logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Starostwo wyremontuje fragment drogi między Smolęcinem a Kołbaskowem

droga smolecin kolbaskowoJedna z najbardziej zniszczonych dróg w naszej okolicy doczeka się remontu. To fragment drogi powiatowej od przejazdu kolejowego w Kołbaskowie biegnący w kierunku Smolęcina przez odcinek leśny. W tym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano dwie umowy na inwestycje drogowe. Jedna z nich dotyczy właśnie remontu tej drogi.

 

 

Pierwszą inwestycją jest rozbudowa drogi powiatowej Nr 3933Z ul. Cisowa i Nr 3934Z ul. Nadbrzeżna w Policach. - To jedna z najbardziej oczekiwanych przez Policzan inwestycja drogowa. Inwestycja obejmie przede wszystkim przebudowę jezdni obu ulic, remont chodników, remont kanalizacji deszczowej, budowę doświetleń przejść dla pieszych – mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek. Na realizację tej inwestycji wykonawca, tj. firma EUROVIA POLSKA S.A. będzie miał 12 miesięcy, natomiast wartość realizowanej inwestycji to kwota 10 300 248,36 zł. Prace związane z inwestycją rozpoczną się w 2024 roku. - O utrudnieniach związanych z ich realizacją mieszkańcy będą informowani na bieżąco – dodaje Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych.

   reklama

 

  reklama

 

Druga inwestycja dotyczy remontu drogi powiatowej Nr 3924Z na odcinku Kołbaskowo – Smolęcin.- To ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Gminy Kołbaskowo, stanowiący dostęp do terenów inwestycyjnych przygotowanych w ostatnim czasie przez Gminę. Obejmuje wymianę nawierzchni na najbardziej zdegradowanych odcinkach tej drogi – dodaje Starosta Policki Andrzej Bednarek.

WolneSlowa GIF

 

- Ze względu na ilość dróg wymagających pilnych remontów, oraz zabiegów czynionych między innymi o ten odcinek, ze względu na jego fatalny stan, inwestycja bardzo cieszy – mówi radna powiatu Izabela Wesołowska-Kośmider, mieszkanka gminy Kołbaskowo. Tym, bardziej, że jest to kolejny remontowany odcinek drogi biegnącej ze Stobna do Kołbaskowa. Obecnie trwa remont w Stobnie i przewidziany do remontu dalszy odcinek w kierunku Będargowa. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejazdu kolejowego, po którym poruszają się pociągi relacji Szczecin Główny – Berlin. Wykonawcą inwestycji jest firma EUROVIA POLSKA S.A., jej koszt to 802 353,93 zł. Czas trwania inwestycji to 5 miesięcy. Na realizację tej inwestycji Powiat Policki uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 564 878,82 zł.

 

 reklama

Ancora Warzymice

W wydarzeniu oprócz Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Wicestarosty Polickiego Joanny Napiwodzkiej i Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej, wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Jolanta Pisarska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd, Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach Andrzejem Rogowskim, Dyrektor Regionalny Banku Gospodarstwa Krajowego Anna Pawlak, sołtysi sołectw z terenu Gminy Kołbaskowo i przewodniczący Rad Osiedli z terenu Gminy Police. Nie zabrakło także przedstawicieli firmy wykonującej obie inwestycje – Eurovia Polska S.A.

 

DSC 0954 Duży

DSC 0971 Duży

Pin It