logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wandal z Przecławia zatrzymany!

zniszczenia GOKSiRPrzez wiele tygodni dewastował mienie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Pracownicy praktycznie codziennie odkrywali nowe zniszczenia. Niektóre z nich były bardzo kosztowne. Aż w końcu udało się go zatrzymać i przekazać policji. I ma to być nauczka i ostrzeżenie dla innych, którzy czują się bezkarni niszcząc wspólne mienie.

 

 

Ochrona GOKSiR zatrzymała nieletniego w związku z naruszeniem miru domowego - mówi Robert Sokołowski z GOKSiR. Nieletniego przekazano patrolowi Policji. Zatrzymany to Maksymilian L. wskazywany przez nas jako główny sprawca wandalizmów na obiekcie.

reklama

Fruktolinka

 

Wyrwane baterie, wyłamane klamki, niszczenie i malowanie elewacji - to jedne z wielu szkód na jaki był narażony przecławski ośrodek kultury. To obiekt ogólnie dostępny dla mieszkańców, na terenie którego znajdują się kamery i ochrona. Jednak wandale są sprytniejsi i trudno ich złapać. Regularnie niszczone są łazienki oraz inne pomieszczenia, gdzie nie sięgają kamery.

 

  reklama

Hair-House

 

We wszystkich trzech toaletach, które zlokalizowane są przy kortach tenisowych, pourywano klapy i zawiasy. Młodzież chyba się nudzi wieczorami - mówi R. Sokołowski - moczą w wodzie papier toaletowy i rzucają go na sufit. Następnego dnia, jest to nie do wyczyszczenia.

Duże straty notuje ośrodek przy niszczeniu elewacji. Aluminiowe i kompozytowe połacie są rysowane gwoździami albo malowane farbą. Straty idą w tysiące złotych. Najbardziej jednak niepokoi organizowanie niekontrolowanych biesiad pod wiatami, gdzie spożywany jest alkohol oraz palone są różnego rodzaju używki. Pracownicy GOKSiRu następnego dnia zbierają szkła po rozbitych butelkach oraz opakowania po używkach.

 reklama

Ancora Warzymice

Zatrzymany Maksymilian L. to jeden z głównych wandali. Lecz prawdopodobnie nie działał on sam. Zatrzymanie go i przekazanie Policji, to forma ostrzeżenia dla tych którzy niszcząc ławki, wybijając szyby, wyrywając rośliny lub tłukąc butelki czują się bezkarni.

Pin It