logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Przecławska Biedronka czynna już w każdą niedzielę.

biedronka czynna w niedziele 2O dziś można zrobić zakupy w przecławskiej Biedronce w każdą niedzielę. Sklep będzie czynny od 9:00 do 20:00. Placówka dołączyła do swojej oferty możliwość nadania paczki i w ten sposób omija zakaz handlu w niedzielę. Wiadomość o otwarciu sklepu także w tym dniu nie uszczęśliwiła pracowników. Od tej pory muszą pracować siedem dni w tygodniu. W niedzielny poranek nie było jednak wielu chętnych do zakupów.

 

  

Jestem zaskoczona, bo wracam z giełdy, a tu otwarte - mówi jedna z mieszkanek - współczuję pracownikom. Zatrudniając się kiedyś pewnie nie pisały się na pracę w niedzielę. To powinien być dzień odpoczynku.

To kwestia czasu - mówi jedna z pracownic - otworzą się wszystkie sklepy. Czynna jest od dziś także w każdą niedzielę "Biedronka" w Centrum Handlowym Rondo Hakena Park. Inne dyskonty typu Lidl czy Netto z pewnością się otworzą za jakiś czas.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

Handlowy gigant z Portugalii zdecydował się na taki krok, bo w dni objęte zakazem handlu już teraz handluje kilku jego konkurentów z segmentu dyskontów i supermarketów. W każdą niedzielę czynne są wybrane placówki sieci Lidl, Intermarche, Dino czy Polomarket. Lista sklepów spożywczych czynnych w niedziele z zakazem handlu jest zresztą jeszcze szersza. W dni objęte zakazem działają też m.in. wybrane lub wszystkie placówki sieci: Żabka, ABC, Groszek, Euro Sklep, Carrefour Express, Topaz, Lewiatan, Chata Polska czy Prim Market.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

 

W Warzymicach na razie nieczynny jest Lidl i Netto. Niemiecka sieć należąca do grupy Schwarz zdecydowała się otworzyć tylko kilka punktów w Szczecinie. Ale peryferie szczecina omija szerokim łukiem. Podobnie jest z Netto. Sklep jest nieczynny w niedzielę. Ważą się losy otwartego niedawno Kauflanda. Placówka zapowiadała możliwość otwarcia się w każdą niedzielę, ale do tej pory ich market w naszej okolicy jest zamknięty w niedzielę.

Obecnie w Sejmie będą się ważyć losu obchodzenia przepisów dotyczących zakazu handlu. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uszczelniający, skorzystać z zakazu będą mogły placówki, w których przychód z działalności pocztowej wynosi więcej niż 50 proc. przychodów.

 

biedronka czynna w niedziele 3