logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

A jednak będzie Kaufland!

Kaufland 3Na samym początku budowy Centrum Handlowego Rondo Hakena Park informowaliśmy o powstaniu m.in. hipermarketu "Kaufland". Jednak okazało się, że w trakcie inwestycji i na jej finale nazwa tego sklepu wypadła z listy najemców. I niespodziewanie pojawiła się... "Biedronka". Jednak niemiecka sieć spożywcza ostatecznie nie zrezygnowała z naszej lokalizacji i na sąsiadującym terenie postawi swój market.

 

 

Mamy dobrą informację dla fanów niemieckiej sieci hipermarketów "Kaufland". Już wkrótce w naszej okolicy postawiony zostanie trzeci sklep. Pozostałe dwa znajdują się dość daleko od Przecławia i Warzymic. Jeden znajduje się na Prawobrzeżu, drugi na Niebuszewie. Do tego, zlokalizowanego przy rondzie Hakena będzie nam zdecydowanie najbliżej.

  reklama

Ostoja

 

Rozpoczęliśmy budowę w poniedziałek - mówi Mirosław Sopel z firmy Daldehog. Zakończenie prac planujemy na czerwiec 2021. Obiekt będzie mieć 5800m2 plus oczywiście tereny parkingowe. Nie będzie innych punktów handlowych, tylko Kaufland.

Jak informuje wykonawca układ dojazdowy do całego centrum się nie zmieni. Czyli wszędzie będą tylko prawoskręty. Jadący od Kołbaskowa będą zmuszeni zrobić nawrót na rondzie Hakena. Tak samo jak opuszczający centrum drugim wyjazdem, będą skręcać tylko w prawo i aby dostać się do miasta, objechać rondo.

 reklama
jas poziomo


Wykonawcą robót jest firma Daldehog Polska z Raszyna. Zakończenie robot zaplanowano na początek wakacji 2021.

Sieć Kaufland obecna jest w Polsce od 2001 roku, kiedy to w Stargardzie Szczecińskim, otwarty został pierwszy sklep. Obecnie Kaufland posiada w Polsce 213 sklepów oraz zatrudnia ponad 15 000 pracowników. Wkrótce, za zgodą UOKiK przejmie kilka obiektów należących do restrukturyzującej się grupy Tesco.

Pin It