logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wspólnie za obejściem - apel samorządowców

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021W połowie lutego rządzący na specjalnej konferencji prasowej obiecali szybkie ogłoszenie przetargu na budowę Zachodniego Obejścia Szczecina. Czas biegnie nieubłaganie. Grupa Azoty oraz Port Morski obiecują udostępnienie terenów pod budowę tunelu. A wczoraj włodarze gmin i powiatów zainteresowanych inwestycją, apelują do rządzących o włączenie inwestycji do Krajowego Planu Odbudowy. Tym razem list z podpisami trafił do Premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

Wspólnie z Policami, Dobrą, Kołbaskowem i Goleniowem, a także Samorządem Województwa od ponad 10 lat Szczecin zabiega o tę kluczową dla rozwoju metropolii inwestycję. Na czerwiec bieżącego roku GDDKiA zapowiedziała ogłoszenie przetargu na realizację tej inwestycji. Samorządowcy zapowiedzieli wsparcie i udział w pracach związanych z projektowaniem obejścia. Na początek Szczecin zaprasza do poparcia dla inicjatywy wpisania Zachodniego Obejścia Drogowego Szczecina do Krajowego Planu Odbudowy, który obecnie jest przygotowywany. Miasto zapowiada też, że będzie planować i realizować własne inwestycje drogowe, które mogą być uzupełnieniem układu dojazdowego obejścia.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Bez wątpienia budowa Zachodniego Obejścia Szczecina to projekt, który w znaczący sposób przyczyni się zwiększenia dostępności transportowej terenów inwestycyjnych w Szczecinie oraz gminach Police, Kołbaskowo, Dobra i Goleniów oraz usprawni transport drogowy do infrastruktury portowej. Inwestycja skróci czas dojazdu w kierunku morza a dzięki wyprowadzeniu ciężkiego ruchu z centrum Szczecina, w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo oraz jakość powietrza.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Miasto Szczecin będąc świadome korzyści jakie z sobą niesie powstanie Zachodniego Obejścia Drogowego Szczecina, podtrzymuje deklarację o dalszej współpracy z podmiotami odpowiedzialnymi za cały proces inwestycyjny. Realizacja tak ambitnego projektu, wymaga dostosowania układu drogowego w granicach samego miasta. Szczecin zrealizował już, realizuje oraz planuje inwestycje, które mają uzupełniać układ dojazdowy do obejścia. Szczecin ponadto już dziś zapowiada gotowość do włączenia ronda Hakena, do budowanej przez GDDKiA obwodnicy Przecławia i Warzymic.

- Deklarujemy swoje zaangażowanie i gotowość do udziału w tym kluczowym dla nas projekcie drogowym. Żeby jednak realizacja tej inwestycji nie pozostała jedynie w sferze kolejnych zapowiedzi obietnic niezbędne jest zabezpieczenie odpowiedniego finansowania. W związku z tym apelujemy za pośrednictwem Pana Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o wpisanie budowy Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, wraz z drogami dojazdowymi do węzłów, do Krajowego Planu Odbudowy lub objęcie tego zadania finansowania z innych źródeł rządowych - czytamy w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego.

  reklama

Hair-House

 

Według zapewnień rządzących przetarg na budowę Zachodniego Obejścia Szczecina ma być ogłoszony do 30 czerwca 2021r.

SOM obwodnica 1

SOM obwodnica 2

Pin It