logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Fisz w Przecławiu. Elektronika, hip-hop i rap w jednym. [RELACJA]

Fisz PrzeclawKoncertowa jesień w Przecławiu trwa w najlepsze. Artyści chętnie odwiedzają przecławski dom kultury a spragnieni wrażeń fani licznie bawią się pod sceną. Przy obecnej niepewnej przyszłości co do ograniczeń covidowych i perspektywy kolejnego lockdown'u warto wykorzystać najbliższe tygodnie aby zabawić się poza domem. Być może przy obecnej fali wzrostu zakażeń znów rządzący nas pozamykają.

 

 

W sobotni wieczór niezły koncert dał Fisz Emade Tworzywo, czyli Bartosz Waglewski wraz z zespołem. To był promocyjny koncert reklamujący najnowszą płytę "Ballady i Protesty", która jest powrotem do lat dziewięćdziesiątych, gdzie królował miejski hip-hop i elektronika. Utwory i przekaz z nich to forma protestu i komentowania bieżącej sytuacji politycznej i podejmowanie ważnych tematów takich jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

Nie od dziś wiadomo, że wokalista zbyt wiele nie mówi i to pozostało bez zmian. Zmieniło się natomiast jakieś ogólne bycie Bartosza Waglewskiego na scenie: raczej nieprzenikniony i skupiony wyraz twarzy - tym razem został zastąpiony został uśmiechem i luzem.

Zaczęło się od utworu "Kurz", był energetyczny i taneczny "Muzyka Jest o Nas". Były utwory z poprzednich kompilacji, ale jednak większość prawie dwugodzinnego koncertu wypełniły utwory z najnowszej płyty. "Start", Dresiarze W Garniturach" "Po Co?" "Kominy" "Spektrum Barw" czy "Krew 2021"

Tradycyjnie największe dwa hity, okupujące obecnie listy przebojów, zostawiono na koniec. "Za Mało Czasu" przesycone miejskim życiem i wieczną pogonią. Oraz zagrany na bis "OK Boomer" jak określa jego twórca "To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych."

  reklama

Hair-House

 

Co nie dziwi na koncercie pojawiło się sporo młodych i bardzo młodych osób - Fisz pisząc swoje teksty jest w stanie opisać to jak się czuję i jak ja odbieram świat - powiedziała po koncercie jedna młodych fanek. Bardzo dziękuję za to co robi z Emade i całym Tworzywem.

A co w Przecławskim w GOKSiR w najbliższych tygodniach? Jeszcze w tym miesiącu Ryszard Rynkowski. W grudniu Piotr Cywrus, WaluśKraksaKryzys i Proletaryat. W styczniu czekamy na Kazika i House of Death. A w lutym Organek i Stare Dobre Małżeństwo.

 

 

Pin It