logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Pobocza do poprawki!

Bedargowo Stobno poboczaTo jeden z najgorszych odcinków drogi na naszym terenie. Aż strach nim jeździć. Mnóstwo dziur, wąska droga i źle utwardzone pobocza. Mowa o drodze między Będargowem na przejazdem kolejowym w Stobnie. Niestety próba tymczasowego naprawienia chociażby poboczy, spełzła na niczym. Starostwo Powiatowe zgłosiło wykonawcy konieczność dokonania poprawek.

 

 

Dwa tygodnie temu, po zakończeniu pierwszych prac na drodze powiatowej w okolicach Będargowa i Stobna, otrzymaliśmy wiele negatywnych komentarzy i informacji od kierowców i mieszkańców.

Jechałam tamtędy wczoraj - pisze Pani Wioletta - ogólnie nie jeżdżę tamtą drogą. Musiałam zwalniać, bo to co się działo było nie do opisania. Ktoś, kto zlecił w ten sposób utwardzić pobocze był niespełna rozumu.

  reklama

Fruktolinka

 

Na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia uszkodzonych szyb oraz karoserii, przez kamienie i destrukty walające się po całej jezdni. Te efekt próby utwardzenia miękkich poboczy na odcinku od Będargowa do Stobna.

To nie chodzi tylko o szyby, ale uszkadza się cały lakier na samochodzie - pisze Pan Grzegorz - a co będzie jak ktoś będzie jechał rowerem i dostanie takim kamieniem na przykład w oko? Nie chcę nawet o tym myśleć.

  reklama

Hair-House

 

Najgorzej sytuacja wygląda na wysokości Stobna. To najbardziej zniszczony fragment drogi, który kilka lat temu trzeba było zamknąć dla ruchu w sezonie zimowym. Droga jest na tyle wąska, że pojazdy, aby nie wpadać w dziury na poboczach, najczęściej jeżdżą środkiem drogi.

Remont, to jest utwardzenie poboczy gruntowych na odcinku Stobno - Będargowo realizowany jest przez firmę KML Sp. z o.o. - wyjaśnia Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. Pobocza drogi utwardzane były destruktem betonowym. Koszt zadania to kwota 254 999,30 zł brutto. W dniu wczorajszym zaplanowany był odbiór inwestycji, jednak nie została ona odebrana z uwagi na złe wyprofilowanie poboczy na dwóch odcinkach. Wykonawca zobligowany został do wykonania poprawek na tych odcinkach.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Do Wydziału dotarła informacja na temat uszkodzenia szyby pojazdu, w związku z czym wykonawcy inwestycji przekazana została informacja na temat konieczności uprzątnięcia jezdni. Trzeba pamiętać że zastosowane rozwiązanie jest rozwiązaniem tymczasowym do czasu kompleksowej przebudowy drogi - dodaje na koniec M. Sochanowska.

Czytelnicy zwracają uwagę, że obecnie starostwo zaczyna remont generalny drogi na odcinku Stobno - Dołuje w gminie Dobra, który w ocenie kierowców jest w znacznie lepszym stanie, niż fragment Stobno - Będargowo będący w całości w gminie Kołbaskowo. I ten fragment drogi powinno się w pierwszej kolejności wyremontować.

I trzeba przyznać, że trudno się z tym nie zgodzić.

 Bedargowo Stobno pobocza 2

 

Pin It