logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

To mogło być podpalenie [NIEOFICJALNIE]

pozar auta w przeclawiuDzisiejszej nocy znów spłonął samochód na przecławskim osiedlu. Pożar auta był na tyle duży, że spaliły sie także dwa auta stojące po sąsiedzku. Mimo, że samozapłony aut zdarzają się regularnie, jednak okoliczni mieszkańcy mówią, że w tym przypadku było podpalenie.

 

 

Czytaj więcej...

Jeszcze w zielone gramy... [FOTORELACJA]

raz dwa trzy moczylyMoczyły przeżyły oblężenie. Z roku na rok z kameralnej i spokojnej imprezy, robi się coraz większy jednodniowy festiwal piosenek z krainy łagodności. I tak było w tym roku, podczas ósmej edycji. Pomimo obostrzeń sanitarnych, w imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników. Przy okazji sprawdzania przez konferansjera, kto skąd przyjechał, okazało się że najwięcej gości było... ze Szczecina.

Czytaj więcej...

Kołbaskowo - zderzenie pociągu z ciężarówką

stobno dolujeDziś około 6:15 pociąg jadący ze stacji Szczecin - Gumieńce do  niemieckiego Tantow zderzył się na przejeździe kolejowym koło Kołbaskowa. Siła uderzenia była tak duża, że początkowe wagony pociągu wykoleiły się a naczepa ciężarówki znalazła się pod pociągiem.

 

Czytaj więcej...

KULT w Przecławiu [FOTORELACJA]

Kult Przeclaw 16 07To był koncert jak za starych dobrych czasów. Przecław odwiedził Kazik Staszewski z zespołem KULT. Chłopaki dali prawie trzygodzinne show podczas którego usłyszeliśmy największe przeboje. Dużo fanów czekało na niego przez wiele miesięcy, ponieważ kolejne koncerty ze względów pandemicznych były kilkakrotnie przekładane. Na szczęście organizator honorował wszystkie najstarsze, niezwrócone bilety.

Czytaj więcej...

Podpalacz z Warzymic zatrzymany [FOTO]

podpalenia warzymiceTo była bardzo niespokojna noc dla mieszkańców warzymickich osiedli. Pierwszy pożar wiaty śmietnikowej wybuchł około 1:30 w nocy. Kolejny godzinę później. A nad ranem spłonął trzeci śmietnik i zaparkowany obok niego mercedes. W piątkowy poranek policja zabezpieczyła monitoring z osiedli, na którym zidentyfikowano sprawcę podpaleń. Został on już zatrzymany.

 

Czytaj więcej...

Było GORĄCO! Szczygieł, Kwiatkowski, Chylińska w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Chylinska PrzeclawZa nami koncertowa część Przecław Festiwal. W piątkowy wieczór na scenie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji pojawił się Michał Szczygieł, Dawid Kwiatkowski oraz gwiazda wieczoru - Agnieszka Chylińska. Dopisała frekwencja oraz pogoda. Śmiało można powiedzieć, że w Przecławiu było bardzo gorąco.

 

Czytaj więcej...

KION w Kołbaskowie otwarty!

Kion RosowekTo druga co do wielkości inwestycja ostatniego dziesięciolecia w gminie Kołbaskowo. Między Kołbaskowem a Rosówkiem uroczyście otwarto dziś nowoczesny zakład produkujący wózki widłowe. To inwestycja warta 80 mln euro z otwartą możliwością dalszej rozbudowy. Docelowo zatrudnienie do końca 2023 roku znajdzie tu 400 osób. Na powierzchni 44 tys m kw. odbywać się będą dwa etapy - produkcja oraz inżynieria mechaniczna.

 

Czytaj więcej...

Bardzo duży pożar na stacji demontażu pojazdów w Stobnie [DUŻO ZDJĘĆ]

Pozar StobnoDziś w południe doszło do pożaru wraków samochodów oraz substancji olejowych na terenie stacji demontażu pojazdów w Stobnie. Do zdarzenia stanowisko kierowania PSP Police zadysponowało znaczną ilość sił i środków z terenu powiatu Police oraz miasta Szczecin. Ze względu na składowaną blisko siebie dużą ilość materiałów palnych pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w szybkim tempie objął wiatę wraz z częścią hali produkcyjnej zakładu.

 

Czytaj więcej...

Podeszczowy gminny armagedon.

A6 zalanieZalane drogi i piwnice. Nieczynne przedszkole i urząd gminy. Powalone drzewa, zamknięta autostrada w Kołbaskowie i kompletny chaos komunikacyjny. Tak wyglądał czwartkowy poranek w naszej okolicy. O ile część nieudogodnień udało się opanować w ciągu dnia jednak do późnego wieczora korkować się będzie droga krajowa 13 już od Rosówka. Bo innej bliższej alternatywy wjazdu i wyjazdu z kraju na tą chwilę nie ma.

Czytaj więcej...

Procesji Bożego Ciała w Przecławiu [fotorelacja]

boze cialo 2019Wczoraj odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

Czytaj więcej...