logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Obwodnica Przecławia już na czarno

obwodnica na czarnoPierwsze prace ziemne na budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic rozpoczęto w lipcu 2021 roku. Od tej pory na terenach przyległych do naszych miejscowości wiele się zmieniło. Na placu budowy widać już na większości dwupasmówki czarne warstwy asfaltu. Gotowa jest także jedna z dróg dojazdowych do nowego węzła "Przecław".

 

 

 

Trwa pierwszy etap budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic. Obejmuje on 4,2 km odcinek od ronda Hakena do wlotu do drogi krajowej nr 13 w rejonie Smętowic. Przypomnijmy - w drugim etapie dwupasmówka dojdzie do autostrady A6.

Cała inwestycja podzielona jest na dwa etapy:

  reklama

Fruktolinka

 

Etap pierwszy – to odcinek od ronda Hakena do węzła Siadło Górne. Na drodze gminnej między Przecławiem a Ustowem powstaje węzeł drogowy Przecław. Droga od Przecławia włączy się w obecny przebieg DK13 i poprowadzi dalej do autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Będzie to dwujezdniowa droga ruchu przyspieszonego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Ten etap jest priorytetowy, ponieważ wyprowadzi z okolic Warzymic i Przecławia największy ruch i odkorkuje obecną DK13, która w porannym i popołudniowym szczycie jest kompletnie zakorkowana.

  reklama

Hair-House

Etap drugi – to odcinek od węzła Siadło Górne do nowego węzła Szczecin Zachód. To ma być przyszłości element Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6 i ma mieć połączenie z początkiem obwodnicy Kołbaskowa.

Równolegle do budowy obwodnicy gmina Kołbaskowo buduje drogi umożliwiające dojazd do węzła "Przecław" od strony Przecławia i Ustowa. Gotowa jest już droga gminna, wraz ze ścieżką rowerową, zaczynająca vis-a-vis Biedronki, która prowadzi do jednego z rond biszkoptowych przy węźle Przecław. Drugi fragment drogi - od Ustowa na wysokości hurtowni "Danmar" do drugiego ronda biszkoptowego jest już w budowie.

reklama

Auchan rekrutacja

 

Poza budową nowej trasy obwodnicy, budową węzłów, przepustów, melioracji oraz przebudową odcinków istniejących dróg i zjazdów przewiduje się także budowę przejść dla zwierząt, budowę urządzeń ochrony środowiska takich jak ogrodzenia i ekrany akustyczne oraz nasadzenia zieleni wzdłuż powstających dróg.

Prace na zlecnie GDDKiA wykonuje firma Budimex. Wartość umowy to około 89,5 mln zł. Inwestycja powinna zostać oddana po koniec przyszłego roku.

 

Pin It