logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

To będzie wieczór poezji śpiewanej i regionalnych smaków.

poezja spiewana moczyly"Janusz Radek", "Chwila Nieuwagi" i "Mikromusic" wystąpią 27 sierpnia w Moczyłach. Będzie to dziewiąta już edycja imprezy pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną", która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń gminy Kołbaskowo. Na koncert pod odkrytym niebem do jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy zaprasza wójt - Małgorzata Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Dużo kwietniowych atrakcji w GOKSiR

goksir w kwietniuKabaret, poezja śpiewana, komedia i trzy kapele rokowe czekają w kwietniu na swoich fanów. A na koniec miesiąca gwiazda czołowych pozycji list przebojów - Vito Bambino. Te wszystkie wydarzenia, a nawet więcej, odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Na niektóre z nich już pozostało niewiele biletów, więc warto się pośpieszyć.

Czytaj więcej...

W niedzielę zmieniamy czas na letni

zegar czas letniWiosna za oknem, wiosna w kalnedarzu, a czas letni zacznie obowiązywać już w niedzielę 27 marca. W nocy z soboty na niedzielę, dokładnie o godzinie 2:00 wskazówki trzeba będzie przesunąć na 3:00. To nie jest dobra wiadomość dla śpiochów, bo będziemy spać o godzinę krócej. Dobra wiadomość jest taka, że tę "ukradzioną" w najbliższy weekend godzinę "otrzymamy" jesienią, kiedy znów przejdziemy na czas zimowy.

Czytaj więcej...

Rozkład jazdy na 30 finał WOŚP w Przecławiu [CO? GDZIE? KIEDY?]

WOSP 2022Przed nami duże wydarzenia w naszej miejscowości. 30 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie wiele wydarzeń towarzyszących zarówno stacjonarnie, w przecławskim GOKSiR oraz na zewnątrz budynku i w najbliższej okolicy - na sportowo. Dzień wcześniej, w sobotę odbędzie się "Dzień Rodzinny" - tutaj także czekać będzie wiele atrakcji. Proszę sprawdzać treść artykułu - będzie ona na bieżąco aktualizowana.

 

Czytaj więcej...

Kiedy przechodzimy na czas zimowy?

zegar czas letniPrzesunięcie wskazówek zegara o godzinę do przodu lub do tyłu u wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Tłumaczone jest głównie trudnościami do przystosowania organizmu do nowego czasu i zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Już wkrótce zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki?

Czytaj więcej...

Moczyły zapraszają na koncert - najlepiej z certyfikatem zaszczepionego.

Poezja Spiewana Moczyly"Raz, Dwa, Trzy", "Piwnica Pod Baranami" i "Tymczasem" wystąpią w najbliższą sobotę 28 sierpnia w Moczyłach. Będzie to już ósma edycja imprezy pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną", która na stałe wpisała się w kalendarz regionalnych wydarzeń. Na bezpłatny koncert pod odkrytym niebem do jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy zaproszone są przede wszystkim osoby posiadające certyfikat zaszczepionego. Według regulaminu imprezy, po wyczerpaniu początkowego limitu 250 osób, kolejne wejdą już tylko te osoby, które w pełni zaszczepiły się przeciwko COVID-19

Czytaj więcej...

Aikido, piłka nożna, angielski, niemiecki, plastyka a może dziennikarstwo? [Co, gdzie i kiedy]

zajecia dodatkowe dla dzieciZ początkiem września startują zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci. I jest szansa, że w tym roku odbędą się na normalnych zasadach sprzed pandemii. Wybór zajęć pozalekcyjnych w Przecławiu jest dość spory. Odbywać się będą w szkołach podstawowych oraz Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Oto zebrana lista zajęć która podlega systematycznym aktualizacjom.

Czytaj więcej...

Raz, Dwa, Trzy i Piwnica Pod Baranami przyjadą do Moczył!

RazDwaTrzyDolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2021 w uroczej wsi Moczyły odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia. Już dziś warto tą datę zapisać sobie w kalendarzu. Gwiazdą wieczoru będzie grupa "Raz, Dwa, Trzy". Przed nim na deskach plenerowej sceny wystąpi "Piwnica Pod Baranami" oraz szczecińska grupa "Tymczasem"

 

Czytaj więcej...

Wystawa retro komputerów w Przecławiu

retro komputeryKomputery i konsole do gry z lat 80. 90. i 00. można podziwiać od wczoraj w holu głównym Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. To niezła lekcja historii informatyki dla każdego. Młodsi będą mogli spróbować swoich sił w grach na konsolach pierwszych generacji, a dla starszych będzie to powrót do przeszłości technologicznej. Wystawa potrwa do 15 września.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konkurs kulinarny

konkurs kulinarnyStowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...