logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Jutro, 31 sierpnia otwarcie obwodnicy Warzymic i Przecławia!

Obwodnica Przeclawia maj 202331 sierpnia, między godz. 13.30 a 14 planujemy udostępnienie całej obwodnicy, łącznie z wiaduktami i drogami dojazdowymi - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ trwa kampania wyborcza do Parlamentu.

 

 

 

Jednocześnie z otwarciem obwodnicy, zostanie uruchomiony nowy gminny przejazd z Przecławia do Ustowa, który połączy się z obwodnicą na węźle "Przecław". Na tym samym węźle zakończy swój bieg także Aleja Kasztanowa. Zostanie otwarta także Aleja Brzozowa, która była wcześniej zamknięta na kilka miesięcy. Biegnie ona nad obwodnicą i poprowadzi prosto do Kurowa.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Oddanie nowej drogi w szczycie kampanii wyborczej z pewnością przyciągnie do Kołbaskowa licznych polityków. Jednak ci obecni nie mają wiele wspólnego z realizacją tej inwestycji. O budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic piszemy od ponad 10 lat. O jej powstanie walczyli liczni samorządowcy i politycy z naszego terenu tacy jak Małgorzata Schwarz, Ryszard Wierzbicki, Sławomir Nitras czy honorowy obywatel gminy Kołbaskowo - ś.p. Longin Komołowski. Wiadomość o wpisaniu nowej drogi do programu budowy dróg przekazała mieszkańcom w 2015 roku ówczesna Premier Ewa Kopacz. Po wygraniu przetargu przez upadającą firmę Energopol i następującej po tym długiej przerwie, zdecydowano podzielić zadanie na dwie części i rozpocząć budowę pierwszego etapu. Tym razem przetarg wygrała bardziej renomowana firma - Budimex, która dzięki skróceniu terminu realizacji inwestycji sprawiła, że nową drogą można przejechać już 31 sierpnia 2023.

  reklama

Hair-House

 

 Nowa obwodnica – droga klasy GP dwujezdniowa, wyprowadzi ruch tranzytowy z Przecławia i Warzymic ograniczając zatory drogowe na obecnej trzynastce. Nowa trasa ma dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

 reklama

Ancora Warzymice

W przyszłości planowana jest realizacja drugiego etapu obwodnicy. Poprowadzi ona wówczas dalej, do nowego węzła na autostradzie A6 (Szczecin Zachód), który powstanie "na górce" w pobliżu Amazona, bardziej na wschód od przeznaczonego do likwidacji węzła Kołbaskowo.

 

Obwodnica

 

Pin It