logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Niedziele handlowe w 2021 roku.

lidl warzymice2021 to będzie kolejny słaby rok dla amatorów zakupów. Niedzielny zakaz handlu spędza sen z powiek wielu sprzedawców każdego tygodnia. Jak sytuacja niedziel handlowych przedstawi się w nowym roku? Podpowiadamy, czy uda nam się dzisiaj zrobić zakupy.

 

 

W 2021 r. podobnie jak w 2020 r. obowiązuje docelowy kalendarz siedmiu niedziel handlowych w roku kalendarzowym. Są to wyjątkowe niedziele, kiedy generalny zakaz handlu nie obowiązuje. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni niedzielami handlowymi są:

- ostatnia niedziela stycznia,
- niedziela poprzedzająca bezpośrednio I Dzień Wielkiej Nocy,
- ostatnia niedziela kwietnia,
- ostatnia niedziela czerwca,
- ostatnie niedziela sierpnia,
- 2 niedziele poprzedzające bezpośrednio Boże Narodzenie.

Jeśli w niedzielę wymienioną w powyższym wykazie występuje święto, zakaz handlu obowiązuje.

 

  reklama

Hair-House

 

Tak więc pierwsza niedziela handlowa nowego roku przypadnie 31 stycznia. Kolejną okazją do niedzielnych zakupów będzie 28 marca. Niedziele handlowe wypadają także 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Kolejne niedziele handlowe przypadną wraz z ostatnim miesiącem roku: 12 i 19 grudnia.

Czy będą jakieś zmiany w odniesieniu do niedziel handlowych w 2021r., wciąż nie wiadomo. Trzeba jednak odnotować, że rozpoczęły się dyskusje na ten temat. od dawna zresztą są gotowe projekty ustaw zawieszających zakaz handlu w niedziele na czas pandemii a nawet pół roku jeszcze po jej ustaniu.

Pin It