logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

O krok bliżej do Zachodniej Obwodnicy Szczecina z najdłuższym podwodnym tunelem.

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021Za rok planujemy złożyć wniosek o zezwolenie na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina - informuje GDDKiA. Obecnie prowadzona jest dokumentacja projektowa. Ta imponująca trasa będzie miała prawie 50 km długości, w tym 5-kilometrowy tunel pod Odrą.

 

 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadziła już ponad 4,4 tysiąca odwiertów geologicznych o wartości ponad 20 mln zł. Ogółem przeprowadzono 50 kilometrów odwiertów geologicznych, w tym również z barek na rzece Odra. Badania sięgały głębokości nawet 90 metrów pod poziomem wody.

"Obecnie obszar ten został gruntownie zbadany pod względem geologicznym. Na podstawie tych badań geologicznych opracowujemy dokumentację projektową, która posłuży nam do złożenia wniosku o zezwolenie na budowę" - powiedział dyrektor oddziału szczecińskiego GDDKiA, Łukasz Lendner, na konferencji prasowej w Policach.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Jak dodał, "w przyszłym roku, w maju lub lipcu, złożymy wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, czyli pozwolenie na budowę, i będziemy mogli ogłosić przetarg na wybór wykonawcy".

"Na podstawie naszych doświadczeń jako inwestorów zastępczych przy tunelu pod Świną, wiemy, że inwestycja będzie trudna, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale jesteśmy dobrze przygotowani i wykonamy to zadanie zgodnie z planem" - dodał Lendner.

  reklama

Hair-House

 

Zachodnia Obwodnica Szczecina będzie miała prawie 50 km długości, w tym 5-kilometrowy tunel pod Odrą. Będzie to drugi podwodny tunel tego rodzaju w regionie Pomorza Zachodniego, obok już istniejącego tunelu pod Świną, i zarazem najdłuższy tunel w Polsce.

Nowa trasa będzie stanowiła alternatywę dla obecnej drogi S3/A6, omijając Szczecin od południa i wschodu, tworząc razem z nią pierścień wokół miasta. Obwodnica znacznie poprawi komunikację aglomeracji szczecińskiej z siecią dróg szybkiego ruchu w województwie zachodniopomorskim. Zaczynać się będzie w gminie Kołbaskowo. Na naszym terenie wybudowany zostanie węzeł zespolony Kołbaskowo, przejście ekologiczne dla zwierząt, węzeł Będargowo, wiadukty na drogach powiatowych Będargowo - Warnik i Stobno Dołuje oraz dwa miejsca obsługi podróżnych w Stobnie.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Według zapewnień rządzących, Zachodnia Obwodnica Szczecina powstanie najpóźniej do 2030 roku.

.

Pin It