logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców [TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY]

zielone pole walne 3Z aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

 

 


Gerealnie w całym kraju frekwencja na zgromadzeniach jest na ogół mizerna. Prezesi niektórych spółdzielni zarządzają nimi, jak chcą, bo mają poczucie bezkarności. I nie zmieni tego nikt inny - poza samymi członkami spółdzielni. To właśnie ich nieobecność doprowadza do nieprawidłowości, na które potem mieszkańcy narzekają. Jeśli masz tego dość, idź na walne zgromadzenie, które daje ci okazję do pokazania prezesom i radzie nadzorczej czerwonej kartki. Wystarczy zagłosować za odrzuceniem sprawozdania i nie udzielić im absolutorium. Jeśli go nie uzyskają, zostaną odwołani. Ale jeśli jesteś zadowolony z pracy dotychczasowych władz, głosuj za przyjęciem sprawozdań oraz za udzieleniem im absolutorium.

Od kilku dni wszystkie niezbędne dokumenty są udostępnione do przejrzenia w siedzibach spółdzielni. W taki sposób każdy członek może zapoznać choćby ze sprawozdaniem rady nadzorczej i zarządu z ich działań w minionym roku. Jest to o tyle ważne, że na podstawie przedstawionych danych członkowie spółdzielni będą decydować, czy udzielić prezesowi i jego zastępcy absolutorium. Warto też sprawdzać na bieżąco strony internetowe : www.zielonepole.pl oraz www.smprzeclaw.pl 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność


Hair-House

Ancora Warzymice

 

Terminy zebrań:
- 21 czerwca w środę o 18.00 w Szkole Podstawowej (Aula wejście B) odbędzie się zebranie SM "Przecław" - czyli mieszkańców od numeru 48 do 56
- 28 czerwca w środę o 17.00 w Szkole Podstawowej (Aula wejście B) odbędzie się zebranie SM "Przecław Zielone Pole" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100.

W zebraniu prawo głosu mają tylko członkowie spółdzielni, przed wejściem na salę może być sprawdzana obecność. Na wszelki wypadek trzeba zabrać dokument tożsamości, który zaoszczędzi nieporozumień.

 

PORZADEK OBRAD 2023 Walne SM Przeclaw 2023

PORZADEK OBRAD 2023 Walne SM Przeclaw Zielone Pole 2023 Page 01

PORZADEK OBRAD 2023 Walne SM Przeclaw Zielone Pole 2023 Page 02

Pin It