logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Niedziele handlowe w 2021 roku.

lidl warzymice2021 to będzie kolejny słaby rok dla amatorów zakupów. Niedzielny zakaz handlu spędza sen z powiek wielu sprzedawców każdego tygodnia. Jak sytuacja niedziel handlowych przedstawi się w nowym roku? Podpowiadamy, czy uda nam się dzisiaj zrobić zakupy.

Czytaj więcej...

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Na święta i na Nowy Rok!

wesolych swiat 2020Z okazji Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wszystkim naszym czytelnikom, najserdeczniejsze życzenia zdrowych, bezpiecznych i spokojnych Świąt. Kończy się trudny rok. Oby nadchodzący 2021 był końcem pandemii, chaosu i ograniczeń. 

 

Czytaj więcej...

"Sprawdź Gałczyńskiego!" W Przecławiu rusza ciekawy projekt.

ogrodek warzywnyZ początkiem nowego roku rusza nabór do projektu z programu "Równać Szanse" w ramach którego powstaną w Przecławiu ogródki warzywne. Będzie to forma samodzielnej nauki uprawiania roślin i warzyw przez młodzież kończącą szkołę podstawową. Wszystko będzie prowadzone w ramach Klubu Młodego Ekologa przy GOKSiRze, który właśnie otrzymał celową dotację na realizację tego programu.

Czytaj więcej...

Prawdziwa pizza neapolitańska na Rondzie Hakena.

LaRotonda 1Na Rondzie Hakena Park powstała nowa restauracja La Rotonda specjalizująca się w pizzy neapolitańskiej. W menu królują dania kuchni włoskiej, oparte na oryginalnych składnikach sprowadzonych ze słonecznej Italii. Wielkie otwarcie już dziś,  w środę 16 grudnia o 10:00 rano!

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze choinki na Święta

choinki leroyPodstawowym elementem świątecznej dekoracji jest oczywiście choinka. Zapach igliwia i świeża zieleń jodeł, świerków, czy innych gatunków iglastych, które mogą służyć za świąteczny symbol z pewnością wygrywają ze sztucznymi zamiennikami. Naturalne choinki pochodzą z plantacji i są przyjazne dla środowiska. Wyrzucone na śmietnik rozkładają się nieporównanie szybciej niż ich syntetyczne odpowiedniki. Jeżeli mamy ogródek to opadłe igły i drobne gałązki możemy wrzucić do kompostownika, a samo drzewko posadzić przed domem i cieszyć się jego urodą przez wiele lat.

 

Czytaj więcej...

Świąteczna kolekcja Leroy Merlin 2020

leroy merlin swietaŚwięta Bożego Narodzenia to dni szczególne, na które czekamy cały rok i starannie się przygotowujemy. Przywodzą na myśl chwile pełne radości w gronie rodziny i przyjaciół, smak i zapach świątecznych potraw, prezenty pod choinką. Pachnąca zielona jodła i czerwone poinsecje, iskrzące światło świec, starannie dobrane dekoracje i ozdoby podkreślają wyjątkowy wygląd domu i tworzą niepowtarzalną, magiczną atmosferę.

 

Czytaj więcej...

A jednak będzie Kaufland!

Kaufland 3Na samym początku budowy Centrum Handlowego Rondo Hakena Park informowaliśmy o powstaniu m.in. hipermarketu "Kaufland". Jednak okazało się, że w trakcie inwestycji i na jej finale nazwa tego sklepu wypadła z listy najemców. I niespodziewanie pojawiła się... "Biedronka". Jednak niemiecka sieć spożywcza ostatecznie nie zrezygnowała z naszej lokalizacji i na sąsiadującym terenie postawi swój market.

Czytaj więcej...

Chryzantemy ozdobiły skwery i placówki w gminie Kołbaskowo [DUŻO ZDJĘĆ]

chryzantemy stobnoSetki kolorowych kwiatów pojawiły się w kilku miejscowościach gminy Kołbaskowo w ten weekend. Posadzono je na głównych placach i skwerach, przy świetlicach środowiskowych oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych. To efekt współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odkupiła je od producentów i sprzedawców oraz przekazała mieszkańcom do zagospodarowania.

Czytaj więcej...