logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Co z brakującym fragmentem ścieżki rowerowej w Przecławiu?

brakujaca sciezka przeclaw Od wielu lat brakuje około jednokilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. I od wielu lat nie ma pomysłu jak tą inwestycję wykonać. Głównym problemem od lat był brak porozumienia z właścicielami fragmentów działek w Przecławiu. Niestety ścieżka nie może być zrealizowana w trybie "Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej" gdzie wywłaszczenia dokonuje się szybko.

 

 

 

Czy coś wiadomo jak to będzie z fragmentem ścieżki, która miała biegnąć przy murze od strony osiedla - pyta jedna z mieszkanek Przecławia. Miała się już dawno połączyć za kościołem ze Szwarcówką.

Rzeczywiście, budowa tego niespełna jednokilometrowego odcinka rozwiązałaby problemy cyklistów, którzy licznie korzystają ze ścieżki biegnącej od Cukrowej przez Warzymice wzdłuż drogi krajowej nr 13 aż do Rosówka. Ale sprawa nie jest prosta.

  reklama

Fruktolinka

 

Na obecną chwilę nie ma opracowanej koncepcji przebiegu ścieżki, tym bardziej jej projektu. Kilka lat temu pojawiła się alternatywna propozycja, aby na wysokości Biedronki ścieżka przebiegła na drugą stronę DK13 i pobiegła wzdłuż działek i wróciła ponownie na wysokości alei Kasztanowej.

  reklama

Hair-House

 

Informuję, że Gmina Kołbaskowo w chwili obecnej nie zleciła opracowania dokumentacji projektowej lub koncepcji budowy ścieżki rowerowej w miejscowości Przecław, nie były również prowadzone rozmowy z właścicielami gruntów wzdłuż drogi krajowej nr 13 - informuje Janusz Kwidziński, sekretarz Gminy Kołbaskowo. W momencie przejęcia drogi krajowej nr 13 na mienie gminy zostanie opracowana koncepcja/dokumentacja techniczna wykonania brakującego fragmentu ścieżki rowerowej w Przecławiu.

reklama

Auchan rekrutacja

 

Po wybudowaniu i oddaniu do użytku nowej obwodnicy Przecławia i Warzymic stary fragment drogi krajowej 13 od skrzyżowania z ul. Do Rajkowa, aż prawie po Smętowice stanie się drogą gminną. Dzięki temu gmina Kołbaskowo będzie samodzielnie mogła decydować o organizacji ruchu, budowie chodników, ścieżek i przejść dla pieszych.

 

brakujaca sciezka przeclaw1

brakujaca sciezka przeclaw2

mapa sciezek rowerowych gmina kolbaskowo

Pin It