logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Francuskie piosenki dobre na jesień

Francuskie Piosenki 2Chansons Françaises w Przecławiu! 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w ramach małych form muzycznych odbędzie się koncert Klary Gmiter i Liliany Kostrzewy. Pulsujące miłością, tragedią i nadzieją piosenki klasyków francuskiej muzyki przeniosą uczestników wydarzenia do samego serca Francji. Wstęp wolny!

 

 

Francuski wieczór z chansons to wyraz miłości Klary Gmiter do wielkich gwiazd muzyki francuskiej, takich jak Barbara, Jacques Brel, Charles Aznavour, Serge Lama i Yves Montand, którzy stworzyli ponadczasowe utwory mówiące o człowieku, jego namiętnościach, sile i kruchości. Klarze na scenie towarzyszyć będzie pianistka Liliana Kostrzewa.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 


Klara Gmiter – a właściwie Claire Mahfouf-Gmiter – to francuska aktorka i szansonistka, która od 2014 roku mieszka i tworzy w Polsce. Zajmuje się reżyserią spektakli scenicznych i eksperymentuje teatralnie. Jest absolwentką wiedzy o teatrze na uniwersytecie w Lyonie, ukończyła także studia w Berlinie na kierunku aktorstwo dramatyczne. W latach 2008-2015 grała w teatrze Uckermärkische Bühnen Schwedt. Występowała w nim m.in. w roli Edith Piaf w solowym spektaklu „Der Spatz von Paris”, za który otrzymała nagrodę specjalną okręgu Uckermark.

  reklama

Hair-House


Liliana Kostrzewa to pianistka z pasją i zawodowa kompozytorka, wielokrotna laureatka konkursów kompozytorskich. Znana z żywiołowych improwizacji solo, w zespołach kameralnych i z big-bandami. Wiele czasu spędziła we Francji, gdzie akompaniowała tancerzom n.p. w Centre National de Danse w Lyonie. Od 2019 r. usłyszeć ją można także w Szczecinie m.in. w Filharmonii Szczecińskiej, w roli tapera w Kinie Pionier 1907 czy w BianCafe, gdzie występuje razem z Klarą.

 reklama

Ancora Warzymice


Październikowy koncert odbędzie się w ramach przecławskiego cyklu małych form muzycznych, którego celem jest popularyzacja muzyki klasycznej podczas otwartych dla publiczności nieodpłatnych wydarzeń. Pierwsza jego odsłona, w postaci koncertu Baltic Neopolis Orchestra, miała miejsce w lipcu tego roku w ogrodach GOKSiR. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu w sobotę 14 października na godz. 17:00. Wstęp wolny!


Francuskie Piosenki

Pin It