tego oczywiście nie będę zdradzał.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Powieść pokazuje człowieka, który ma dwie twarze.

- Albo i więcej. Pokazuje, jak może wyglądać życie każdego człowieka, kiedy wokół niego kręci się notoryczny kłamca. W tym przypadku dotyczy to żony kłamcy, córki kłamcy, ale także zupełnie innych ludzi mieszkających dziesiątki kilometrów od kłamcy. I trzeba być czujnym, bo z każdej chwili kłamca w naszym życiu może się pojawić – przestrzega autor. - Powieść każe się zastanowić, czy Adam Hal jest psychopatą czy może zwykłym facetem? Czy każdy kłamie? Czy w każdym z nas czai się psychopata?

Czy autor zamierza poprzestać na jednej powieści?

- Kompletnie mnie to wciągnęło. Pisze się już kontynuacja „Kłamcy”. Mam już napisane większą część nowej historii. Liczę na to, że także ukaże się na rynku. Podobno autor, który ma już na koncie napisaną i wydaną jedną powieść, ma lepszą pozycję negocjacyjną. Mam także pomysły na inne powieści, jest ich już chyba z dziesięć. Ale najpierw chcę sprawdzić, jak na rynku poradzi sobie mój debiut. Kończąc, zwracam się z prośbą. Pozwólcie mi kłamać! Pomóżcie mi wydać powieść „Kłamca zerwany ze smyczy”. Z góry pięknie dziękuję za każde wsparcie.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Adres zrzutki: https://zrzutka.pl/2np5e5 

Pin It