logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana: Magda Umer, Czesław Mozil, Artur Andrus. To już 10. edycja!

Dolina Dolnej Odry 2023W sobotę 26 sierpnia w Moczyłach nad Odrą odbędzie się 10. edycja festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana. Na scenie wystąpią Magda Umer, Czesław Mozil i Artur Andrus. Zapraszamy do gminy Kołbaskowo na sielskie zakończenie wakacji – wstęp wolny!

 

 

 

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana to plenerowy festiwal muzyczny, który odbywa się na unikatowym przyrodniczo obszarze gminy Kołbaskowo. Wieś Moczyły, która jest gospodarzem wydarzenia, to przytulne miejsce ulokowane między rozległym rozlewiskiem Odry i bezkresnymi połaciami pól. Od 2014 roku na festiwalowej scenie rozbrzmiewają dźwięki kojące duszę i ciało. Występowali na niej czołowi polscy artyści nurtów muzycznych, w których twórczości tekst i przekaz mają istotne znaczenie i przesłanie. Nieśpieszna atmosfera wydarzenia pozwala zatrzymać się i odpocząć.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Podczas jubileuszowej 10. edycji festiwalu wystąpią Maga Umer, Czesław Mozil i Artur Andrus:

17:00 Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. W jej recitalu usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka”, piosenki – wizytówki artystki oraz ikony polskiej piosenki literackiej: „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (tytuł przyznany w 2005 r.) Magda Umer pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.

  reklama

Hair-House

18:30 Czesław Śpiewa to muzyczna armia Czesława Mozila, złożona z absolwentów Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory, która zabierze uczestników festiwalu w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Nie zabraknie przy tym przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand-up z muzycznym rozmachem multi instrumentalnego koncertu.

20:00 Artur Andrus zaprezentuje recital kabaretowy, podczas którego usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie — o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.

 reklama

Ancora Warzymice

Całe wydarzenie ze sceny poprowadzi nie kto inny, jak… Artur Andrus! Festiwalowi towarzyszyć będą strefy: z aktywnościami artystycznymi dla najmłodszych, kulinarna i wystawców lokalnych. Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. 

--------------------------------------------------------------

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną
26 sierpnia 2023, start godz. 17:00
Teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Moczyłach gmina Kołbaskowo
Wstęp wolny. Dla zmotoryzowanych - nieodpłatne miejsca parkingowe.

 Dolina Dolnej Odry 2023 plakat

 

 Tekst/foto: materiały organizatora