logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Starostwo: Widzimy, że to jest priorytetowa sprawa

bedargowoJest porozumienie. Powstanie chodnik i droga z Warzymic do Będargowa. Zły stan dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę, to problem, który znamy od lat. Sytuacja powoli się poprawia. Kilka inwestycji, przy niemałym finansowym współudziale Gminy Kołbaskowo, zostało ukończonych. 

 

 

 

 Coraz lepiej układa się współpraca z władzami Starostwa Powiatowego w Policach. Jednak, mimo starań, do pilnego remontu pozostało jeszcze wiele kilometrów dróg i chodników.

   reklama

 


Jednym z priorytetów jest chodnik z Warzymic do Będargowa. Piesi, wśród których są dzieci idące do szkoły w Będargowie, zmuszeni są do poruszania się po zniszczonej jezdni lub wąskim poboczu. To bardzo niebezpieczne. Zapaliło się jednak światełko w tunelu. Od kilku tygodni trwają działania zmierzające do przystąpienia do realizacji remontu drogi powiatowej Warzymice - Będargowo, wraz z budową chodnika i odwodnienia.

  reklama

Hair-House


- Spotkałam się ze starostą Andrzejem Bednarkiem w Policach. Na spotkaniu byli także mieszkańcy Będargowa oraz członkowie Rady Rodziców będargowskiej szkoły. Poinformowaliśmy ich, z panem starostą, że inwestycja będzie realizowana. Projekt drogi jest już aktualizowany – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. – My znamy problem od dawna, bo to do nas, w pierwszej kolejności apelowali mieszkańcy. Od dawna zabiegaliśmy w Starostwie o realizację tego zadania.

Ze środków Gminy Kołbaskowo, a także w ramach środków sołeckich miejscowości Warzymice, kilka lat temu zrealizowano projekt budowy chodnika. Niestety, jak informowało Starostwo, problemem zawsze był brak pieniędzy. Później okazało się, że chodnik został zaprojektowany przy jezdni, a jezdnia ma niewystarczającą szerokość. Koniecznym było jej poszerzenie, czyli zmiana w projekcie, którą realizowało już Starostwo Powiatowe w Policach.

  reklama

WolneSlowa GIF

 


- Widzimy, że to priorytetowa sprawa dla mieszkańców Gminy Kołbaskowo. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Gminy. Jest ogromna wola po naszej stronie, by budowę około 900 metrów chodnika zrealizować – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym. - Obecnie, po wcześniejszych, wspólnych ustaleniach Starostwa i Gminy, aktualizowany jest projekt budowlany, wymagający uzgodnień z gestorami sieci, z ENEA, Orange i Gazownią. To proces, który może potrwać od trzech do pięciu miesięcy. Taki założyliśmy sobie termin i mocno będziemy naciskać, żeby nie był dłuższy – zapewnia pani naczelnik. - Będziemy robić wszystko, żeby zdobyć środki na to zadanie. Są duże szanse na ich pozyskanie, pojawią się nowe konkursy – dodaje.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Po raz kolejny pomoc finansową Starostwu obiecała Gmina Kołbaskowo. - Wiele razy wspomagaliśmy Starostwo w jego inwestycjach na naszym terenie. Teraz będzie tak samo. Jesteśmy gotowi wyłożyć z kasy Gminy pięćdziesiąt procent środków na tę inwestycję – zapewnia Małgorzata Schwarz. Ustalono również, że do czasu wyremontowania drogi, pracownicy Starostwa rozważą rozwiązania tymczasowe, które mogłyby zmniejszyć niebezpieczeństwo poruszania się pieszych po drodze i jej poboczu.

Fot/tekst J. Dworzyński UG Kołbaskowo