logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Chryzantemy ozdobiły skwery i placówki w gminie Kołbaskowo [DUŻO ZDJĘĆ]

chryzantemy stobnoSetki kolorowych kwiatów pojawiły się w kilku miejscowościach gminy Kołbaskowo w ten weekend. Posadzono je na głównych placach i skwerach, przy świetlicach środowiskowych oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych. To efekt współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odkupiła je od producentów i sprzedawców oraz przekazała mieszkańcom do zagospodarowania.

 

 

 

Akcja dekorowania wiosek chryzantemami to pomoc dla lokalnych przedsiębiorców, którzy ze względu na zamknięcie cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych, nie mogli sprzedać swojego towaru.

Sadziliśmy chryzantemy głównie w Siadle Górnym, Stobnie oraz pojedyncze ilości w sąsiednich miejscowościach - mówi Renata Wójcik z Koła Gospodyń Wiejskich. Dostarczone kwiaty zostały posadzone w miejscach użyteczności publicznej na terenie gminy. Przy ścieżkach, drogach, świetlicach, miejscach kultu religijnego, ale także w ogródkach przydomowych.

  reklama

Ostoja

Podobna akcja miała dziś miejsce w Będargowie. Nasza lokalna akcja powstała z inicjatywy Urzędu Gminy Kołbaskowo i ARiMR - mówi Małgorzata Rychel z Będargowa. Udało nam się pozyskać sto doniczek w różnych kolorach, które ozdobiły naszą miejscowość. Cieszę się, że wielką chęć pracy w sobotni poranek wyrazili mieszkańcy naszej wsi. Praca zajęła nam zaledwie godzinę i efekt jest niesamowity. Jest pięknie! Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie.

To dopiero początek akcji, będzie więcej nasadzeń w tym tygodniu. Dzięki temu producenci odzyskają część pieniędzy, a nasza okolica będzie pięknie kwitnąć. Rośliny są wieloletnie, odpowiednio pielęgnowane będą cieszyć nasze oczy w następnych latach - dodaje na koniec R. Wójcik

 reklama
jas poziomo

 

 

 

Pin It