logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kino Zachód zaprasza - także w plenerze!

kino zachod plenerW wakacje nie ma nudy. Kto został na miejscu powinien zapoznać się z ofertę Kina Zachód działającego w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Są różne ciekawe pozycje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. A w ten weekend ruszają pokazy premierowe w terenie. Na początek kino pod chmurką na przystani w Siadle Dolnym. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow i Kult w Przecławiu - są jeszcze bilety!

daria zawialowRozkręca się letnia scena koncertowa przy przecławskim Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. W ten weekend odwiedzą nas dwie gwiazdy dużego formatu. Najpierw będzie to Kazik Staszewski z zespołem KULT. A dzień później Daria Zawiałow. Jest też dobra wiadomość - ciągle są dostępne bilety na oba koncerty. Warto się pospieszyć.

Czytaj więcej...

Burze nad Przecławiem i Warzymicami [DUŻO ZDJĘĆ]

Fot.A.GutowskiTo był bardzo burzowy i widowiskowy weekend. W sobotnie popołudnie i wieczór przez naszą okolicę przeszły ulewne deszcze, burze i wyładowania atmosferyczne. W niektórych miejscowościach spadł nawet mały grad. Były tęcze na tle różowego nieba oraz piękne zdjęcie przesyłane na adres redakcji oraz publikowane na naszym fanpejdżu. W niedzielne popołudnie pogoda się znowu powtórzyła.

 

Czytaj więcej...

Młodzież sprawdza Gałczyńskiego

sprawdz galczynskiego wiosnaW Przecławiu na powierzchni dwustu metrów kwadratowych powstają ogródki warzywne mające na celu edukacją ekologiczną i ekonomiczną najstarszych uczniów szkół podstawowych. Młodzież z VII i VIII klas z Kołbaskowa, Przecławia i Będargowa sprawdza idee Gałczyńskiego wymyślone przed stu lat, że taki ogródek warzywny potrafi wyżywić trzyosobową rodzinę przez cały rok.

Czytaj więcej...

Pomysł na wycieczkę po okolicy: taras widokowy w Widuchowej

widuchowa tarasPod koniec zeszłego roku oddano do użytku wyjątkową konstrukcję na Słowiańskiej Górze w okolicach Widuchowej. Na szczycie góry o wysokości 72 metrów posadowiono 10 metrową konstrukcję z której można podziwiać szeroką panoramę na Odrę, Międzyodrze i Niemcy. Dodatkowym magnesem dla odwiedzających jest duże otoczenie zielenią, gdzie możemy spotkać rzadkie gatunki ptaków. Koniecznie zabierzcie ze sobą lornetki!

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Dzień Wody do Przecławia

dzien wody Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Już w najbliższą sobotę na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławi będą czekały różne atrakcje związane z tym świętem. Będzie edukacyjnie, ekologicznie i ciekawie dla osób w każdym wieku. Tej atrakcji nie można przeoczyć.

Czytaj więcej...

Hulajnogi elektryczne w naszej okolicy - gdzie powinny się pojawić? [KONKURS Z NAGRODAMI]

hulajnogi elektryczneDwa tygodnie temu postawiono pierwsze elektryczne hulajnogi w okolicach "Czerwonej Torebki" w Warzymicach. Właściciele firmy chcieliby poznać zdanie naszych czytelników, czy taka oferta sprawdzi się w naszej lokalnej społeczności? Pytanie także - jakich innych stałych miejsc postoju życzyliby sobie ich przyszli użytkownicy w czasach tak szybkiej ekspansji ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Kołbaskowo. Dla autorów najciekawszych wypowiedzi czekają nagrody.

Czytaj więcej...

Ruszyła rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia w Przecławiu!

Magnolia Przeclaw rekrutacjaNa przecławskiej mapie placówek oświatowych widnieje ważny punkt. Pod adresem Przecław 3 działa przedszkole i żłobek z jedną z najbardziej znanych i docenianych metod edukacyjnych na świecie. To placówka oparta na kształceniu najmłodszych dzieci metodą Montessori, która tworzy indywidualny plan rozwoju dla każdego dziecka. Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą tej placówki, wyposażonej w niezwykłe pomoce edukacyjne, gabinet terapii integracji sensorycznej, salę gimnastyczną oraz dużym ogrodem.

Nabór rozpoczyna się już 1 marca 2021r. - wszystkich zainteresowanych rodziców, prosimy o zgłoszenie udziału w procesie rekrutacyjnym telefonicznie: 514 618 020 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...