logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Próbne testy 8-klasistów z dobrym wynikiem.

probne testy 8 klasaTest dla uczniów kończących szkołę podstawową, to pierwszy, ważny życiowy egzamin dla naszych uczniów. Jest on obowiązkowy i niezbędny do następnego etapu rekrutacji. To także ważna miara jakości nauczania konkretnych placówek zarówno dla organów nadzorujących jaki i potencjalnych nowych uczniów i ich rodziców, którzy poszukują dobrej szkoły dla swoich dzieci. Zeszłoroczny test 8-klasisty przecławscy uczniowie napisali bardzo dobrze. W skali całego województwa znaleźli się na 20 miejscu. A jak będzie w tym roku?

 

 

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju 2022 przystąpili do egzaminu, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 57 proc. – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Średni wynik uzyskany z języka angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) to 67 proc. punktów a z niemieckiego – 50 proc.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły, kontynuują naukę w wymarzonych szkołach średnich - mówi wicedyrektor Małgorzata Surdy. Paszportem otwierającym podwoje upragnionych placówek były, miedzy innymi, imponujące wyniki egzaminów ósmoklasisty, znacznie przewyższające średnie powiatu, województwa oraz kraju we wszystkich trzech częściach zmagań. Swój sukces zawdzięczają systematycznej pracy, zaangażowaniu, wytrwałości, wsparciu nauczycieli i rodziców.

wyniki 8 klasa ZSPrzeclaw 2022

wyniki 8 klasa ZSPrzeclaw 2022 na tle wojewodztwa

Rzeczywiście w zeszłorocznym teście Przecław wypadł wyjątkowo dobrze. Z trzech części egzaminu za każdym razem wynik był znacznie powyżej średniej gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. Tegoroczni ósmoklasiści napisali w tym roku szkolnym już dwa próbne testy. Pierwszy z nich odbył się w listopadzie zeszłego roku. Drugi, niedawno, na początku marca.

  reklama

Hair-House

Teraz jesteśmy na drugim tzw. piku - mówi jeden z rodziców. Rok temu podstawówkę kończyło pół miliona dzieci. W tym roku ma być ich jeszcze więcej. A za rok będzie ich o połowię mniej. Taką reformę zgotowali nam rządzący. Dzieci się stresują, że nie dostaną się do wymarzonej szkoły, więc jest presja, aby jak najlepiej zdać egzamin ósmej klasy.

Uważam, że poziom egzaminu z angielskiego nie był tak wysoki - mówi Bartek, uczeń 8 klasy. Nie spodziewałem się, że będę miał trudności. Pierwszy z nich napisałem na 96% a teraz miałem 100%. Wyniki w naszej klasie też były dobre. Na 100% procent napisało u nas trzech uczniów. Myślę że angielski z pewnością przyda mi się w przyszłości.

reklama

Magnolia Przecław

W jednej z ósmych klas, w której uczę, było dość dużo wysokich wyników z matematyki - mówi p. Agnieszka, nauczycielka SP Przecław. Z matematyki trzech uczniów napisało ostatnio próbny egzamin na 100%, a kolejnych trzech, w tej samej klasie, na 96%.

Dużo "setek" było także w części z języka angielskiego. Najsłabiej, jak w poprzednich latach poszedł język polski. Ale jak podkreślają specjaliści, ciężko jest zdać tą część egzaminu na więcej niż 80%

Tak było na testach próbnych w Przecławiu. Te prawdziwe odbędą się 23, 24 i 25 maja 2023. Trzymamy kciuki!

Pin It