logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Było GORĄCO! Szczygieł, Kwiatkowski, Chylińska w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Chylinska PrzeclawZa nami koncertowa część Przecław Festiwal. W piątkowy wieczór na scenie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji pojawił się Michał Szczygieł, Dawid Kwiatkowski oraz gwiazda wieczoru - Agnieszka Chylińska. Dopisała frekwencja oraz pogoda. Śmiało można powiedzieć, że w Przecławiu było bardzo gorąco.

 

Czytaj więcej...

Bardzo duży pożar na stacji demontażu pojazdów w Stobnie [DUŻO ZDJĘĆ]

Pozar StobnoDziś w południe doszło do pożaru wraków samochodów oraz substancji olejowych na terenie stacji demontażu pojazdów w Stobnie. Do zdarzenia stanowisko kierowania PSP Police zadysponowało znaczną ilość sił i środków z terenu powiatu Police oraz miasta Szczecin. Ze względu na składowaną blisko siebie dużą ilość materiałów palnych pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w szybkim tempie objął wiatę wraz z częścią hali produkcyjnej zakładu.

 

Czytaj więcej...

Procesji Bożego Ciała w Przecławiu [fotorelacja]

boze cialo 2019Wczoraj odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

Czytaj więcej...

Przecław Festiwal 2021 już za miesiąc! Chylińska, Kwiatkowski, Szczygieł i Teatr w Przecławiu!

przeclaw festiwal chylinskaDokładnie za miesiąc (18 czerwca) na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się druga edycja Przecław Festiwal. Impreza jest bardzo wyczekiwana, ponieważ w zeszłym roku przez pandemię organizator był zmuszony odwołać wydarzenie. W tym roku Przecław Festiwal został podzielony na trzy dni.

Czytaj więcej...

Otwierają się i zapraszają - na razie w ogródkach.

lawendowa ogrodekTo było ciężkie czternaście miesięcy dla branży restauracyjnej w całym kraju. Wiele z nich nie wytrzymało i zamknęło się bezpowrotnie. Od jutra będą mogli przyjąć gości w ogródkach restauracyjnych. Od jutra także znika obowiązek noszenia maseczki na otwartym powietrzu. I miejmy nadzieję że pandemia już nie wróci do nas.

Czytaj więcej...

Rusza budowa I etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic

Obwodnica Przeclawia i WarzymicNareszcie podpisano umowę na realizację pierwszego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic. Drogę o długości ponad czterech kilometrów wybuduje firma Budimex. Wartość zawartej umowy to około 89,5 mln złotych. Obwodnica powinna zostać oddana do użytkowania przed końcem 2023 roku.

Czytaj więcej...

Patrzmy dookoła. Wyjechało wielu motocyklistów...

wypadek smetowiceDziś około południa na skrzyżowaniu DK13 z drogą do Siadła Górnego doszło do poważnego wypadku. Motocyklista zderzył się z wjeżdżającym z drogi podporządkowanej samochodem osobowym. Kierujący jednośladem doznał ciężkich obrażeń, ale przeżył wypadek. Został odwieziony do szpitala. Konsekwencją wypadku było zamknięcie DK13, objazdy przez Smolęcin, Karwowo i Warzymice oraz gigantyczne popołudniowe korki.

Czytaj więcej...

Śmierć pod "Biedronką"

Smierc pod biedronkaDziś w godzinach wieczornych zmarł w Przecławiu starszy mężczyzna. To prawdopodobnie osoba bezdomna, która była częstym gościem w okolicach sklepu. Niestety nie znana jest jego tożsamość. Lekarz pogotowia stwierdził zgon, do którego doszło bez udziału osób trzecich.

Czytaj więcej...

Polsko - niemiecki pościg za złodziejem auta

Poscig w KolbaskowieW środowe popołudnie w naszej okolicy miał miejsce pościg niemieckich i polskich służb za złodziejem auta. Samochód został ostatecznie rozbity na rondzie przed Kołbaskowem a kierujący autem uciekał pieszo w stronę autostrady. Ostatecznie został on złapany przez Polską Straż Graniczną.

Czytaj więcej...

To był trudny finał - ale wynik będzie dobry!

WOSP PrzeclawZa nami 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gminna impreza odbyła się na placu przed GOKSiR'em. Były kiermasze, występy artystyczne, koncerty, licytacje oraz kwesty na rzecz orkiestry. To był "Finał Z Głową" - bo zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Czytaj więcej...