logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Jutro "Tłusty Czwartek". Jakie pączki i po ile w Przecławiu i Warzymicach?

Tlusty czwartek Jas PrzeclawTłusty czwartek w tym roku wypada 16 lutego. Cukiernie systematycznie podnoszą ceny pączków ze względu na podwyżki cen mąki, cukru, jajek, a także prądu i gazu. W skrajnych przypadkach cena jednego pączka jest dwa razy wyższa niż rok temu. Na szczęcie w Przecławiu i Warzymicach ceny nie należą do tak wysokich. Jakie pączki, gdzie i po ile będzie można kupić?

 

 


Już na kilka dni przed tłustym czwartkiem, cukiernie pracują pełną parą. Nic dziwnego, bo producenci w ten jeden dzień mogą zarobić zdecydowanie więcej na pączkach, niż w skali kilku miesięcy. Niestety w Polsce cały czas rosną ceny podstawowych produktów i usług. Wyższe rachunki za nośniki energii powodują wyższe koszty produkcji. Coraz drożej jest w sklepach i supermarketach, drożeją podstawowe produkty: chleb, masło, mąka, jajka czy cukier.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Ale jak nakazuje tradycja, obowiązkowo należy zjeść przynajmniej jednego pączka. W "Tłusty Czwartek" jemy pączki bo na pewno nie idą w boczki - mówi z uśmiechem Pani Agnieszka Kraszewska ze przecławskiego sklepu "Jaś". U nas będą, jak co roku, pączki z Czepina. Mamy już sporo zamówień, więc zapraszam już o godziny 6:00 rano. Będą pączki z marmoladą i różą. Cena się nie zmieniła - 3,50 zł za sztukę. Będą też tradycyjne "chrusty" - ale w ograniczonej ilości.

  reklama

Hair-House

 

Większy wybór będzie w warzymickiej Bagietce zlokalizowanej w Czerwonej Torebce. Znajdą Państwo u nas pączki z nadzieniem różanym, owocowym, toffi, czekoladowym oraz z adwokatem - mówi Ewelina Zarzycka. Dla poszukujących nieco innych paczków niż tradycyjnie nadziewane zapraszamy na pączki przekładane budyniem z polewą czekoladową i owocową niespodzianką w środku. Dodatkowo do każdego zakupu pączków w dniu jutrzejszym mamy promocję na kawę -20%. Wszystkie pączki 5 złotych, a ten przekładany budyniem 6,19 zł.

 

reklama

Magnolia Przecław

 

Mamy też pączki w supermarketach i dyskontach. Jaka cena? Lidl oferuje klientom zarówno klasyczne pączki z lukrem lub cukrem pudrem, jak również nadziewane powidłami śliwkowym, czy wypełnieniem o smaku wiśniowym. Ich ceny w dyskoncie wahają się od 89 gr do 3,99 zł za sztukę. W Biedronce z kolei znajdziemy pączki z nadzieniem o smaku różanym, wiśniowym, karpatkowym lub kakaowym w cenie 2,39 zł/szt. Pytanie tylko o smak i jakość. W jednym z dyskontów będzie można nabyć pączki nawet po 42 grosze. Cena obowiązuje przy zakupie całej paletki, w której mieści się 12 szt. Tylko nie ma się co łudzić - jest to produkt głęboko mrożony, przygotowany znacznie wcześniej i rozmrożony na dzień przed sprzedażą. Znawcy wiedzą, że taki pączki smakują zupełnie inaczej i nie ma co ich porównywać do świeżych wypieków.

 

Pin It