logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Co z drogami w okolicach Stobna?

stobno lipiec 22Trzy duże inwestycje w okolicach Stobna ciągle czekają na swój start. Stan nawierzchni drogi zarówno we wsi, jak i na drogach dojazdowych jest fatalny. Brakuje także bezpiecznych poboczy, chodników i oświetlenia. Mieszkańcy i kierowcy czekają na remont od dziesiątków lat. Na niektórych fragmentach leży jeszcze poniemiecki bruk.

 

 

 

Co z drogami w okolicach Stobna? - pyta jedna z czytelniczek. W tym roku miał ruszyć remont drogi Stobno - Dołuje a nie ruszył. Droga przez naszą wieś też jest fatalna. Odcinek do Będargowa też. Koło można urwać i stracić zawieszenie.

  reklama

Fruktolinka

 

Najbliżej realizacji jest inwestycja od Stobna do Dołuj. Niestety kwoty, które padły ostatnio na przetargach, przekroczyły zakładany budżet inwestycyjny. Przebudowany ma być 2,5-kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, czyli w okolicach przejazdu kolejowego. Powstanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów.

Przetarg na tą inwestycję został unieważniony w sierpniu tego rok - mówi Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. Powiat Policki uzyskał już zgodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na wydłużenie realizacji projektu, jednocześnie uzyskał dodatkowe dofinansowanie z Polskiego Ładu - Funduszu Inwestycji Strategicznych. W grudniu rozpocznie się kolejne postępowanie przetargowe dotyczące tej inwestycji.

  reklama

Hair-House

 

Jeszcze w grudniu tego roku, jak zapewnia Starostwo Powiatowe w Policach, ogłoszony zostanie przetarg na remont drogi ciągnącej się przez wieś. Powiat Policki otrzymał w zeszłym roku 4 987 500 zł dotacji w ramach funduszu Polski Ład - w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Dodatkowo także Powiat wystąpił z wnioskiem o dodatkowe wsparcie finansowe tej inwestycji do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja będzie kontynuacją inwestycji ukończonej w grudniu 2020 r. i obejmie odcinek od miejscowości Stobno do skrzyżowania za przejazdem kolejowym.

reklama

Auchan rekrutacja

 

Najgorzej wygląda sytuacja z drogą na odcinku Będargowo - Stobno. Mówiąc krótko, w polickim budżecie środków na tą drogę nie ma. Wykonano jedynie utwardzenie poboczy i to z kiepskim efektem. Najgorzej prezentuje się fragment drogi powiatowej przy zbiorniku wodnym. Kilka lat temu, w zimie, ze względu na ogromne zniszczenia nawierzchni, drogę tą starostwo musiało awaryjnie zamknąć oraz rozpocząć remont cząstkowy. Jednak przy obecnej, intensywnej eksploatacji drogi, śladów remontu praktycznie już nie widać.

Niestety nie udało się uzyskać wsparcia Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych na realizację tej inwestycji w formule "zaprojektuj i wybuduj". W przyszłym roku Zarząd Powiatu w Policach planuje zabezpieczyć środki finansowe na opracowanie projektu budowlanego. Nadal poszukiwane będą możliwe źródła finansowania tej inwestycji - dodaje na koniec Magdalena Sochanowska

Pin It