logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Mizukon w Przecławiu: Zanurz się w świecie azjatyckiej popkultury!

mizukon plakat12 i 13 sierpnia w Przecławiu odbędzie się zachodniopomorski konwent mangi i anime — Mizukon. Dwudniowy program wydarzenia pozwoli zanurzyć się w barwny świat popkultury wschodniej Azji. To największa tego rodzaju impreza w naszym regionie.

 

 

 


Mizukon jest konwentem poświęconym kulturze oraz popkulturze krajów azjatyckich. Jego przewodnim celem jest przybliżenie uczestnikom tego świata poprzez wspólną zabawę, pokazy, prelekcje, warsztaty oraz konkursy. Nazwa festiwalu pochodzi od japońskiego słowa „mizu”, czyli „woda”. Akcentuje usytuowanie wydarzenia w gminie Kołbaskowo, w sąsiedztwie pięknej i rozległej Doliny Dolnej Odry.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 


Wydarzeń o podobnej tematyce odbywa się w całej Polsce w skali roku kilkanaście. Mizukon jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w naszym regionie po ponad dziesięcioletniej przerwie stwierdza Kamila Walczakiewicz ze Szczecińskiego Klubu Azji. — Kluczowym zadaniem, jaki stawiamy imprezie jest ugruntowanie jej pozycji na konwentowej mapie Polski. Pozwoli to nam w kolejnych latach przyciągać jeszcze ciekawszych gości.

  reklama

Hair-House


Mizukon rozpocznie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 9:00 a zakończy nazajutrz o 15:00. Cały program wydarzenia zawiera ponad 100 różnych atrakcji, które odbędą się w przestrzeni Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Do dyspozycji uczestników Mizukonu będzie 14 sal tematycznych, przestrzeń plenerowa oraz — po raz pierwszy podczas tego rodzaju imprez w Polsce — basen.

Kluczowymi atrakcjami imprezy będą koncerty, pokazy taneczne oraz konkurs cosplay. Prelekcje pozwolą poznać m.in. historię mangowych wydawnictw w Polsce, tajemnicę sukcesu koreańskich dram, związek mangi z filozofią i atmosferę mangowych romansów. Na miłośników gier czekać będzie wypożyczalnia planszówek, a na spragnionych większych wrażeń — amatorski turniej walki na miecze. Fanów gatunku mogą zainteresować prelekcje tematyczne przygotowane przez Polaków mieszkających w Japonii i Japończyków mieszkających w Polsce. Pełny program konwentu znajduje się na stronie www.mizukon.pl

 reklama

Ancora Warzymice

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu jest otwarty na twórców i odbiorców, którzy są aktywnymi fanami rozmaitych gatunków świata popkultury — tłumaczy zaangażowanie GOKSiRu w przedsięwzięcie dyrektor instytucji Rafał Roguszka. — Mieliśmy już u siebie wydarzenie dla miłośników Star Wars, teraz odbędzie się Mizukon, a na jesieni zapraszamy do nas pasjonatów starych gier i konsol”.

Bilety na Mizukon w cenie od 50 do 150 zł od osoby można nabyć w serwisie : https://bilety.fm

Organizatorami Mizukonu są Szczeciński Klub Azji, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Szkoła Podstawowa w Przecławiu. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

mizukon plakat duzy

Pin It