logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Statek piracki przypłynie do Przecławia

plac zabaw do remontuPrzed nami ekspresowa modernizacja gminnego placu zabaw w okolicach szkoły podstawowej. Rostrzygnięto już przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zmieni się praktycznie wszystko. I wszystko ma być nowe, funkcjonalne, kolorowe i spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Jeśli w październiku będą ciepłe dni, to nasze dzieci pobawią się na pokładzie nowego... statku pirackiego.

 

 

To już druga modernizacja placu zabaw położonego między blokami, szkołą podstawową, boiskiem i parkingiem w Przecławiu. Teraz jednak przemiana będzie bardziej spektakularna. To w tej lokalizacji powstało już miasteczko pieszo-rowerowe. I miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez błędów i opóźnień w inwestycji.

  reklama

Hair-House

W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzona rozbiórka istniejących zabawek na placu, fragmentu istniejącego betonowego ciągu pieszego oraz ogrodzeń od zachodu, północy i wschodu - czytamy w opisie inwestycji. Dostęp do terenu rekreacji będzie zapewniony przez zamykane furtką wejście, prowadzące z istniejącego ciągu pieszego od strony północnej. Ze względów bezpieczeństwa, teren rekreacji zostanie ogrodzony drewnianą palisadą od strony budynku mieszkalnego oraz ogrodzeniem z ażurowych paneli metalowych od strony miasteczka rowerowego i parkingu.

  reklama

Fruktolinka

 

Od strony południowej pozostanie istniejące ogrodzenie z siatki plecionej. Nawierzchnia we wnętrzu ogrodzonego terenu będzie zagospodarowana miękką nawierzchnią bezpieczną (tworzywo sztuczne) z wytyczonymi grami podwórkowymi, nawierzchnią piaszczystą w sąsiedztwie urządzeń zabaw, obrzeżami trawiastymi oraz klombami krzewów. Powstaną strefy z różnymi grami: zabawy ruchowo-taneczne, kółko i krzyżyk - „9 kropek” na nawierzchni z tworzywa sztucznego, huśtawka z trzema siedziskami: gniazdo, płaskie i koszyczek oraz piaskownica z wiaderkiem na wyciągu. Jednak nawiększą zabawką będzie duży statek piracki wyposażony w zjeżdżalnie, drabinki, siatki pomostowe, wieżyczki i tablice do gier. Będzie także wyposażony w koło do sterowania.

 reklama

Ancora Warzymice

W wyniku gminnego przetargu wybrano ofertę firmy Usługi Budowlane Wiesław Furtak z siedzibą w Szczecinie. To nie był najtańszy oferent. Jednak jako jedyny zaproponował szybsze zakończenie prac (3 miesiące) i dzięki temu otrzymał więcej punktów w przetargu. Koszt inwestycji to 293 tys. zł brutto.

Modernizacja placu zabaw przeclaw 2022