logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Ruszy remont Turkusowej w Warzymicach

TurkusowaNa ten przetarg czekało wielu nowych mieszkańców ulic Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej w Warzymicach. Przez wiele lat ta okolica była dużym placem budowy domów jednorodzinnych. Teraz przyszedł czas na budowę dróg, chodników, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. To duża inwestycja opiewająca na 20 mln złotych. Niestety gminie nie udało się otrzymać dofinansowania rządowego.

 

 

 

Temat kompletnego remontu tych okolic był poruszany praktycznie na każdym zebraniu sołeckim. Nowi mieszkańcy Warzymic nabywali działki pod budownictwo jednorodzinne na przetargach gminnych i rozpoczynali budowę. Przez kolejne lata ciężki sprzęt budowlany regularnie niszczył drogi dojazdowe. Nie pomagały nakładki i miejscowe równania oraz zasypywania dziur. Brakowało także oświetlenia oraz bezpiecznego poruszania się pieszo, szczególnie po zmroku.

  reklama

Fruktolinka

 

Mieszkańcy licznie i często interweniowali oraz protestowali w sprawie stanu drogi głównej i dróg pobocznych. Jednak ideą gminy i radnych było poczekać, aż wszyscy się pobudują i z dróg znikną ciężarówki. Istniała także realna szansa na otrzymanie dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. Niestety, tym razem Kołbaskowo z Rządowego Funduszu Polski Ładu na tą inwestycję środków nie otrzymało

  reklama

Hair-House

 

Jest to droga, która jest własnością gminy. Jej stan jest tragiczny. Nie jesteśmy w stanie jej zabezpieczyć czasowo w żaden sposób, dlatego przystępujemy do przetargu na przebudowę. Przetarg chcemy ogłosić jak najszybciej i niezwłocznie przystąpić do prac - mówi Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

Inwestycja „Budowa dróg gminnych w m. Warzymice - ul. Turkusowa, Wrzosowa, Oliwkowa, Złota wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym” obejmuje m.in. budowę układu drogowego (ok. 2,5 km) z chodnikami, skrzyżowaniami i zjazdami, remont rowu przydrożnego, budowę kanalizacji deszczowej, ziemnego otwartego zbiornika retencyjnego oraz linii kablowej oświetleniowej wraz ze słupami oświetleniowymi.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Firma zostanie wyłoniona w przetargu, termin wykonania prac wyniesie maksymalnie 1 rok. Nową, oświetloną drogą wraz z chodnikami mieszkańcy będzą uczęszczać pod koniec przyszłego roku.

Pin It