logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Pomoc "po sąsiedzku" pilnie potrzebna!

pomoc potrzebnaStarsze, małżeństwo z Przecławia mieszka w ciężkich warunkach. W malutkim mieszkaniu, które nadaje się do generalnego remontu, brakuje od lat ciepłej wody. Nie mają też ani kuchni, ani aneksu kuchennego. Pomimo ciężkich czasów i sytuacji pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Jeden z sąsiadów chciałby pomóc tej rodzinie w remoncie. Sam jednak nie da rady.

 

  

To starsi mieszkańcy Przecławia. Trochę mniej sprytni i zaradni w dzisiejszych czasach. Mają problemy z poruszaniem się i ograniczone możliwości. Dość łatwo popadli w długi. Naciągnięto ich na zakup cudownych kołder i garnków w zakupie ratalnym. Podpisali nie do końca świadomie kilka dokumentów, a potem wkroczył komornik.

Żyją w trudnych warunkach - mówi p. Grzegorz, znajomy rodziny. Chciałem załatwić im zamiast tej starej wanny - kabinę. Żeby była kabina, należy przestawić toaletę i grzejnik w nowe miejsce. Załatwiłem człowieka do tej operacji, dostałem z GOPSu kabinę natryskową oraz 700zł na remont, ale to nie wystarczy. To było na początku 2020 roku. Potem pojawił się wirus i wszystko stanęło. Chcę podłączyć bojler na ciepłą wodę. Pracy i kosztów będzie więcej, chcę położyć glazurę i terakotę w tej mini łazience. Chociaż jak patrzę na całe mieszkanie, to nadaje się do generalnego remontu.

  reklama

Hair-House

 Jas

500 250 starostwo zyczenia

Panu Grzegorzowi marzy się solidarność mieszkańców, abyśmy wspólnie, każdy w miarę swoich możliwości, pomogli słabszym. Taka pomoc "po sąsiedzku". Znalazł się już elektryk, który wykona za darmo prace instalacyjne.

Grzejnik przeniesie mi jeden znajomy. Ale potrzeba materiałów do remontu. Położenia kafelek. Montażu kabiny oraz armatury. Potrzebna też osoba do instalacji wodno-kanalizacyjnych. Potrzebuje pomocy mieszkańców Przecławia w tym temacie. Nie znam się na zbiórkach ani na proszeniu. Ci ludzie potrzebują pomocy - dodaje na koniec p. Grzegorz

Wszystkie osoby, które chciałby pomóc w zbiórce materiałów budowlanych lub chciałby pomóc w remoncie proszone są o kontakt z numerem tel 784322047

 

pomoc dla przeclawian

Pin It