logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Jest jeszcze szansa na park przy Cukrowej

Park Przy Cukrowej 1Powracamy do tematu powstania parku lub terenu wypoczynkowego zlokalizowanego przy granicy naszej gminy. Pomimo dość dużej obecnej zabudowy w tym miejscu oraz przeznaczeniu kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, pojawiła się szansa zarezerwowania pod cele publiczne i niekomercyjne w sumie trzech działek. Dwie miałby by być pod park, a jedna pod obiekt typu szkoła, przedszkole, żłobek.

 

 

Opustoszałe działki miejskie przy przy ul. Cukrowej zostały już podzielone (chodzi o nr 7/7 i 7/6). To pokłosie decyzji władz Szczecina oraz inicjatywy w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Działki zaznaczone kolorem zielonym miałby by być przeznaczone pod park rekreacyjny, a pomarańczowym pod budowę żłobka, przedszkola lub szkoły.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Jeżeli chcecie, aby przynajmniej cześć tego terenu zamienić na park osiedlowy, plac zabaw czy szkołę to jest na to ostatnia szansa - piszą na swojej grupie fejsbukowej organizatorzy akcji "TAK dla Parku przy Cukrowej #ParkCukrowa". Wystarczy do poniedziałku, w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Szczecin, uzupełnić gotowy wniosek, podając swoje imię nazwisko i adres zamieszkania, a następnie wysłać plik e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wystarczy tylko 1 minuta a możecie coś zmienić.

Wnioski do pobrania są na stronie http://host1.home.pl/studium-wniosek.doc lub w wersji pdf http://host1.home.pl/studium-wniosek.pdf Wnioski prawdopodobnie przeznaczone są dla mieszkańców gminy Szczecin. Ale sądząc po ilości czytelników naszego portalu, wielu z nich może mieszkać w gminie Szczecin np. na osiedlach w pobliżu granicy gminy Kołbaskowo i Szczecin takich jak "Nowa Cukrownia" czy "harmonia Gumieńce"

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Jest to bardzo ważne - piszą autorzy inicjatywy - ponieważ w najbliższej okolicy zabudowa mieszkaniowa staje się coraz gęstsza. W rejonie od os. Reda do ul. Krygiera poza małymi osiedlowymi placami zabaw, brak jest jakiegokolwiek ogólnodostępnego terenu do rekreacji, gdzie można by było pójść na spacer wśród zieleni. Więcej aktualnych informacji dotyczących tej inicjatywy pod adresem grupy https://www.facebook.com/ParkCukrowa

 

fot. www.facebook.com/ParkCukrowa

Pin It