logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach.

podziekowania od olafaW piątkowy wieczór mieszkaniec Przecławia Olaf Malinowski wraz z rodziną ze sceny przecławskiego goksiru podziękował wszystkim darczyńcom, którzy w ciągu całego roku wsparli finansowanie jego leczenia i rehabilitację. Były występy grupowe i solistów, zaprezentowali się uczniowie i dzieci z gminnych przedszkoli i szkół podstawowych.

 

 

 

Olaf skończył szkołę podstawową w Przecławiu w 2021. Zaraz w wakacje zachorował na ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia. W jednej chwili z energicznego nastolatka zmienił się w pacjenta, który potrzebuje pomocy. Po roku przerwy spowodowanej leczeniem, od trzech tygodni uczęszcza do ponadpodstawowej szkoły łączności.

Widać, że ma jeszcze lekkie problemy z mową, ważne że sam chodzi, mówi i widzi - mówi Agnieszka Mardzińska z Rady Rodziców SP Przecław. W szpitalu w Gdańsku były takie rokowania, że może stracić wzrok ponieważ bardzo mu się pogorszył.

  reklama

Fruktolinka

 

Przez ostatni rok pod adresem zbiórki w internecie www.siepomaga.pl/olaf-malinowski udało się zebrać 92 tysiące złotych. I zbiórka dalej trwa. Z relacji osób zaangażowanych wynika, że wpłat dokonują nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także dużo pomagają przyjaciele znad morza oraz innych regionów kraju.

  reklama

Hair-House

 

Ze sceny przecławskiego goksiru podziękowania otrzymali i przemówienia wygłosili dyrektorzy szkół, wójt gminy, ksiądz proboszcz, rada rodziców, nauczyciele oraz prywatne osoby. "Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach" - takie podziękowania z dedykacją m.in. otrzymał Marek Stożyński, sołtys Warzymic. - To także nagroda dla mieszkańców - mówi sołtys - i także dla rady sołeckiej, organizowaliśmy lokalną zbiórkę, miałem piłkę ręczną z autografami Chemika Police. Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym, nie tylko mnie.

reklama

Auchan rekrutacja

 

W gminnych szkołach i podstawówkach przez wiele miesięcy odbywały się kiermasze ciast i kawiarenki. Dużym sukcesem finansowym okazał się pchli targ zorganizowany w szkole i przedszkolu w pobliskim Przylepie. I trzeba przyznać, że test z lokalnej solidarności zdaliśmy celująco.

 

Pin It