ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

26 sierpnia mammobus przyjedzie do Przecławia

mammografia kolbaskowo Pod koniec sierpnia naszą gminę odwiedzi mammobus z firmy LuxMed. W środę 26 sierpnia, w godz. od 13:00 do 17:00 każda Pani w wieku od 50 do 69 lat będzie mogła zrobić bezpłatnie badanie piersi. Kobiety często nie znajdują czasu dla siebie - w pierwszej kolejności pamiętają o swojej rodzinie, pracy i obowiązkach, zapominając o swoich potrzebach i własnym zdrowiu. Prześwietlenie piersi trwa jedynie kilka minut, a może uratować życie!

Czytaj więcej...

Piąty spływ kajakowy z bielikiem nad głowami

IVGminnySplywKajakowyZa nami pierwsza większa impreza gminna po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Piąty, tym razem międzynarodowy, spływ kajakowy odbył się tradycyjnie w Siadle Dolnym. Pogoda w pierwszym dniu wakacji dopisała aż za bardzo. Oprócz tradycyjnego rodzinnego spływu można było wziąć udział w pływaniu kajakiem "na orientację".

 

Czytaj więcej...

Kiedy trzeba nosić maskę - a kiedy nie.

maska wlasnej robotyOd czwartku 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Do tego celu nie musi być wykorzystywana maseczka, wystarczy chustka lub szalik. Ministerstwo Zdrowia już ma przygotowane znowelizowane rozporządzenie dotyczące noszenia masek, które wskaże precyzyjnie, kiedy taką maseczkę trzeba będzie założyć, a w których przypadkach nie.

Czytaj więcej...

Pracownicy Amazon Kołbaskowo: mamy drugiego zarażonego!

Amazon drugi zarazonyZ informacji otrzymanych od pracowników firmy Amazon wynika, że dziś pojawił się kolejny zakażony koronawirusem. Także na jednym z zamkniętych forów wielu pracowników potwierdza ten fakt. Firma wprawdzie ogłosiła tą informację przez zakładowe radio - jednak do tej nie otrzymaliśmy potwierdzonej informacji prasowej w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Pracownik Amazona zakażony koronawirusem!

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaJak podaje Onet.pl jeden z pracowników kołbaskowskiej hali jest zarażony koronawirusem. Rzecznik prasowy sieci potwierdziła portalowi te informacje. Nie podano jednak jakie procedury zostały wdrożone i ile osób zostanie poddanych kwarantannie.

 

Czytaj więcej...

Regionalny koronawirus raport [AKTUALIZACJA]

raport koronawirus 400 300W poniższym artykule podawać będziemy, możliwie na bieżąco, ilość osób zakażonych osób w naszym regionie. Dane pochodzić będą głównie od Wojewódzkiej Stacji Sanepidarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Najnowsze informacje pojawiać się będą od góry.

Czytaj więcej...

2 osoby zakażone, 71 osób poddanych kwarantannie, 47 pod nadzorem epidemiologicznym

kwarantannaTak na dzień dzisiejszy wygląda statystyka podana przez Wojewódzką Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Szczecinie dla całego powiatu polickiego. Ilu z nich mieszka w gminie Kołbaskowo - nie wiadomo. Na terenie sąsiedniego miasta Szczecin poddanych kwarantannie jest 136 osób, pod nadzorem epidemiologicznym 29 osób.

 

Czytaj więcej...

Dziś "Tłusty Czwartek" - dzień końca wszystkich diet!

tlusty-czwartekDziś Tłusty Czwartek. Sprawdziliśmy w Przecławiu i Warzymicach gdzie i jakie pączki będziecie mogli kupić od samego rana. Wybór jest bardzo duży. Są pączki z nadzieniem różanym, z dżemem malinowym, czekoladą, budyniem, toffi, likier, morelą oraz powidłami śliwkowymi. Równie duża jest rozpiętość cenowa, najtańsze kosztują poniżej 50 groszy. Za najdroższe trzeba będzie zapłacić 4 złote.

Czytaj więcej...

Szczecińska Pogoń kończy budowę boiska w Kołbaskowie.

Boisko kolbaskowoZazieleniło się na boisku Zrywu Kołbaskowo. W ostatnich dniach przyjechały tu transporty z rolkami trawy. Wcześniej rozłożono warstwę wegetacyjną, drenaże i zbiorniki retencyjne. Ogrodzony został także cały teren. Docelowo ma tu być także oświetlenie, trybuny oraz kompleks magazynowo-szatniowy. Inwestycja szczecińskiej Pogoni nabiera tempa i nareszcie widać efekty pracy.

Czytaj więcej...

"Moczylskie Diablice" zapraszają do morsowania.

Moczylskie diablice 01Mają już za sobą pierwszy sezon. Wprawdzie rozpoczęty dopiero w lutym i szybko zakończony w marcu. Ale już otwierają następny. Od kilku tygodni, a dokładnie od 15 października, regularnie spotykają się w Moczyłach. O umówionej porze wszystkie chętne morsy, foczki i morsice zażywają krótkiej lodowatej kąpieli w Odrze. Jednocześnie zachęcają innych do przyłączenia się.

Czytaj więcej...

W Przecławiu budują miasteczko rowerowe.

budowa miasteczka rowerowegoTo jest dobra wiadomość dla wszystkich którzy chcą nauczyć swoje pociech bezpiecznego poruszania się na drodze. W Przecławiu, obok wjazdu na boisko szkolne rozpoczęła się budowa miasteczka rowerowego. Jest też zła wiadomość, sąsiadujący z miasteczkiem plac zabaw zostanie nieco zmniejszony.

 

Czytaj więcej...

Dwie nowe ścieżki rowerowe już gotowe!

kolejne sciezki 2019Przybywa nam ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Kołbaskowo. Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni oddane zostaną dwie nowe trasy - od Kołbaskowa do Kamieńca oraz od byłego przejścia granicznego w Rosówku do okolic toru motocrossowego. Jeśli druga połowa października okaże się ciepła to jeszcze w starym roku będzie można się wybrać na wycieczkę rowerową nowymi trasami.

Czytaj więcej...