logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Sprzedaż węgla w gminie Kołbaskowo - za pośrednictwem podmiotu zewnętrznego.

wegiel sprzedaz3 listopada weszła w życie ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy. Na jej podstawie gminy będą mogły kupować węgiel za maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go mieszkańcom za nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

 

 

Gmina Kołbaskowo planuje sprzedawać węgiel dla mieszkańców gminy - informuje Janusz Kwidziński, sekretarz gminy Kołbaskowo. Zaopatrzenie chętnych do nabycia węgla w gminie Kołbaskowo odbywać się będzie za pośrednictwem podmiotu zewnętrznego. Gmina Kołbaskowo nie posiada placu do składowania węgla, ani pozostałego sprzętu czy środków transportu potrzebnego do realizacji zadania.

  reklama

Fruktolinka

 

Gminy, które chcą kupić węgiel dla mieszkańców, muszą do 8 listopada ogłosić ten fakt w Biuletynie Informacji Publicznej. Muszą też wypełnić formularz na stronie cieplo.gov.pl. i trafiają do bazy sprzedawców opału ujętych w rządowej przeglądarce pod tym samym adresem. W tej chwili w województwie Zachodniopomorskim znajduje 55 punktów sprzedaży, które sprzedają węgiel. Na obecną chwilę nie ma tam punktów z powiatu polickiego.

 

  reklama

Hair-House

 

Na stronach internetowych gminy Kołbaskowo ukazały się informacje iż maksymalna ilość węgla przypadająca na gospodarstwo domowe to 1,5 tony – do zakupienia do 31.12.2022 r. oraz kolejne 1,5 tony do zakupienia po 1.01.2023 r. Ankietę dotyczącą zakupu preferencyjnego paliwa stałego przez gospodarstwa domowe należy składać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rosówku 16, tel. 91 506 55 74 osobiście lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

reklama

Auchan rekrutacja

 

Prawo do zakupu tańszego węgla od gminy może zostać przyznane tylko raz na dane gospodarstwo domowe. Jeżeli pod jednym adresem mieszka kilka gospodarstw domowych, każde z nich może wnioskować osobno o tańszy opał.

 

Pin It