logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wjazd z Cedrowej do DK13 już zamknięty

zjazd do zamknieciaW dniu dzisiejszym zamknięto dwa wjazdy na drogę krajową nr 13. Przez minimum rok nie będzie można wjechać na nią od strony szklarni w okolicach sygnalizacji przy skrzyżowaniu z ulicą "Do Rajkowa". Blokada jest także na mniejszym wjeździe, vis-a-vis Czerwonej Torebki w Warzymicach. Sytuacja wróci do normy na przełomie 2023/24

 

 

To jest nowa, czasowa organizacja ruchu, dopóki nie oddana zostanie do użytku obwodnica Przecławia i Warzymic. Kierowcy jadący ulicą Cedrową od strony szklarni, zakręcić trochę wcześniej w lewo i wjechać na nowo powstałą drogę równoległą do trzynastki. A następnie jechać nią aż do okolic Biedronki. Zamknięto także mały wjazd na trzynastkę na wysokości warzymickiej czerwonej torebki. 

To decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która nakazała nawet Gminie Kołbaskowo rozebranie fragmentu asfaltu. Po rozmowach z GDDKiA udało nam się wynegocjować, żeby nie rozbierać części drogi, a jedynie postawić blokady w tych dwóch miejscach – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

 

  reklama

Fruktolinka

 

Zgodnie z obowiązującym planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego połączenie DK13 z równoległą drogą gminną, która powstała w ostatnim czasie i dalej ul. Cedrową ma odbywać się przez skrzyżowanie w rejonie ul. Pod Zodiakiem, tam gdzie będzie włączała się również droga gminna do węzła Przecław - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA o/Szczecin. W takim też kształcie został również uzgodniony projekt budowy drogi gminnej wzdłuż DK13. W związku z tym teraz wypełniając zapisy miejscowego planu zagospodarowania i wcześniejszych uzgodnień Gmina Kołbaskowo powinna zamknąć te dwa zjazdy. W ostatnim czasie Gmina uzgodniła projekt organizacji ruchu dla zamknięcia zjazdów.

  reklama

Hair-House

Przypominam, że zjazd w ul Floriana Krygiera/Cedrową z DK13 zlokalizowany jest bardzo blisko skrzyżowania z drogą do Rajkowa. Tak bliska lokalizacja tych miejsc wpływa negatywnie na przepustowość ruchu i bezpieczeństwo ruchu drogowego. DK13 jest drogą klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego), na takiej trasie dąży się do ograniczenia liczby zjazdów i wykorzystania dróg równoległych do rozprowadzenia lokalnego ruchu - dodaje na koniec M. Grzeszczuk.

reklama

Auchan rekrutacja

Na przełomie 2023 i 2024 roku powinna zakończyć się realizacja obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13, wówczas obecny przebieg DK13 straci kategorię drogi krajowej. O drodze będzie decydował wówczas jej nowy zarządca - czyli Gmina Kołbaskowo. Znacząco również zmniejszy się natężenie ruchu drogowego, co wpłynie na zmianę warunków ruchu i cała trasa będzie miała lokalny charakter, a nie tranzytowy. Tak uzasadnia swoją decyzję GDDKiA.

Taka sytuacja potrwa do momentu oddania do użytku obwodnicy Przecławia i Warzymic. Wtedy stary fragmenty DK13 przebiegający przez Warzymice i Przecław będzie należeć do gminy Kołbaskowo i wjazdy na tę drogę zostaną otwarte.

wyjazd na dk13 zamkniety

Pin It