logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Potrącenie nastolatki w Przecławiu [CZY TAM JEST BEZPIECZNIE?]

potracenie przy goksir 4W niedzielę około godzony 19:00 doszło do potrącenia jednej z mieszkanek Przecławia. Miało to miejsce w okolicach przejścia dla pieszych na wysokości Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Przy każdym tego typu wypadków powraca temat bezpieczeństwa w okolicach Drogi Krajowej nr 13, która przebiega przez Przecław i Warzymice.

 

Czytaj więcej...

Słowianie opanowali Stobno [FOTORELACJA]

MySlowianieByły tańce, muzyka, ognisko i zabawa do późnego wieczora. W sobotnie popołudnie odbył się piknik edukacyjny "My Słowianie" który zorganizowano przy świetlicy środowiskowej w Stobnie. Przez kilka godzin można było zapoznać się z kulturą naszych przodków oraz wziąć aktywny udział w tworzeniu rzemiosła z tamtych czasów.

 

Czytaj więcej...

Procesja Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialo 2022Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

Czytaj więcej...

Rekordowy Przecław Festiwal [FOTORELACJA]

Kult 2022Za nami największa impreza muzyczna gminy Kołbaskowo. Trzeci Przecław Festiwal odwiedziło ponad 5000 osób z całego makroregionu. To rekord. Oprócz frekwencji dopisała też pogoda oraz sprawna organizacja imprezy. Od godziny 16:00 na scenie przed GOKSiRem zaśpiewali Dikanda, Happysad, Łona i Weber, Zalewski oraz gwiazda wieczoru - KULT. Ostatnie takty przy pełnej scenie zabrzmiały w rytmie kultowego "Sowieci" o godzinie 0:30 Przez ponad osiem godzin oprócz muzyki, było też o polityce, o miłości, równości i tolerancji, wojnie i o tym aby j...ć Putina i pomagać Ukrainie.

Czytaj więcej...

Wypadek na przejeździe w Stobnie. Lądował helikopter [ZDJĘCIA]

Wypadek StobnoDziś około godziny 15:00 doszły do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca jadąca od strony Będargowa/Bobolina nie zachowała należytej ostrożności i wpadła pod nadjeżdżający pociąg relacji Grambow - Szczecin. Poszkodowaną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Czytaj więcej...

To był jednak śmiertelny wypadek!

wypadek rowerzysty smiertelnyNie ustaje dyskusja na temat wypadku rowerzysty w Przecławiu. Doszło do niego w poniedziałkowe popołudnie w okolicach skrzyżowania alei Kasztanowej z drogą krajową nr 13. Przejeżdżającego po przejściu dla pieszych rowerzystę potrącił samochód osobowy. Kierującego rowerem przewieziono karetką do szpitala. Niestety rowerzysta zmarł.

Czytaj więcej...

Pomagamy jak możemy.

Solidarni z UkrainaZa nami kolejna zbiórka darów dla uchodźców wojennych oraz koncert "Solidarni z Ukrainą". W przecławskich i kołbaskowskich placówkach pojawili się pierwsi uczniowie oraz przedszkolaki zza wschodniej granicy. Oddano do użytkowania pierwsze mieszkanie przygotowane przez gminę Kołbaskowo. Za wszystko dziękowała obecna w Przecławiu Sofia Tsariv, sekretarz stowarzyszenia "Mi-gracja"

Czytaj więcej...

Trzydziesty finał WOŚP za nami [FOTORELACJA]

30 final wosp przeclaw104 tys. w 2020, 81 tys. w 2021. A w tym roku? Za nami jubileuszowy 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ilość wydarzeń i atrakcji zafundowana przez organizatorów była tak duża i zróżnicowana, że ciężko będzie opisać to w kilku zdaniach. Trzeba przyznać, słowami odwiedzających, że w tym roku Przecław stał stanął na wysokości zadania i pomimo pandemii i obostrzeń, zorganizował sprawnie dwudniową, ciekawą imprezę. Pytanie tylko z jakim wynikiem finansowym?

Czytaj więcej...

Duże zniszczenia na Bieliku [ZDJĘCIA]

Bielik stratyW ostatnich dniach przeszedł przez nasze tereny orkan Eunice. To co pozostawił po sobie w naszych lasach - to poniszczone i poprzewracane drzewa oraz połamane gałęzie i konary. Niestety nie mamy dobrych wiadomości - IMGW ostrzega przed kolejnymi wichurami w Polsce. Wydano ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla całej Polski. Jest bardzo groźnie!

Czytaj więcej...

Gramy z Orkiestrą miesiąc wcześniej!

Puszka WOSP JasWprawdzie jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero pod koniec stycznia. Ale wzorem poprzednich lat już można wrzucić pierwsze złotówki do puszek rozlokowanych na terenie naszej gminy. Jest ich około dwadzieścia. Z czego najwięcej w Przecławiu. A gdzie dokładnie?

Czytaj więcej...