logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki

swieto zmarlychDziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni od godzin porannych odwiedzają cmentarze komunalne. Na grobach stawiają kwiaty i zapalają znicze. Jest też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni mogą także uczestniczyć w mszach świętych, koncelebrowanych na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie. W tym roku, pomimo pandemii, cmentarze są otwarte. Nie ma także obowiązku zakładania na nich maseczki. Ale jest zalecenie. 

 

1 listopada, to dzień w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich, którzy od nas odeszli. Tego dnia licznie odwiedzamy cmentarze a przy grobach najbliższych i zapalamy znicze. W tym roku pogoda dopisuje od kilku dni. Przez długi, trzydniowy weekend jest słonecznie i ciepło, mamy piękną złotą jesień. Według prognoz, pogoda zmieni się na gorszą w nocy z 1 na 2 listopada. W dzień zaduszny będzie już niestety padać.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

Przy cmentarzu w Będargowie, jak co roku, nad bezpieczeństwem pieszych czuwa patrol policji. Zakręt między szkołą a cmentarzem ma ograniczoną widoczność i wcześniej dochodziło tutaj do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Uważajmy, szczególnie po zmroku. Obecnie, po zmianie czasu na zimowy, szybciej robi się ciemno, a przy deszczowej pogodzie widoczność pieszych przez kierowców jest ograniczona. Patrol Policji i Straży Gminnej możemy także spotkać przy cmentarzu w Kołbaskowie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na otwartej przestrzeni nie ma konieczności zakrywania nosa i ust. Maseczki trzeba nosić w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w kościołach. - Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych - zaapelował ostatnio minister zdrowia. Adam Niedzielski przypominał, że epidemia trwa, a wirus w mutacji Delta szybko się rozprzestrzenia. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe. Tam, gdzie kontakt z innymi jest bardzo bliski, zakładajmy więc maseczkę.

  reklama

Hair-House

 

W dniu 1 listopada msze św. w przecławskim kościele będą odprawione o godz.: 9.00; 10.30; 12.00; 18.00. W Karwowie Msza św. o godz. 8.00. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.

 

Zaduszki 2021 

 Zaduszki 2021

 Zaduszki 2021

 Zaduszki 2021

Zaduszki 2021

Pin It