logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Obwodnica Kołbaskowa bliżej o kolejną decyzję!

ZRID dla obwodnicy kolbaskowaTo istotny etap realizacji inwestycji na terenie gminy Kołbaskowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała decyzję ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla obwodnicy Kołbaskowa. Choć inwestycja nie ruszy natychmiast, to wiadomo, że został wykonany ważny krok w kierunku powstania nowej drogi .

 

 

 

Regularnie informujemy o budowie obwodnic na terenie naszej gminy. Najważniejsza dla nas - w Przecławiu i Warzymicach - jest już praktycznie na ukończeniu, jeśli chodzi o pierwszy etap. Według wstępnych zapowiedzi, pojedziemy nią już podczas najbliższych wakacji. Drugi etap, który obejmie odcinek od okolic Smętowic do nowego węzła na autostradzie A6, zostanie zbudowany później. Właśnie wykonano ważny krok w sprawie kolejnej drogi, która ma poprawić komunikację na naszym terenie.

Uzyskaliśmy decyzję ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej – red.) dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 - informuje GDDKiA Szczecin. Będzie mogła ruszyć procedura wyceny, a następnie wypłaty odszkodowań za nieruchomości przejęte pod drogę. Nowa trasa ma mieć długość 5,58 km, będzie to droga klasy GP, od wschodu ominie Kołbaskowo.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 Hair-House

Magnolia Przecław

 

Obwodnica Kołbaskowa zostanie zrealizowana jako droga jednojezdniowa. Rozpocznie się kilkaset metrów od granicy polsko-niemieckiej w Rosówku, ominie od wschodu Kołbaskowo i włączy się w nowy węzeł drogowy "Szczecin Zachód" na autostradzie A6. Węzeł ten powstanie w ramach budowy drugiego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic. Obwodnica Kołbaskowa będzie częścią rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Zgodnie z planem, ruch tranzytowy ma ominąć miejscowość Kołbaskowo w 2026 roku.

 

ZRID dla obwodnicy kolbaskowa 1

ZRID dla obwodnicy kolbaskowa 2

ZRID dla obwodnicy kolbaskowa 3

Mat. GDDKiA