logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wznowiono prace na przedłużeniu Bielika

przedluzenie bielika 2021Trwa budowa drogi gminnej z Siadła Dolnego do Kurowa, wraz z odcinkiem ścieżki rowerowej, która ma być przedłużeniem Szlaku Bielika. Prace rozpoczęły się przed wakacjami, ale zatrzymały się. Z początkiem października ponownie ruszyły.

 

 

 

- Z uwagi na terminy decyzji administracyjnych oraz ograniczoną dostępność materiałów potrzebnych do rozpoczęcia realizacji zadania, prace związane z budową drogi i ścieżki rowerowej na odcinku Siadło Dolne - Kurów rozpoczną się z początkiem października – informuje Małgorzata Nowakowska, dyrektor ds. komunikacji w firmie Eurovia.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

Jaki jest harmonogram działań na najbliższy czas? Obecnie trwają prace ziemne i kanalizacyjne.

- Po ich zakończeniu, to będzie pod koniec listopada, planujemy rozpoczęcie prac nawierzchniowych związanych z budową chodników i ścieżek rowerowych. Dalszy harmonogram robót będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Termin zakończenia zadania planowany jest na koniec marca 2022 roku – informuje Małgorzata Nowakowska.

Długość budowanej drogi wynosi ok. 740 metrów. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą gminną biegnącą od nabrzeża nad Odrą, do drogi powiatowej Ustowo – Siadło Górne. Koniec stanowi działka 25/21 z obrębu Kurów.

  reklama

Hair-House

 

Asfaltowa droga będzie miała 6 m szerokości, powstaną także chodniki o szerokości 2 m i 24 miejsc do parkowania. Rrozwiązanie to ma na celu zwiększenie atrakcyjności korzystania z dróg rowerowych. W rejonie 260 m chodnik przejdzie w ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 3,5 m o nawierzchni bitumicznej, która będzie oddzielona od drogi pasem zieleni. W ramach inwestycji na całym odcinku przebudowany zostanie także system kanalizacji deszczowej.

Z drogi i ścieżki wiodącej w górę, w stronę Kurowa, rozpościerają się przepiękne widoki na Odrę oraz Międzyodrze. Dodajmy, że ścieżka rowerowa będzie przedłużeniem popularnego i lubianego w regionie Szlaku Bielika, przebiegającego obecnie od Siadła Dolnego przez Moczyły do Pargowa i dalej do granicy państwa.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 przy wsparciu z instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

bielik rozbudowa mapka

Fot i tekst UG Kołbaskowo

Pin It