logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Dziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki

swieto zmarlychDziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni od godzin porannych odwiedzają cmentarze komunalne. Na grobach stawiają kwiaty i zapalają znicze. Jest też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni mogą także uczestniczyć w mszach świętych, koncelebrowanych na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie. 

Czytaj więcej...

Cukrowym, wąskotorowym szlakiem - powstaje nowa ścieżka rowerowa [ZDJĘCIA]]

waskotorowka karwowoZe sporym opóźnieniem, ale w końcu powstaje ścieżka pieszo rowerowa od granicy państwa, przez Barnisław, Karwowo i Będargowo. To inwestycja, o której pisaliśmy już od prawie pięciu lat, ma szanse zakończyć się do końca grudnia tego roku. Czarny asfalt widać już w okolicach Barnisławia i Karwowa - najnowsze zdjęcia z drona podesłał nam mieszkaniec Warzymic, Mateusz Szczuplak.

Czytaj więcej...

Francuskie piosenki dobre na jesień

Francuskie Piosenki 2Chansons Françaises w Przecławiu! 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w ramach małych form muzycznych odbędzie się koncert Klary Gmiter i Liliany Kostrzewy. Pulsujące miłością, tragedią i nadzieją piosenki klasyków francuskiej muzyki przeniosą uczestników wydarzenia do samego serca Francji. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Karate, piłka nożna, angielski, a może plastyka? [ZGŁOŚ SWOJĄ SZKÓŁKĘ]

zglos swoja oferteJak co roku, z początkiem szkoły, ruszają zapisy w wielu placówkach i szkółkach na terenie naszej gminy. Oferta zajęć pozalekcyjnych jest z pewnością bogata. Niektóre ze szkółek pojawiają się na naszym lokalnym rynku po raz pierwszy. Wychodzimy na przeciw wszystkim z propozycję dotarcia do nowych podopiecznych. Już wkrótce opublikujemy zbiorcze zestawienie.

 

Czytaj więcej...

Już w najbliższą sobotę dużo atrakcji dla dzieci

zabawa kontra dzieciakiRusza trzecia edycja „Zabawy kontra dzieciaki”. To wydarzenie, które odbędzie się 2 września na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Podczas imprezy odbędą się liczne gry, konkursy, zabawy familijne oraz III Bieg na Szczęście – PaTaTaJ.

 

Czytaj więcej...

Mizukon w Przecławiu: Zanurz się w świecie azjatyckiej popkultury!

mizukon plakat12 i 13 sierpnia w Przecławiu odbędzie się zachodniopomorski konwent mangi i anime — Mizukon. Dwudniowy program wydarzenia pozwoli zanurzyć się w barwny świat popkultury wschodniej Azji. To największa tego rodzaju impreza w naszym regionie.

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na 10-lecie Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

10 lecie schroniskaTen rok przynosi ważne wydarzenie - Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej obchodzi swoje 10-lecie. W związku z tą okazją, już w sobotę, 2 września, zapraszamy na urodzinową imprezę pełną atrakcji. Przygotowany zostanie jubileuszowy tort, będzie darmowe czipowanie z Safe-Animal, stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze, zamki dmuchane dla dzieci, gry, zabawy, konkursy oraz konkurencje sportowe, malowanie twarzy, pokaz agility, porady behawioralne, wystawa samochodów i charytatywna sesja zdjęciowa. Zaplanowano też zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska.

Czytaj więcej...

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana: Magda Umer, Czesław Mozil, Artur Andrus. To już 10. edycja!

Dolina Dolnej Odry 2023W sobotę 26 sierpnia w Moczyłach nad Odrą odbędzie się 10. edycja festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana. Na scenie wystąpią Magda Umer, Czesław Mozil i Artur Andrus. Zapraszamy do gminy Kołbaskowo na sielskie zakończenie wakacji – wstęp wolny!

 

Czytaj więcej...