logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

PRZECŁAW - dla nas jesteście symbolem polskiej gościnności [POMAGAMY DALEJ]

Przeclaw UkrainieOstatnia akcja "Kanapka dla Uchodźców z Ukrainy" to petarda w Waszym wykonaniu - pisze Fundacja Oktan-US W okresie 21.03.2022- 13.04.2022 dziennie dostarczaliście 150 - 200 kanapek i bułek oraz żywność ze zbiórek. Wiedzieliście, że jedzeniem można ogrzać serca? I to jeszcze jak! Mamy dobre informacje - akcja w Przecławiu będzie kontynuowana.

 

 

Brak słów, by wyrazić Wam wdzięczność - dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie - zrobiliście coś wielkiego. Wasza akcja i efekty zbiórek - nakarmiły głodnych, wsparły rodziny z Ukrainy w potrzebie, dodawały nam wolontariuszom i koordynatorom siły do dalszej pracy - piszą na portalach społecznościowych wolontariusze.

  reklama

Fruktolinka

 

- Wszystko to, co dostajemy, bardzo szybko znika - mówi Paweł Ozdona z Fundacji Oktanus - Przychodzą do nas całe rodziny, często wielodzietne. Dziennie obsługujemy nawet do trzystu osób.

Prowadząca punkt pomocy przy ulicy Hryniewieckiego 1 w Szczecinie Fundacja Oktanus, aktywnie zaangażowana w zbiórki darów, zmaga się obecnie z brakami żywności. Jak bardzo poważna jest w tej chwili sytuacja. Potrzebna jest przede wszystkim żywność, z której można przyrządzić obiad, jakiś ciepły posiłek. Fundacja prosi między innymi o mąkę, cukier, sól, sosy, konserwy, ale i o świeże produkty - warzywa i owoce.

  reklama

Hair-House

Przecławianie - nawet gdy magazyn z jedzeniem był pusty, a my myśleliśmy, skąd tę żywność weźmiemy - co damy ludziom, którzy liczą na nas, pojawialiście się Wy. Byliście zawsze zwiastunem, że jakoś to się uda. Potem spływały kolejne dary, a Wy jak jaskółki zwiastowaliście wiosnę - wiosnę kwitnącego magazynu w żywność - pisze Fundacja Oktan-US

Mamy już potwierdzone informacje że akcja w przecławskiej podstawówce będzie kontynuowana. Wolontariusze codziennie rano, maksymalnie do 8:50 będa czekać przy dwóch wejściach do szkoły i zbierać żywność trwałą i kosmetyki. Pierwszego dnia można przynieść mąkę i fasolkę. Ale też może być inna trwała żywność, najlepiej w puszkach lub słoikach, oczywiście o dłuższym terminie ważności.

 

rozklad pomocy

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Całość zebranych darów dla gości z Ukrainy zostanie przetransportowana na ul. Hryniewieckiego 1 w Szczecinie, gdzie mieści się punkt pomocy dla uchodźców.