logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rusza kampania wyborcza w gminie Kołbaskowo [PROGRAM KWW KLUB PRZYJACIÓŁ GMINY KOŁBASKOWO]

kpgk 2024Budowa nowy dróg gminnych, ścieżek rowerowych, boisk oraz nowych ujęć wody. Zagospodarowanie terenów gminnych, budowa centrum usług w Przecławiu oraz przejęcie od powiatu Alei Śliwkowej i jej przebudowanie - zapowiada KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Znamy już szczegółowy program wyborczy ugrupowania z którego wystartuje obecna wójt Małgorzata Schwarz. Czy jej się uda wywalczyć re-elekcję na ostatnią kadencję? Ocenią to wyborcy przy urnach 7 kwietnia.

 

Czytaj więcej...

Prezentujemy ostateczną listę komitetów w wyborach samorządowych.

wybory glosowanie12 komitetów wyborczych z terenu gminy Kołbaskowo zarejestrowało się w zarządzonych na kwiecień wyborach samorządowych. W poniedziałek upłynął termin ich rejestracji w szczecińskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Wiele z komitetów wyborczych wydaje się być jednoosobowych. Na obecną chwilę jedynie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo deklaruje zgłosić więcej kandydatów do rady gminy oraz kandydata na Wójta.

 

Czytaj więcej...

Ogłoszono wybory samorządowe i rusza kampania wyborcza. Zarejestrowano pierwsze komitety.

wybory samorzadowe 2024 Pod koniec stycznia opublikowane zostało rozporządzenie premiera o zarządzeniu wyborów samorządowych, a to oznacza, że ruszyła kampania wyborcza w samorządach. Wybory odbędą się 7 kwietnia. A jeśli będzie ich druga tura w przypadku głosowania na wójta gminy - to także do urn pójdziemy zagłosować ponownie 21 kwietnia.

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowo czeka na przelewy. Nawet 2,5 mln zł za frekwencję.

OSP KolbaskowoW tegorocznych wyborach zanotowano bardzo wysoką frekwencję na terenie całego kraju. Wyniosła ona 74,4%. W naszej gminie była jeszcze wyższa i wyniosła 78,7% co uplasowało nas w ścisłej czołówce. Tak dobrego wyniku nie spodziewały się zapewne ministerstwa, które zaoferowały przed wyborami premię dla gmin za wyniki powyżej 60 proc. Teraz trzeba płacić. Czy odchodzący rząd dotrzyma słowa?

 

Czytaj więcej...

Wybory Parlamentarne w naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

wybory 2023Za nami ważne i rekordowe pod względem frekwencji wybory. Do urn w Przecławiu, Kołbaskowie, Będargowie i Kurowie poszło rekordowo, prawie 80% uprawnionych do głosowania. Wraz z wyborami do Sejmu i Senatu odbyło się Referendum. Tutaj zainteresowanie było znacznie niższe.

 

Czytaj więcej...

Gdzie i jak głosować 15 października [INSTRUKCJA]

wybory 2023W niedzielę 15 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą oddać swój głos w siedmiu Obwodowych Komisjach Wyborczych. W Kołbaskowie, Będargowie, Przecławiu oraz w nowym punkcie w Kurowie. Lokale wyborcze będą czynne w niedziele od godziny 7:00 do godziny 21:00.

 

Czytaj więcej...

Listonosze roznoszą po gminie ohydną propagandę. Za nasze pieniądze.

twoj glos referendalnyW gminie Kołbaskowo w tym tygodniu roznoszona jest gazetka przedwyborcza, która ma pomóc obecnej władzy wygrać trzecią kadencję. Całą akcję sfinansował rząd poprzez związaną z PiS fundację. Niestety, gazetka ta zawiera wiele manipulacji i propagandy, co jest nie do przyjęcia, zwłaszcza że jest finansowana z naszych podatków.

 

Czytaj więcej...

Dwóch kandydatów z Przecławia na listach do Sejmu

NasiMieszkancyNaListachWyborczychMieszkańcy naszych osiedli, Shivan Fate oraz Paweł Mirowski znaleźli się na listach wyborczych zgłoszonych przez największe ugrupowania w wyborach do Parlamentu RP. Shivan Fate kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej - Paweł Mirowski z list Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie już za 5 tygodni - w niedzielę 15 października.

Czytaj więcej...