logo gif 10lat

Open menu

Duża inwestycja w Rosówku

erbud rosowekJedna z największych grup budowlanych w Polsce podpisała właśnie list intencyjny w sprawie budowy budynku produkcyjnego z częścią magazynową i zapleczem socjalno-biurowym w województwie zachodniopomorskim. W notatce prasowej czytamy, że inwestycja ta dotyczy gminy Kołbaskowo. Nowy zakład produkcyjny wraz z magazynami powstanie w przygranicznym Rosówku.

Czytaj więcej...

Gmina kupi zabytkowy pałac w Ostoi

palac ostojaZabytkowy pałac w Ostoi wraz z parkiem przejdzie na własność gminy. Radni przegłosowali uchwałę na sesji. – Ten obiekt ma ogromy potencjał. Przy dobrym zarządzaniu i dobrze rozbudowanej ofercie, podobnie jak GOKSiR, może mieć oddziaływanie regionalne – uważa Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

Będzie nowa droga i ścieżka

bielik rozbudowa 2Ruszyła budowa drogi gminnej z Siadła Dolnego do Kurowa, wraz z odcinkiem ścieżki rowerowej, która ma być przedłużeniem Szlaku Bielika. Prace, które mają zakończyć się w przyszłym roku, wykonuje firma Eurovia. Przetarg na realizację inwestycji pn.: „Budowa ścieżki pieszo – rowerowej Siadło Dolne - Kurów, gmina Kołbaskowo w procedurze zaprojektuj i wybuduj" został ogłoszony 12 kwietnia 2019 roku. Prace projektowe trwały około dziesięciu miesięcy, prace w terenie rozpoczęły się w kwietniu tego roku.

Czytaj więcej...

Nowe schronisko w naszej okolicy.

schronisko poludniowaPrzy ulicy Południowej gmina miasto Szczecin buduje schronisko dla bezdomnych zwierząt. Pomieści ono zarówno psy jak i koty. Będą także gabinety weterynaryjne oraz szpital z salą operacyjną. To także ważna inwestycja dla naszych mieszkańców osiedli budowanych na granicy Szczecina i Kołbaskowa. W pilnych przypadkach, kiedy dojazd do międzygminnego schroniska w Dobrej będzie za daleko - nagłej pomocy będziemy mogli szukać po sąsiedzku, w pobliżu ronda Hakena.

Czytaj więcej...

Budimex rozpoczął prace przygotowawcze na obwodnicy Przecławia! [ZDJĘCIA]

Obwodnica Budimex 8To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na obwodnicę Przecławia i Warzymic. W dwóch miejscach zlokalizowanych w pobliżu przebiegu obwodnicy pojawili się pierwsi pracownicy i sprzęt firmy Budimex. Spotkać można ich było w połowie nowej drogi gminnej z Przecławia do Kurowa oraz na końcu alei Kasztanowej.

 

Czytaj więcej...

Trzy wiosenne przetargi już na finiszu

skrzyzowanie z cedrowaBudowa ścieżki po trasie kolejki wąskotorowej, budowa drogi wspomagającej DK13 oraz przebudowa sieci wod-kan w Ustowie - to inwestycje, które wkrótce rozpoczną swoje realizacje. Na szczęście, pomimo pandemii i braku dofinansowania z rządowych funduszy Kołbaskowo nie zwalnia tempa i inwestuje dalej. Cieszy także fakt uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.

 

Czytaj więcej...

Ta inwestycja będzie hitem tegorocznej wiosny.

Sciezka Przeclaw KarwowoTrwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej od Przecławia do Karwowa. To obecnie najciekawsza inwestycja gminy Kołbaskowo w naszej okolicy. A dzięki istniejącemu przedłużeniu do Karwowa i Warnika zyskamy kolejne dwa i pół kilometra gładkiej nawierzchni. O ile nic nie stanie na przeszkodzie - już z początkiem wiosny pojedziemy przez malownicze pola ponad pięciokilometrowym, bezpiecznym szlakiem aż do Warnika.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu Barnisławca i krzywego lasu.

KrzywyLas BarnislawWiele ciekawych historii i obiektów można odkryć na terenie gminy Kołbaskowo. Mamy kilka nieistniejących przedwojennych osad, ślad kolejki wąskotorowej a nawet mały krzywy las. Dziś razem z Remigiuszem i jego synem Łukaszem, zabieramy was w krótką, sześciokilometrową wycieczkę dookoła Barnisławia aby zobaczyć Barnisławiec, uroczysko, krzywe drzewa, lisie nory i kilka pięknych widoków z granicy polsko-niemieckiej.

 

Czytaj więcej...

Jeszcze jedna inwestycja na A6 - tym razem przy samej granicy

GDDKiA granica nawrotkaNa zachód od istniejącego miejsca obsługi podróżnych Kołbaskowo będzie wybudowany nowy wiadukt wraz z drogami dojazdowymi i placami do zawracania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dziś ogłosiła stosowny przetarg na opracowanie dokumentacji. Mowa o przygranicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Inwestycja będzie obejmować budowę nowego wiaduktu na zachód od istniejącego MOP wraz z drogami dojazdowymi i placami do zawracania.

Czytaj więcej...

Inwestycyjny grudzień

sciezka przeclaw karwowoDwie duże inwestycje drogowe w naszej gminie już na finiszu, zakończyła się przebudowa ulicy Cedrowej oraz drogi Stobno – Szczecin. Z obu dróg można już korzystać. Pomimo niskich temperatur, trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa. Najwięcej postępów widać do strony wjazdu na osiedle "Brzeziny"

Czytaj więcej...

"Stanmot" inwestuje w Warzymicach.

StanmotKurowska firma rozpoczęła budowę hali przemysłowej w Warzymicach. Inwestycja zlokalizowana jest przy drodze wyjazdowej ze wsi w kierunku Karwowa. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w drugiej połowie przyszłego roku zostanie oddana do użytku.

Czytaj więcej...