logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wandalizm w przecławskim GOKSIR [SZUKAMY SPRAWCÓW]

zniszczenia GOKSiRWyrwane baterie, wyłamane klamki, niszczenie i malowanie elewacji - to jedne z wielu szkód na jaki narażony jest od kilku tygodni przecławski GOKSiR. To obiekt ogólnie dostępny dla mieszkańców, na terenie którego znajdują się kamery i ochrona. Jednak wandale są sprytniejsi i trudno ich złapać. Regularnie niszczone są łazienki oraz inne pomieszczenia, gdzie nie sięgają kamery.

 

 

Straty szacujemy obecnie na około 15-16 tysięcy złotych - mówi Robert Sokołowski z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Kradzione są baterie umywalkowe, zawory, zewnętrzne klamki. Chyba wynoszone są do domów. Wandale wyrywają deski z ławek, niszczą pergole a nawet palą ogniska.

  reklama

Fruktolinka

 

O dziwno wiele aktów wandalizmu dokonywanych jest przez dzieci i młodzież w wieku około 12-16 lat. Jeden z "artystów" o pseudonimie "Lidman" nawet podpisuje się pod swoimi pracami. Tydzień temu ostrym przedmiotem porysował metalowy podajnik na papier, którego nie sposób będzie już naprawić. Wykonany jest z satynowanej blachy nierdzewnej, a do grawerowania swojego pseudonimu używał tępego gwoździa. Koszt zakupu nowego podajnika to prawie 1000zł.

 

  reklama

Hair-House

 

We wszystkich trzech toaletach, które zlokalizowane są przy kortach tenisowych, pourywano klapy i zawiasy. Młodzież chyba się nudzi wieczorami - mówi R. Sokołowski - moczą w wodzie papier toaletowy i rzucają go na sufit. Następnego dnia, jest to nie do wyczyszczenia.

Duże straty notuje ośrodek przy niszczeniu elewacji. Aluminiowe i kompozytowe połacie są rysowane gwoździami albo malowane farbą. Straty idą w tysiące złotych. Najbardziej jednak niepokoi organizowanie niekontrolowanych biesiad pod wiatami, gdzie spożywany jest alkohol oraz palone są różnego rodzaju używki. Pracownicy GOKSiRu następnego dnia zbierają szkła po rozbitych butelkach oraz opakowania po używkach.

Pozostaje nam jedynie apelować do rodziców, aby zainteresowali się tym co robią ich dzieci w wolnym czasie. Wszelkie akty wandalizmu uwiecznione na kamerach zgłaszane są na Policję. Jednak ściganie ich zajmuje dużo czasu. Należy pamiętać także, że ośrodek utrzymywany jest z budżetu gminy, czyli tak naprawdę z naszych podatków. Stąd też apel do świadków, którzy posiadają wiedzę na temat sprawców zniszczeń, aby przekazały informację na recepcję GOKSiR.

Pin It