logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Powiat ruszy z łataniem dziur - oby jak najszybciej.

sliwkowa warzymice dziury 1Jak co roku rusza pozimowe łatanie dziur dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo. O ilości ubytków i głębokości dziur jesteśmy co chwilę informowani przez zmotoryzowanych czytelników. Jest dobra wiadomość. Jeszcze w tym tygodniu na kilku drogach pojawią się pracownicy firmy Strabag i zacznie się łatanie. Oby jak najszybciej.

 

 

Przejazd przez Ustowo to jest duże wyzwanie - pisze jeden z czytelników - jeżdżę tędy codziennie i nic nie robią, ilość dziur się powiększa a robotników nie widać. Bo rozumiem, że generalnego remontu drogi to już się chyba nie doczekamy.

  reklama

Fruktolinka

 

Rzeczywiście, stan dróg powiatowych na naszym terenie jest zły. Oprócz Ustowa, bardzo źle wygląda odcinek od Stobna do Bobolina oraz droga do Moczył, do Pargowa oraz od Warzymic do Będargowa i dalej do Stobna. Na szczęście udało się kompletnie wyremontować jeden z najgorszych odcinków w powiecie - drogę od ul. Okulickiego, przez Ostoję, Przylep do Stobna. Położono też nakładki i wykonano remonty odcinkowe drogi od okolic Kurowa, przez Siadło Dolne do Siadła Górnego.

  reklama

Hair-House

Ze strony władz powiatu polickiego nie ma jasnej deklaracji co do dalszej kolejności remontu dróg na naszym terenie. Jedynie co się obecnie udało to znaleźć w budżecie środki na remonty cząstkowe. W dniu 15 kwietnia 2022 r. Powiat Policki zawarł kolejną umowę na wykonywanie remontów cząstkowych z firmą STRABAG Sp. z o.o. na kwotę 1 100 000 zł - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. We wcześniejszym okresie tego roku remonty były wykonywane przez tą samą firmę w oparciu o umowę zawartą w sierpniu ubiegłego roku.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Jak się dowiedzieliśmy, ulica Śliwkowa jest ujęta w planie remontów cząstkowych na ten miesiąc. Obecnie firma wykonuje remont w miejscowości Ustowo, kolejną jest ul. Śliwkowa, następnie odcinek Stobno - Bobolin, Drogoradz oraz Pargowo, Moczyły.

Pin It