logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Przecław i Warzymice pod wodą. Takiej ulewy nigdy nie było!

Zalany PrzeclawDziś od godziny 15:30 zaczął się na naszych osiedlach wodny armagedon. W wielu miejscach przeszły burze oraz popadał bardzo intensywny deszcz, który trwał kilkadziesiąt minut. W oka mgnieniu zalał on piwnice, niżej położone odcinki dróg i chodników. Największy dramat przeżyli właściciele przecławskich punktów usługowych zlokalizowanych w piwnicach. W jednym z przecławskich bloków, woda wdarła się nawet na klatkę schodową.

 

Czytaj więcej...

Tłumy rowerzystów otworzyły ścieżkę CPO [ZDJĘCIA, MAPA]

Otwarcie CPO KarwowoW sobotnie przedpołudnie uroczyście otworzono polską część ścieżki Casekow - Penkun - Oder, która biegnie po śladzie kolejki wąskotorowej. W Karwowie, na skrzyżowaniu ścieżek pojawili się bardzo licznie polscy i niemieccy rowerzyści. Obecni na uroczystości włodarze samorządowi z Kołbaskowa i Grambow podpisali porozumienie o współpracy transgranicznej. Następnie Burmistrz niemieckiego landu zaprosił wszystkich na uroczystości do Ladenthin, które potrwały po późnej nocy.

 

Czytaj więcej...

500 mln dofinansowania w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

SSOM2 kwietnia zawarto największe terytorialne pod względem wagi finansowej porozumienie. Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, do którego należy gmina Kołbaskowo, będzie mieć do dyspozycji kwotę ok. 500 milionów złotych na realizację unijnych projektów. To środki m.in. na termomodernizację, zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego czy rewitalizację terenów zielonych. We wtorek, 2 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim podpis na dokumencie złożyli: marszałek Olgierd Geblewicz, prezydent Szczecina Piotr Krzystek i skarbik SOM Teresa Dera. Jakie konkretne inwestycje zostaną zrealizowane?

Czytaj więcej...

Wielkanocne klimaty w przecławskim przedszkolu [DUŻO ZDJĘĆ]

wielkanoc przedszkole przeclawW radosnej atmosferze oczekiwania na zbliżające się Święta Wielkanocne, Publiczne Przedszkole w Przecławiu przemieniło się w magiczne miejsce kolorów i kreatywności! Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu nauczycieli i dzieci, a także wsparciu ze strony Rady Rodziców, odbyła się "Wielka Wystawa Jaj Wielkanocnych" oraz kiermasz świątecznych wypieków.

Czytaj więcej...

Podpalenie auta w Przecławiu [ZDJECIA I WIDEO]

Podpalenie auta przeclaw 01To już kolejne auto, które spłonęło na naszych osiedlach - tak twierdzą mieszkańcy i czytelnicy. W nocy z poniedziałku na wtorek spłonął stojący na parkingu przy bloku Przecław 39-40. Sprawę prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy z Mierzyna.

 

Czytaj więcej...

Przecław Festiwal 2024. Znamy gwiazdy i ceny biletów. Pierwsza pula tylko 5PLN!

przeclaw festiwal 2024Przed nami wielkie święto muzyki! Już w czerwcu do Przecławia przyjadą Grzegorz Hyży, Lanberry i Bovska. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie, mieszkańcy gminy Kołbaskowo bedą mogli kupić wejściówki za symboliczne 5 zł. Warunkiem jest posiadanie aktualnej Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca i zmieszczenie się pierwszym terminie sprzedaży.

 

Czytaj więcej...

Mobilne Muzeum Początków Państwa Polskiego w Przecławiu [ZAPOWIEDŹ]

GOKSiR mobilne muzeumW ramach cyklu żywych lekcji historii, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na spotkanie z Mobilnym Muzeum Początków Państwa Polskiego, które zagości w Przecławiu w sobotę 20 kwietnia. To znakomita okazja do posmakowania historii Polski Piastów w familijnej atmosferze.

 

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowo: Odzyskano skradzione pojazdy [ZDJECIA]

Skradzione auta kolbaskowo 4Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli samochody skradzione w na terenie Niemiec. To dzięki rutynowej kontroli funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, na przejściu granicznym Kołbaskowo-Pomellen.

 

Czytaj więcej...

Facebook ma awarię. Nie funkcjonuje nasz redakcyjny fanpejdż przeclaw24.pl

facebook awaria 2024Facebook, jedna z większych platform społecznościowych, zalicza sporą awarię. Duża część użytkowników została wylogowana ze swoich kont zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w wersji na przeglądarki. Nie funkcjonuje nasz fanpejdż na Facebooku oraz Instagramie.

 

 

Czytaj więcej...

32 Finał WOŚP w Przecławiu [FOTORELACJA]

WOSP 2024Już od sobotniego poranka rozpoczęła swoją grę przecławska orkiestra i były to tradycyjny rajd off-road'owy, który wpisał się w stały kalendarz wydarzeń. Kumulacja imprezy odbyła się oczywiście w niedzielę. Przecławski GOKSiR odwiedziła ogromna ilość osób, które uczestniczyły w licznych licytacjach, występach artystycznych oraz wydarzeniach towarzyszących. Czy w tym roku będzie pobity rekord zbiórki? To okaże się późno w nocy.

 

Czytaj więcej...