medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

2 osoby zakażone, 71 osób poddanych kwarantannie, 47 pod nadzorem epidemiologicznym

kwarantannaTak na dzień dzisiejszy wygląda statystyka podana przez Wojewódzką Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Szczecinie dla całego powiatu polickiego. Ilu z nich mieszka w gminie Kołbaskowo - nie wiadomo. Na terenie sąsiedniego miasta Szczecin poddanych kwarantannie jest 136 osób, pod nadzorem epidemiologicznym 29 osób.

 

Czytaj więcej...

Dziś "Tłusty Czwartek" - dzień końca wszystkich diet!

tlusty-czwartekDziś Tłusty Czwartek. Sprawdziliśmy w Przecławiu i Warzymicach gdzie i jakie pączki będziecie mogli kupić od samego rana. Wybór jest bardzo duży. Są pączki z nadzieniem różanym, z dżemem malinowym, czekoladą, budyniem, toffi, likier, morelą oraz powidłami śliwkowymi. Równie duża jest rozpiętość cenowa, najtańsze kosztują poniżej 50 groszy. Za najdroższe trzeba będzie zapłacić 4 złote.

Czytaj więcej...

Szczecińska Pogoń kończy budowę boiska w Kołbaskowie.

Boisko kolbaskowoZazieleniło się na boisku Zrywu Kołbaskowo. W ostatnich dniach przyjechały tu transporty z rolkami trawy. Wcześniej rozłożono warstwę wegetacyjną, drenaże i zbiorniki retencyjne. Ogrodzony został także cały teren. Docelowo ma tu być także oświetlenie, trybuny oraz kompleks magazynowo-szatniowy. Inwestycja szczecińskiej Pogoni nabiera tempa i nareszcie widać efekty pracy.

Czytaj więcej...

W Przecławiu budują miasteczko rowerowe.

budowa miasteczka rowerowegoTo jest dobra wiadomość dla wszystkich którzy chcą nauczyć swoje pociech bezpiecznego poruszania się na drodze. W Przecławiu, obok wjazdu na boisko szkolne rozpoczęła się budowa miasteczka rowerowego. Jest też zła wiadomość, sąsiadujący z miasteczkiem plac zabaw zostanie nieco zmniejszony.

 

Czytaj więcej...

"Moczylskie Diablice" zapraszają do morsowania.

Moczylskie diablice 01Mają już za sobą pierwszy sezon. Wprawdzie rozpoczęty dopiero w lutym i szybko zakończony w marcu. Ale już otwierają następny. Od kilku tygodni, a dokładnie od 15 października, regularnie spotykają się w Moczyłach. O umówionej porze wszystkie chętne morsy, foczki i morsice zażywają krótkiej lodowatej kąpieli w Odrze. Jednocześnie zachęcają innych do przyłączenia się.

Czytaj więcej...

Dwie nowe ścieżki rowerowe już gotowe!

kolejne sciezki 2019Przybywa nam ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Kołbaskowo. Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni oddane zostaną dwie nowe trasy - od Kołbaskowa do Kamieńca oraz od byłego przejścia granicznego w Rosówku do okolic toru motocrossowego. Jeśli druga połowa października okaże się ciepła to jeszcze w starym roku będzie można się wybrać na wycieczkę rowerową nowymi trasami.

Czytaj więcej...

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

biala sobota po raz dziesiatyStawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem nie trzeba było czekać długo na badania.

Czytaj więcej...

Biała Sobota 2019 - szczegółowy rozkład.

biala sobota 2019Już za kilka dni Biała Sobota - cykliczne wydarzenie prozdrowotne w naszej gminie, które odbywa się już po raz dziesiąty. Na terenie szkoły podstawowej będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów a także wykonać bezpłatne badania. Równolegle z imprezą odbędzie się tradycyjny "Pchli Targ", kawiarenka samorządu szkolnego oraz zbiórka koców i pledów dla bezdomnych zwierząt. Na wydarzenie zaprasza gmina Kołbaskowo oraz stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

5 października zapraszamy na "Białą Sobotę".

zaproszenie na biala soboteZa dwa tygodnie X Biała Sobota! Gmina Kołbaskowo oraz stowarzysznie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zapraszają mieszkańców na badania profilaktyczne, które odbęda się 5 października w Szkole Podstawowej w Przecławiu. W sobotni poranek będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów a także wykonać bezpłatne badania.

Czytaj więcej...

Czwarty, upalny spływ kajakowy [DUŻO ZDJĘĆ]

IVGminnySplywKajakowyZa nami kolejna edycja gminnego spływu kajakowego, który odbył się w Siadle Dolnym. Tym razem bardzo upalna. Popularność imprezy rośnie z roku na rok. Pomimo coraz większej liczby dostępnych kajaków, kilka dni po rozpoczęciu zapisów, wszystkie miejsca zostały szybko zajęte. W tym roku można było wybrać jedną z dwóch tras. Dla bardziej doświadczonych - trasa około 13 km z Mescherin do Siadła Dolnego. Oraz wersja rodzinna, po kanałach międzyodrza na dystansie około 6 km ze startem i metą w Siadle Dolnym.

 

Czytaj więcej...

Strabag wybuduje ścieżkę od Przecławia do Karwowa

droga przeclaw kolbaskowoFirma Strabag z Pruszkowa na zlecenie gminy Kołbaskowo wybuduje ścieżkę pieszo-rowerową z Przecławia do Karwowa. W ramach inwestycji powstanie także nieduży fragment drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem. Ponieważ zadanie jest w formule "zaprojektuj i wybuduj" pierwsi cykliści pojadą nową ścieżką za 15 miesięcy, czyli jesienią 2020 roku.

 

Czytaj więcej...

Mistrzowie z Przecławia. Squash, pływanie, piłka nożna.

Mistrzowie Z PrzeclawiaMamy spory wysyp zwycięzców. W ostatnich dwóch tygodniach nasze dzieci (te mniejsze i te większe) zajęły bardzo wysokie miejsca w przeróżnych dyscyplinach. W Przecławiu mieszka mistrz Polski w squash'u, a w Warzymicach najszybszy pływak z okolic Szczecina. I o narodową kadrę piłkarską za 10 lat możemy też być spokojni - bo doskonale sobie radzą, także na zagranicznych stadionach, nasi młodsi piłkarze.

 

Czytaj więcej...