logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Rusza nowa gminna szkoła w Przylepie – rekrutacja trwa!

szkola przylep boiskoOd 1 września 2020 r. w Przylepie, w budynku zakupionym przez Gminę Kołbaskowo, zostanie powołany Zespół Szkolno-Przedszkolny, w którym będą funkcjonowały trzy oddziały przedszkolne oraz jeden szkolny. Obecnie w budynku i jego okolicach odbywają się prace remontowe.

 

 

 

Przygotowywane są sale dla dzieci, pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Wokół szkoły porządkowane są tereny zielone. Podczas wakacji trwać będą prace związane z renowacją placu zabaw. Z każdej sali przedszkolnej i szkolnej, będących na parterze, można wyjść na dwór. Umożliwi to realizację treści programowych, wykorzystując zieloną przestrzeń wokół szkoły. Planowane jest zakładanie przez klasy, grupy własnych ogródków warzywnych i rabatek kwiatowych, a jesienią sadzenia drzew owocowych.

  reklama

Ostoja

Nowa placówka to alternatywa dla tych, którzy chcą, by dziecko uczyło się poprzez doświadczenie, zabawę a nie przez wykonywanie kart pracy w ćwiczeniach czy wykonywanie mechanicznych działań w zeszycie – mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przylepie tworzyć będą osoby, które stawiają na rozwój umiejętności społecznych, empatię i kreatywność, na rozwój u dzieci poczucia sprawczości, nie zapominając o indywidualnych potrzebach każdego ucznia.

„Edukacja to podróż z wyobraźnią, podróż w znane i nieznane zakątki ludzkiej życzliwości”- taki oto wpis otrzymałam od autorki książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę” Ewy Radanowicz - dyrektor szkoły w Radowie Małym. - Zamierzam wszystko zrobić, by w placówce, którą od września będę się opiekować, hasło to stało się realne – mówi Iwona Wierzbicka, dyrektor nowej placówki w Przylepie.

  reklama

Tasso

Jak mówi przysłowie „podróże kształcą”, tak zajęcia prowadzone w grupie, kreatywne zadania oraz działania na świeżym powietrzu, powodują radość z tworzenia, eksperymentowania. Nauka poprzez doświadczanie, kształci i daje satysfakcję z dokonań. Każde dziecko zapisane do placówki w Przylepie będzie zaproszone w podróż do krainy edukacji z wyobraźnią, w której nie będzie dzwonków, a korytarze wypełni dziecięcy śmiech. W zespole szkolno-przedszkolnym nie zabraknie działań artystycznych, w których każdy młody człowiek może się odnaleźć. Będą to działania plastyczne, muzyczne, taneczne. Mocnym akcentem będzie nauka języków obcych.

Na co dzień będziemy zachęcać dzieci, tak jak w pozostałych gminnych placówkach, do działania na rzecz innych, będziemy wspierać pracę zespołową i uczynność. Mamy nadzieję, że propozycje działań nauczycieli i pozytywnie zakręconych rodziców przyczynią się do szybkiego rozwoju nowego miejsca na mapie gminy związanego z edukacją młodego pokolenia – dodaje na koniec I. Wierzbicka

Placówka jest otwarta na współpracę z podmiotami, dla których wszechstronny rozwój młodego człowieka jest celem nadrzędnym.

Obecnie przez okres wakacyjny trwa rekrutacja do pierwszej klasy. Wszyscy zainteresowani rodzice siedmiolatków, nie tylko z rejonu gminy, proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy w Kołbaskowie pod nr tel. 91 8849041. Więcej informacji na nowej stronie www placówki www.przylep.edu.pl

przedszkole przylep

rekrutacja przylep

Pin It