logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Droga przez Stobno do remontu.

stobno drogaW połowie kwietnia dowiemy się kto i za jaką kwotę wyremontuje drogę powiatową przebiegającą przez Stobno. To jedna z najbardziej zdegradowanych dróg w naszej gminie. Starostwo Powiatowe w Policach pomimo braków finansowych w swoim budżecie, uzbierało z dofinansowań zewnętrznych 10 mln zł. Remont tej drogi jest przewidziany na przyszły rok, będzie trwać 15 miesięcy i z pewnością będzie utrapieniem dla mieszkających w tej miejscowości.

 

 

Cieszę się, że kolejna inwestycja będzie realizowana w Gminie Kołbaskowo, w której stan dróg powiatowych jest najgorszy w powiecie - dodaje Starosta Policki Andrzej Bednarek. I tu trzeba przyznać rację, na terenie naszej gminy jest duża sieć dróg powiatowych w bardzo kiepskim stanie. Do najgorszych z nich należą odcinki Ustowo - Kurów, Warzymice - Bedargowo - Stobno oraz mniej uczęszczane Warnik - Bobolin - Stobno czy Barnisław - Smolęcin - Kołbaskowo. Równie fatalnie wygląda droga do Kamieńca i Pargowa. Ale niestety te drogi muszą jeszcze poczekać.

   reklama

 

Jak czytamy na stronach powiatu polickiego, 14 marca Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na „Rozbudowę drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno” w Gminie Kołbaskowo. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 3923Z w miejscowości Stobno na odcinku około 1 kilometra, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3920Z.

  reklama

Hair-House

 

Na tę inwestycję Starostwo Powiatowe w Policach otrzymało dwa dofinansowania. 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz kolejne 5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostaje jedynie trzymać kciuki, aby na przetargu padły kwoty zbliżone do założeń budżetowych. W ostatnich przetargach, ze względu inflację oraz inne czynniki zewnętrzne, padają kwoty znacznie większe. Na odcinek Stobno - Dołuje w zeszłym miesiącu zabrakło 2,5 mln zł.

 

reklama

Magnolia Przecław

O tym, że inwestycja jest konieczna, nie trzeba nikogo przekonywać. Istniejąca nawierzchnia zawiera liczne ubytki, spękania, koleiny i nierówności. Nie ma też odpowiedniego odwodnienia drogi - mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek. W ramach inwestycji przebudowana zostanie konstrukcja jezdni wraz z budową kanalizacji deszczowej i budową rowów. Wybudowane zostaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Termin składania ofert mija 14 kwietnia. Wykonawca będzie miał na realizację zadania 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

 

Pin It
Tags: Stobno , drogi , remonty