logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Osiedlowy "Jaś" kończy działalność.

Jas Przeclaw sklep zamkniecieTylko do końca kwietnia zrobimy zakupy w przecławskim sklepie ogólnospożywczym "Jaś". Niestety właściciel zamyka swe podwoje i kończy działalność. Okazuje się, że handel detaliczny w naszej okolicy ma się coraz gorzej. Koszty działalności znacznie rosną i nie pokrywają korzyści i zysków. W sklepie zrobiło już się trochę pusto, zamawiane są mniejsze ilości towarów i obecnie trwa wyprzedaż.

 

 

Przez ostatnie 20 lat, ten niewielki sklep spożywczy w centrum osiedla, był ważnym punktem handlowym. Przyciągał klientów ciekawą ofertą produktów, niedostępną w dyskontach czy hipermarketach. To w "Jasiu" codziennie od szóstej rano można było nabyć pieczywo z małej piekarni w Czepinie, które było świeże i przez kilka dni nadawało się do zjedzenia. Zawsze znaleźć można było tam ekologiczne produkty, swojskie wędliny, krótkoterminowe soczki z pobliskiego Kamieńca czy wysokiej jakości garmażerię. Nie bez przyczyny, kilkakrotnie był wybierany najlepszym sklepem osiedlowym.

 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Jednak z roku na rok było coraz gorzej. Wraz ze wzrostem cen i zubożeniem mieszkańców, nabywający w poszukiwaniu oszczędności, zaczęli częściej kupować w nowo powstających dyskontach. Na małych przedsiębiorców także zaczęto nakładać dodatkowe obciążenia podatkowe, znacznie droższe stało się także zatrudnienie pracownika czy opłacenie nośników energii.

Niszczą nas, przedsiębiorców - mówi Pani Agnieszka, właścicielka sklepu. Co chwilę w górę podatki czy składki ZUS. Obniżyłam marże, ale nie zarabiam tyle, aby opłacić ZUS czy prąd. Mam problem z zatrudnieniem pracownika, obecnie sprzedaję sama z pomocą córki. Przez lata byłam szczęśliwa prowadząc ten sklep, a realizacja zamówień dawała mi wiele satysfakcji.

 

  reklama

Hair-House

 

Przecławski "Jaś" powstał jeszcze przed 2000 rokiem, kiedy budowano ostatnie bloki na osiedlu Zielone Pole. Pani Agnieszka najpierw w nim pracowała jako sprzedawczyni. Potem, kiedy właściciel postanowił sprzedać swój interes, zaryzykowała i założyła własną działalność. I tak dotrwała do 2023 roku.

We wrześniu byłoby moje dwudziestolecie handlu - dodaje właścielka - Jest mi z tym smutno, bo ja bardzo lubię swoją pracę. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, moich klientów. Przy okazji bardzo serdecznie ich pozdrawiam i dziękuję za wiele lat znajomości.

Los "Jasia" wcześniej podzielił najstarszy przecławski sklep - "Na Wyspie", zlokalizowany był w starszej części Przecławia - koło kościoła. Tutaj przyczyn zamknięcia należy upatrywać w otwarciu, praktycznie vis-a-vis, marketu "Dino". Na obecną chwilę w Przecławiu z małych sklepów spożywczych pozostanie jedynie "Żabka" znajdująca się przy bloku z zegarem - pod numerem 96.

 

reklama

Magnolia Przecław

 

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie właścicielka sklepu poszukuje nowego najemcy na ten lokal. W grę wchodzi nie tylko dzierżawa. Lokal po sklepie będzie także opcjonalnie wystawiony na sprzedaż.

Pin It