logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Warzymice mają nowe bocianie gniazdo [ZDJĘCIA]

NoweBocianieGniazdoWarzymicePo ponad dwóch latach mieszkańcy wsi doczekali się porządnego bocianiego gniazda. Poprzednie zlokalizowane na drzewie przy domu nieżyjącej już pani Marii runęło latem w 2018. Po wielu perypetiach formalnych i technicznych, dziś ogromny betonowy słup został posadowiony i będzie czekać do wiosny na swojego lokatora.

 

Czytaj więcej...

Policjant z Przecławia walczy o życie po upadku z dużej wysokości. Pilnie potrzebna krew!

policja antyterrorysciDo nieszczęśliwego wypadki doszło podczas szkoleń antyterrorystycznych. Przebywa on obecnie w ciężkim stanie w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy Unii Lubelskiej. Koledzy apelują o oddawanie krwi. Najbardziej potrzebna jest grupa BRh+ (taką ma Paweł), ale jak podkreślają specjaliści krwiodawstwa, każda grupa krwi się przyda, ponieważ zapotrzebowanie jest ogromne.

 

Czytaj więcej...

Podpalił auto w Warzymicach, grozi mu więzienie.

warzymice osiedleProkurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 3 czerwca 2020r. w Warzymicach dokonał uszkodzenia mienia poprzez podpalenie pojazdu, czym spowodował szkodę w wysokości blisko 15.000zł, tj. o czyn z art.288 §1 kk.

 

Czytaj więcej...

Zaginął Piotr Bui z Przecławia - może widziałeś?

PiotrBuiWyszedł z domu 29 listopada o godzinie 12:00 i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Chłopiec ma przy sobie dowód osobisty oraz telefon, jednak telefon nie jest aktywny. Nastolatek nie posiada przy sobie pieniędzy. Być może przebywa w Szczecinie.

 

Czytaj więcej...

Wypadek w Warzymicach jednak śmiertelny!

wypadek warzymiceDziś około południa w Warzymicach doszło do wypadku. Jadący drogą krajową nr 13 zderzył się z wyjeżdzającym z osiedli samochodem osobowym. Policja wprowadziła na długie godziny ruch wahadłowy na odcinki w okolicach czerwonej torebki. W późniejszych godzinach okazało się, że poszkodowany w zderzeniu motocyklista zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń wewnętrznych.

Czytaj więcej...

To już 10 lat razem! Ale się działo...

10 latWprawdzie strona przeclaw24.pl ruszyła w czerwcu 2010 - jednak w pełni funkcjonalności działa od początku października. Czyli dokładnie dekadę. Zaczęło się od strony testowej, kilku przedrukowanych artykułów z "Pulsu Przecławia" oraz zdjęć naszych okolic dostarczonych przez Mateusza i Piotrka. W międzyczasie strona bardzo się zmieniła - i zmienia się codziennie. Dziś, w tak okrągłe urodziny, przypominamy w skrócie to co cieszyło się największym zainteresowaniem czytelników oraz jak to się wszystko zaczęło.

Czytaj więcej...

Kołbaskowo dołączyło do protestów

protest kobiet kolbaskowoNie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach od kilku dni organizowane są protesty przeciwko zakazowi aborcji. Dziś do listy dopisać możemy Kołbaskowo. W czwartkowe popołudnie kilkanaście aut skutecznie zablokowało na ponad pół godziny rondo biszkoptowe. Korki w stronę autostrady ciągnęły się już od Przecławia i Warzymic.

Czytaj więcej...

Ściął lampę, dachował i przeżył [DUŻO ZDJĘĆ]

WypadekWarzymice11Do niebezpiecznego wypadku doszło dziś w nocy w Warzymicach. Kierujący seatem ibiza na wyjeździe ze wsi w kierunku Będargowa zjechał na pobocze, uderzył w słup i dachował w rowie. Poszkodowanego w wypadku kierującego, z obrażeniami ciała wyciągali strażacy z OSP Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

Spłonęła kawiarnia i pierogarnia w Siadle Dolnym!

pozar w siadle dolnymDzisiejszego poranka mamy bardzo smutną wiadomość. W nocy spłonęła ulubiona przez wypoczywających w Siadle Dolnym kawiarnia "Przystań na Kawę" oraz Pierogarnia. Dom zlokalizowany był przy wyremontowanym nadbrzeżu i cieszył się dużą popularnością także wśród wielu wypoczywających, gdzie organizowano akcje pomocy potrzebującym. Nie znane są jeszcze przyczyny pożaru.

 

Czytaj więcej...

Zalany Przecław i okolice [DUŻO ZDJĘĆ]

Warnik 04Dziś około godziny 16:00 przeszła przez naszą gminę burza. Miejscami popadał intensywny deszcz i grad. Najgorsze były mocne, porywiste uderzenia wiatru, które powalały drzewa lub łamały duże gałęzie z drzew. Wiele lokalnych uliczek zostało zalanych. Najwięcej szkód spowodowało zalanie osiedlowych garaży i piwnic.

 

Czytaj więcej...