logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Niedzielna akcja straży gminnej - posypały się mandaty!

parkowanie na gieldzie mandatyTo pierwsza i nie ostatnia, jak zapowiadają strażnicy gminni, akcja normująca zasady parkowania samochodów w Przecławiu w okolicach niedzielnej giełdy. Za parkowanie wzdłuż drogi kierowcom wystawiane są stuzłotowe mandaty. Parkowanie auta na trawniku może kosztować nawet 500 zł. Kierowcy namawiani są do wjeżdżania na giełdę. Tam na dużym terenie parkowanie auta kosztuje tylko 5 zł bez względu na czas postoju. Jednorazowa opłata pobierana jest przy wyjeździe.

 

 

W każdą niedzielę, już od wczesnych godzin porannych, w Przecławiu otwarta jest giełda. Z roku na rok cieszy się dużą popularnością zarówno wśród sprzedających jak i kupujących. Część z nich przyjeżdża do Przecławia komunikacją miejską. Jednak sporym wyzwaniem jest przyjechanie na giełdę samochodem oraz próba jego zaparkowania.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

To nie jest tak, że szkoda mi tych pięciu złotych za wyjazd z giełdy - mówi jeden z kierowców ze Szczecina. Największy problem jest z wyjazdem, czeka się długo w kolejce i dlatego parkuję przy Bimsie.

A to błąd, bo przy tej drodze gminnej zatrzymywać się nie można. Nowa droga dojazdowa ma także podwójną ciągłą linię a wiele aut stawało nawet po obu jej stronach, utrudniając przejazd. Za parkowanie za znakiem B-36 można otrzymać 1 punkt karny oraz stuzłotowy mandat.

  reklama

Hair-House

Zgłoszenia od mieszkańców były już od jakiegoś czasu - mówi Paweł Nelkowski, Komendant Straży Gminnej z Kołbaskowa. Na tych drogach gminnych pojawi się jeszcze dodatkowe oznakowanie, może to ułatwi kierowcom życie. Na razie podchodzimy indywidualnie do sytuacji. Mamy możliwość pouczenia kierowcy, dać mandat w zależności jakie wykroczenie zostało popełnione, a nawet skierować wniosek do sądu. Parkowanie 100 zł, przy podwójnej ciągłej 100 zł, na trawniku nawet do 500 zł.

W Przecławiu i Warzymicach na czas odwiedzin giełdy można zaparkować przy Biedronce. Dużym placem parkingowym dysponuje warzymicki Lidl. Tu jednak trzeba pamiętać o pobraniu biletu, jedna godzina jest bezpłatna, za kolejne trzeba dopłacić w parkomacie. Brak biletu może grozić opłatą dodatkową w wysokości 95 zł.

 reklama

Ancora Warzymice

Jednak najlepszą propozycją jest wjazd na giełdę. To duży i wybetonowany plac, gdzie zaraz za ciągami handlowanymi mieszczą się pojemne parkingi na kilkaset samochodów. Opłata za samochód pobierana jest przy wyjeździe. Koszt to zaledwie 5 zł, bez względu na ilość godzin spędzonych za niedzielnych zakupach.

Pin It