logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Rusza budowa I etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic

Obwodnica Przeclawia i WarzymicNareszcie podpisano umowę na realizację pierwszego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic. Drogę o długości ponad czterech kilometrów wybuduje firma Budimex. Wartość zawartej umowy to około 89,5 mln złotych. Obwodnica powinna zostać oddana do użytkowania przed końcem 2023 roku.

Czytaj więcej...

Śmierć pod "Biedronką"

Smierc pod biedronkaDziś w godzinach wieczornych zmarł w Przecławiu starszy mężczyzna. To prawdopodobnie osoba bezdomna, która była częstym gościem w okolicach sklepu. Niestety nie znana jest jego tożsamość. Lekarz pogotowia stwierdził zgon, do którego doszło bez udziału osób trzecich.

Czytaj więcej...

To był trudny finał - ale wynik będzie dobry!

WOSP PrzeclawZa nami 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gminna impreza odbyła się na placu przed GOKSiR'em. Były kiermasze, występy artystyczne, koncerty, licytacje oraz kwesty na rzecz orkiestry. To był "Finał Z Głową" - bo zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Czytaj więcej...

Driftował na podwójnym gazie na parkingu CH Auchan

drift pod auchanJeden z kierowców zapragnął poszaleć swoim autem na ośnieżonym parkingu przy centrum handlowym "Auchan". Zaczęło się od niekontrolowanych poślizgów na oblodzonej nawierzchni, piruetów i bączków. Potem zrobiło się na tyle niebezpiecznie, że zainteresowała się policja. Na koniec okazało się że kierowca był nietrzeźwy i na dodatek miał cofnięte prawo jazdy.

Czytaj więcej...

Warzymice mają nowe bocianie gniazdo [ZDJĘCIA]

NoweBocianieGniazdoWarzymicePo ponad dwóch latach mieszkańcy wsi doczekali się porządnego bocianiego gniazda. Poprzednie zlokalizowane na drzewie przy domu nieżyjącej już pani Marii runęło latem w 2018. Po wielu perypetiach formalnych i technicznych, dziś ogromny betonowy słup został posadowiony i będzie czekać do wiosny na swojego lokatora.

 

Czytaj więcej...

Zaginął Piotr Bui z Przecławia - może widziałeś?

PiotrBuiWyszedł z domu 29 listopada o godzinie 12:00 i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Chłopiec ma przy sobie dowód osobisty oraz telefon, jednak telefon nie jest aktywny. Nastolatek nie posiada przy sobie pieniędzy. Być może przebywa w Szczecinie.

 

Czytaj więcej...

Policjant z Przecławia walczy o życie po upadku z dużej wysokości. Pilnie potrzebna krew!

policja antyterrorysciDo nieszczęśliwego wypadki doszło podczas szkoleń antyterrorystycznych. Przebywa on obecnie w ciężkim stanie w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy Unii Lubelskiej. Koledzy apelują o oddawanie krwi. Najbardziej potrzebna jest grupa BRh+ (taką ma Paweł), ale jak podkreślają specjaliści krwiodawstwa, każda grupa krwi się przyda, ponieważ zapotrzebowanie jest ogromne.

 

Czytaj więcej...

Wypadek w Warzymicach jednak śmiertelny!

wypadek warzymiceDziś około południa w Warzymicach doszło do wypadku. Jadący drogą krajową nr 13 zderzył się z wyjeżdzającym z osiedli samochodem osobowym. Policja wprowadziła na długie godziny ruch wahadłowy na odcinki w okolicach czerwonej torebki. W późniejszych godzinach okazało się, że poszkodowany w zderzeniu motocyklista zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń wewnętrznych.

Czytaj więcej...

Podpalił auto w Warzymicach, grozi mu więzienie.

warzymice osiedleProkurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 3 czerwca 2020r. w Warzymicach dokonał uszkodzenia mienia poprzez podpalenie pojazdu, czym spowodował szkodę w wysokości blisko 15.000zł, tj. o czyn z art.288 §1 kk.

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowo dołączyło do protestów

protest kobiet kolbaskowoNie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach od kilku dni organizowane są protesty przeciwko zakazowi aborcji. Dziś do listy dopisać możemy Kołbaskowo. W czwartkowe popołudnie kilkanaście aut skutecznie zablokowało na ponad pół godziny rondo biszkoptowe. Korki w stronę autostrady ciągnęły się już od Przecławia i Warzymic.

Czytaj więcej...