logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Powiat realizuje dwie inwestycje drogowe na terenie gminy Kołbaskowo.

Policki inwestycje 2023W środę 28 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie Gminy Kołbaskowo i Gminy Dobra. Ponadto za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Powiat Policki otrzymał dotację z Unii Europejskiej na aktywizację osób bezrobotnych.

 

 

 

W briefingu prasowym wzięli udział Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski, Radna Rady Powiatu w Policach Małgorzata Siemianowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach Magdalena Sochanowska i wykonawcy obu inwestycji drogowych: Dyrektor Oddziału Szczecin Eurovia Polska Paweł Knap i Prezes Zarządu RSK Wolin Sławomir Zinow.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Powiat Policki aktualnie realizuje dwie inwestycje drogowe na terenie Gminy Kołbaskowo i Gminy Dobra.

Pierwszą inwestycją jest przebudowa drogi powiatowej nr 3920Z na odcinku Dołuje-Stobno. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A., która wykona prace za kwotę 7 564 260,47 zł. Przewidziany termin zakończenia to koniec października br.

Inwestycja dotyczy modernizacji 2,5-kilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania z Drogą Krajową nr 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem krótkiego odcinka od przychodni w Dołujach do lapidarium, który był remontowany kilka lat temu.

  reklama

Hair-House

 

Powstanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów.

Na realizację inwestycji Powiat Policki otrzymał 2 miliony złotych z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR, 3 miliony złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i 1 400 000,00 zł z budżetu Gminy Dobra. Pozostałą kwotę przeznaczył Powiat Policki ze swojego budżetu.

Drugą inwestycją aktualnie realizowaną przez Powiat Policki jest "Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno". Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 3923Z w miejscowości Stobno na odcinku około 1 kilometra, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3920Z.

 reklama

Ancora Warzymice

 

W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Termin zakończenia inwestycji to 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wykonawcą inwestycja jest firma RSK Wolin. Wartość inwestycji wynosi 11 002 817,54 zł. Na jej realizację Powiat Policki otrzymał 4 987 500,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład i 5 004 085,34 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład w realizację inwestycję przekazała także Gmina Kołbaskowo.

Stosowną umowę na realizację inwestycji podpisali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Prezes Zarządu RSK Wolin Sławomir Zinow.

 

Policki inwestycje 2023