logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Radosne świętowanie Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Dzien Dziecka 2023Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi atrakcjami. Pogoda nam sprzyjała, a frekwencja była imponująca.

 

Czytaj więcej...

Zderzenie samochodu z ciężarówką w Rosówku. Jedna osoba ciężko ranna!

Zderzenie Rosowek kronikaJedna osoba została ciężko ranna w wypadku, do którego doszło w sobotę około godziny 10:00 na drodze krajowej nr 13 na wysokości Rosówka. Obecnie "trzynastka" jest zamknięta.

 

 

Czytaj więcej...

Ruszają testy ósmoklasisty.

egzamin 8 klasisityW Przecławiu, Będargowie i Kołbaskowie rozpoczynają się ważne egzaminy dla naszych uczniów. Te trzydniowe egzaminy, które odbędą się w najbliższym tygodniu, mają na celu zbadanie wiedzy i umiejętności uczniów, aby przekonać się, czy są oni gotowi do przejścia do następnej etapy edukacji. Testy te to przepustka do liceów i techników, więc stawka jest wysoka. W tym roku, niestety, złożyła się kumulacja dwóch roczników, tym bardziej konkurencja będzie bardzo duża. Tak więc trzymajmy kciuki za naszych uczniów.

Czytaj więcej...

DGS w Rosówku otwarty! [FOTORELACJA]

DGS Rosowek otwarcieDziś do przygranicznego Rosówka zjechało setki osób. Powód? Uroczyste otwarcie siedziby nowej marki w naszej gminie - DGS Diagnostics. To bardzo ciekawy, piękny i nowoczesny kompleks – podkreślali wszyscy na miejscu. Na uroczystości pojawiło się mnóstwo gości z kraju i zagranicy, także przedstawiciele mediów. Już dziś w tej firmie w Rosówku pracuje 500 osób.

 

Czytaj więcej...

Policyjny pościg po gminie Kołbaskowo [ZDJĘCIA]

Poscig 1W nocy z soboty na niedzielę kierujący BMW w Przecławiu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, po czym kontynuował ucieczkę w kierunku Kołbaskowa. Jego szaleńcze wyczyny zakończyły się utratą panowania nad pojazdem, który zjechał z drogi i przekoziołkował zatrzymując się na bocznej drodze technicznej.

 

Czytaj więcej...

300 paczek dla dzieci już rozwiezione.

Paczki01To był pracowity grudzień dla Pani Joanny i Eweliny z naszej gminy. Panie postanowiły zebrać słodycze dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, Domu Samotnej Matki oraz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki aukcji zakrojonej na całym obszarze Powiatu Polickiego udało się przygotować prawie 300 paczek.

Czytaj więcej...

Rekordowy 31 finał w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

wosp 2023To był kolejny, rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Kołbaskowo. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, wydarzeń i występów, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Było kwestowanie do puszek, wpłaty na terminale, licytacje na scenie oraz liczne stoiska z wypiekami i gadżetami. A ile dokładnie zebraliśmy?

 

Czytaj więcej...

Sprawca rozboju w Warzymicach zatrzymany!

Madar zniszczeniaWczoraj w Mierzynie zatrzymano mężczyznę, który uszkodził ponad 20 pojazdów na placu hurtowni "Madar". To 30 letni mieszkaniec Szczecina, który w przebraniu z gałęzi tui i świerków w nocy 4 grudnia przebił ostrym narzędziem opony w samochodach dostawczych tej firmy. Ochrzczony został przez internautów "człowiekiem - choinką". Wczoraj sąd zgodził się na objęcie sprawcy dozorem policyjnym.

Czytaj więcej...

Wyciek gazu w Warzymicach i ewakuacja! [ZDJĘCIA]

Warzymice wyciek gazuDziś około godziny 14:00 doszło do dużego uszkodzenia instalacji gazowej przy drodze Do Rajkowa graniczącej ze Szczecinem i Warzymicami. Niebezpieczeństwo było na tyle duże, że ogłoszona została ewakuacja mieszkańców kilku bloków. Wszyscy zagrożeni mieszkańcy mogli udać się na kilka godzin ze świetlicy środowiskowej w Będargowie, albo wyjechać do swoich rodzin lub znajomych poza strefą zagrożenia.

 

Czytaj więcej...

Uszkodził 21 pojazdów, szuka go policja! [WYSOKA NAGRODA ZA POMOC]

madar wlamanieW nocy z soboty na niedzielę doszło do wtargnięcia na teren warzymickiej hurtowni mięsa i wyrządzenia dużych szkód. Zamaskowana osoba m.in. poprzecinała nożem lub ostrym przedmiotem komplety kół w ponad dwudziestu samochodach dostawczych tej firmy. Pomimo dozoru i monitoringu terenu sprawcy nie dało się złapać, stąd apel do mieszkańców. Poszkodowana firma wyznaczyła wysoką nagrodę za wskazanie przestępcy.

 

Czytaj więcej...