logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przybędzie nowych miejsc parkingowych

Parking Przeclaw budowa 2To niezwykle ważna inwestycja w naszej miejscowości. W centrum Przecławia pojawi się kilkanaście nowych miejsc postojowych. To i tak kropla w morzu potrzeb mieszkańców, bo o wolne miejsce postojowe w okolicach przecławskiego osiedla jest bardzo trudno. Szczególnie w godzinach wieczornych, znalezienie pustego parkingu graniczy z cudem.

 

 

- Dlaczego nie zajmujecie się brakiem parkingów w Przecławiu - pisze jeden z mieszkańców - mieszkam w okolicach apteki, miejsc postojowych jest mało i są wiecznie zajęte. Garaży wolnych też nie ma. A jak zaparkuję nieprawidłowo to zaraz dostanę mandat.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

- Pracuję do późna, wracam na Przecław przed północą - pisze mieszkanka Przecławia z okolic "Evity". Muszę parkować aż przy Dino. Żadnych wolnych miejsc do parkowania w pobliżu. Ludzie zastawiają chodniki, śmietniki, bo naprawdę nie ma gdzie stanąć. Tym bardziej spółdzielnia porobiła słupki, jakieś drogi i strefy pożarowe. Wszędzie ograniczenia. Do tego jeszcze kilka miejsc dla niepełnosprawnych na szerokość półtorej parkingu a nawet dwóch normalnych miejsc, a one są wiecznie puste. Przy moim bloku 96 są aż trzy takie i nikt na nich nie staje.

O problemach parkingowych Przecławia można pisać wiele. Podobne, a nawet większe problemy są na zamkniętych osiedlach w Warzymicach. Kiedyś zakładano, że jedno miejsce parkingowe przypadają dwa mieszkania. Potem przelicznik zmienił się, że na dwa mieszkania przypadają trzy miejsca parkingowe. Ale to wciąż mało. Bo w niektórych rodzinach jest kilka samochodów. Nawet przelicznik jedno mieszkania na jedno miejsce parkingowe będzie niewystarczający.

  reklama

Hair-House

 

Problem częściowo poprawi budowa parkingów przy szkole podstawowej. To tereny gminne w ścisłym centrum, których gmina Kołbaskowo nie wystawiała na sprzedaż. Kiedyś stał tam sklep Malinka, bar Markas i cukiernia Muffinka. Do terenów gminnych należy także ogród przy jednym z bloków spółdzielni Przecław Zielone Pole. W sumie na całej powierzchni powstanie kilkanaście miejsc postojowych. Prace już się rozpoczęły i powinny potrwać w szybki tempie.

Warto wspomnieć, że droga dojazdowa do szkoły i nowych parkingów od kilku miesięcy jest jednokierunkowa. To ważne, bo ciągle wiele osób jeździ pod prąd "na pamięć". Aby dostać się w okolice szkoły, trzeba jechać od strony bloków 31 i 50. Tak więc mieszkańcy nowszych osiedli, jeśli będą szukali wolnych miejsc na nowym parkingu będą musieli jechać objazdem.

 

Parking Przeclaw budowa

Pin It