logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

PILNA konieczność przebudowy przecławskiego basenu - covidowych obostrzeń ciąg dalszy.

basen przeclawMinister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w po 9 kwietnia rozpoczną się fazy odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Jedną z pierwszych z nich będzie dotyczyć otwarcia basenów i pływalni. Obowiązywać na nich będą nowe przepisy oraz reżim sanitarny - woda w basenie będzie musiała mieć co najmniej 60 stopni.

 

 

 

 

Miłośnicy mokrego szaleństwa nie mogą się doczekać, kiedy poznają termin otwarcia basenów. Minister ujawnił, że ma się to odbyć już niebawem. Być może po dziewiątym kwietnia - w jednym z pierwszych etapów znoszenia ograniczeń. Obowiązywać będą jednak specjalne zasady. Przede wszystkim woda w basenach będzie mieć aż 60°C zamiast zwyczajowych 26 - 28°C. To ponad dwa razy więcej, ale tak wysoka temperatura jest niezbędna do zabicia wirusa. Mydło w łazienkowych dozownikach zostanie zastąpione płynem antybakteryjnym, którym przed wejściem na pływalnię trzeba będzie solidnie wyszorować całe ciało.

  reklama

Hair-House

 

O ile powyższe warunki nie będzie tak trudno spełnić - jednak największym problemem dla przecławskiego basenu zlokalizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji będzie konieczność zachowania dwumetrowego dystansu pomiędzy pływającymi. W rozporządzeniu znalazł się bowiem zapis o konieczności zamknięcia co drugiego toru. Jednak obecne wymiary niecki basenowej na to nie pozwalają i basen w trybie pilnym trzeba będzie poszerzyć o około dwa metry.

Zmiany czekają także korzystających z saun. Obecnie w Przecławiu są one zamknięte i od dłuższego czasu wyłączone z użytkowania. Jednak po niewielkich modyfikacjach będzie można z nich ponownie korzystać. Jednak zamiast pary wodnej wszyscy będą w nich wdychać płyn antybakteryjny Radisol SR produkowany w pobliskim Kamieńcu. Ze względu na wysoką zawartość alkoholu, nasiadówki w saunach zostaną skrócone z piętnastu do pięciu minut, bez prawa od ponownego wejścia.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Zmiany czekają także w ubiorze pływających, bowiem Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sportu już niedługo mają wspólnie przygotować instrukcję, jak zrobić maseczkę z czepka.

 

Zainspirowane z aszdziennik.pl w dniu pierwszego kwietnia

Pin It