logo gif 10lat

Open menu

245 items tagged "warzymice"

Wyników 1 - 20 z 245

Trzecie spotkanie w sprawie bloków w Warzymicach.

Category: nasze sprawy

ZPI 6 czerwcaNa trzecim i ostatnim spotkaniu, które odbyło się 6 czerwca, pojawiło się około 50 mieszkańców gminy. Byli to głównie mieszkańcy wsi Warzymice. To sukces, ponieważ w poprzednich spotkaniach dotyczących inwestycji nie pojawił się prawie nikt. Teraz pozostało już tylko składanie pisemnych wniosków do projektu. Mieszkańcy mają czas do 16 czerwca. A o czym dyskutowano na zebraniu oraz po nim?

 

Konsultacje z deweloperem bez zainteresowania.

Category: nasze sprawy

konsultacje z alseccoCzterokondygnacyjne bloki z płaskimi dachami chce wybudować właściciel dużych działek w Warzymicach. W mijającym tygodniu odbyły się dwudniowe konsultacje z firmą deweloperską Alsecco. Niestety zainteresowanie mieszkańców i radnych spotkaniami było praktycznie zerowe. W pierwszym dniu w przecławskim Goksirze nie pojawił się nikt. W drugim - tylko kilka osób z sąsiadujących osiedli.

 

Rozpoczynają się konsultacje dotyczące dużych działek w Warzymicach.

Category: nasze sprawy

warzymice nowe osiedleGmina Kołbaskowo od ponad 30 lat dynamicznie się rozwija, przyciągając firmy deweloperskie i spółdzielnie mieszkaniowe. Małe wsie, takie jak Przecław i Warzymice, przeszły ogromne przemiany. Obecnie w tych dwóch miejscowościach mieszka około 10 000 osób, a liczba ta wciąż rośnie, ponieważ trwają budowy nowych bloków, a kolejne tereny są przeznaczane pod zabudowę mieszkaniową.

 

Przecław i Warzymice pod wodą. Takiej ulewy nigdy nie było!

Category: wydarzenia i kronika

Zalany PrzeclawDziś od godziny 15:30 zaczął się na naszych osiedlach wodny armagedon. W wielu miejscach przeszły burze oraz popadał bardzo intensywny deszcz, który trwał kilkadziesiąt minut. W oka mgnieniu zalał on piwnice, niżej położone odcinki dróg i chodników. Największy dramat przeżyli właściciele przecławskich punktów usługowych zlokalizowanych w piwnicach. W jednym z przecławskich bloków, woda wdarła się nawet na klatkę schodową.

 

Co się (z)buduje w naszej okolicy? [2024 CZĘŚĆ 1]

Category: nasze okolice dawniej i dziś

netto przylep 2024Przecław, Warzymice i okolice to tereny dużej aktywności inwestycyjnej i deweloperskiej. Z roku na rok powstają kolejne hale, sklepy, bloki a nawet całe osiedla. Przyjrzeliśmy się kilku inwestycjom, które albo wychodzą już z ziemi, albo są na ukończeniu albo dopiero dostały pozwolenie na budowę.


Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Category: nasze sprawy

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Szrotów przybywa - miejsc ubywa

Category: nasze sprawy

szrot przeclawNieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne miejsca parkingowe. A właśnie o nie jest najtrudniej na osiedlach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest trudna. Co nie oznacza, że niemożliwa.

 

Wybory Parlamentarne w naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

Category: wybory

wybory 2023Za nami ważne i rekordowe pod względem frekwencji wybory. Do urn w Przecławiu, Kołbaskowie, Będargowie i Kurowie poszło rekordowo, prawie 80% uprawnionych do głosowania. Wraz z wyborami do Sejmu i Senatu odbyło się Referendum. Tutaj zainteresowanie było znacznie niższe.

 

Jutro, 31 sierpnia otwarcie obwodnicy Warzymic i Przecławia!

Category: nasze sprawy

Obwodnica Przeclawia maj 202331 sierpnia, między godz. 13.30 a 14 planujemy udostępnienie całej obwodnicy, łącznie z wiaduktami i drogami dojazdowymi - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ trwa kampania wyborcza do Parlamentu.

 

Gmina Kołbaskowo przejmie stary fragment DK13

Category: nasze sprawy

DK13W przyszłym roku, na mapie dróg publicznych pojawi się istotna zmiana. Po oddaniu obwodnicy Przecławia i Warzymic, gmina Kołbaskowo przejmie prawie czterokilometrowy odcinek starej trzynastki pod swoje zarządzanie. Z pewnością czeka nas wiele zmian w organizacji ruchu. Ma być dogodniej i bezpieczniej.

 

Wielkie Otwarcie SUSHI BISTRO Warzymice!

Category: co, gdzie, kiedy ?

sushi bistroPierwszy w województwie zachodniopomorskim lokal SUSHI BISTRO otwiera się w Warzymicach z dostawą do Szczecina i okolic. Wielkie otwarcie będzie miało miejsce 28 czerwca 2023 o godzinie 12.00. Nowa restauracja jest zlokalizowana w Galerii Handlowej Czerwona Torebka pod adresem Warzymice 44, 72-005 Szczecin. Tym samym będzie to 14 lokal sieci w Polsce i pierwszy w województwie zachodniopomorskim.

 

Przyspieszenie prac na obwodnicy Przecławia - otwarcie jeszcze przed wyborami!

Category: nasze sprawy

Obwodnica Przeclawia maj 2023Planowany termin zakończenia prac na obwodnicy Przecławia i Warzymic, według wypowiedzi wykonawcy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przewiduje oddanie drogi na pół roku wcześniej od pierwotnych założeń. Zgodnie z tym harmonogramem, podróż obwodnicą stanie się możliwa najpóźniej we wrześniu, czyli przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ będzie to szczyt kampanii wyborczej do Parlamentu.

 

Uważaj podczas zakupów w Warzymicach - możesz dostać stuzłotowy mandat!

Category: nasze sprawy

parkowanie lidlSzybkie zakupy w warzymickim Lidlu mogą okazać się bardzo drogie. Od pewnego czasu otrzymujemy skargi od mieszkańców dotyczących nałożenia tzw. opłaty dodatkowej za brak biletu postojowego. Nic nie daje obecnie złożenie reklamacji u operatora, nawet dołączony paragon ze sklepu nie jest podstawą do cofnięcia "mandatu".

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Category: nasze sprawy

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Co się (z)buduje w naszej okolicy?

Category: co, gdzie, kiedy ?

Co sie zbuduje Przecław, Warzymice i okolice to tereny dużej aktywności deweloperskiej. Z roku na rok powstają kolejne bloki a nawet całe osiedla. Przyjrzeliśmy się kilku inwestycjom, które albo wychodzą już z ziemi, albo dopiero czekają na pozwolenie na budowę.

Salon Firan Design w Warzymicach zaprasza!

Category: w wolnym czasie

Design WarzymicePiękne firany i zasłony, stylowe karnisze i poduszki, nowoczesne rolety i żaluzje. To wszystko, a nawet więcej możemy znaleźć w salonie Design zlokalizowanym na osiedlu Dębowym w Warzymicach. To miejsce w którym czeka na klienta fachowa obsługa i pomoc w aranżacji domu czy mieszkania. Firma oferuje także bezpłatne doradztwo, pomiar i wizualizację tak, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom klienta.

 

Co dalej ze śliwkową i chodnikiem?

Category: nasze sprawy

sliwkowa chodnikTa sprawa od wielu lat bulwersuje mieszkańców Warzymic. Problem stanowi zarówno stan drogi powiatowej, jak i często zamykany i rozkopywany jedyny chodnik, który udało sie kiedyś wybudować. Problemów w tej lokalizacji z pewnością przybędzie, kiedy kolejne bloki zostana oddane do użytku. Wtedy ruch samochodów i pieszych się znacznie zwiększy. Ale jest nadzieja, właściciel drogi - powiat policki, rozpoczął rozmowy z PKP w sprawie nowego przebiegu alei Śliwkowej.

Wyciek gazu w Warzymicach i ewakuacja! [ZDJĘCIA]

Category: wydarzenia i kronika

Warzymice wyciek gazuDziś około godziny 14:00 doszło do dużego uszkodzenia instalacji gazowej przy drodze Do Rajkowa graniczącej ze Szczecinem i Warzymicami. Niebezpieczeństwo było na tyle duże, że ogłoszona została ewakuacja mieszkańców kilku bloków. Wszyscy zagrożeni mieszkańcy mogli udać się na kilka godzin ze świetlicy środowiskowej w Będargowie, albo wyjechać do swoich rodzin lub znajomych poza strefą zagrożenia.

 

Co z brakującym fragmentem ścieżki rowerowej w Przecławiu?

Category: nasze sprawy

brakujaca sciezka przeclaw Od wielu lat brakuje około jednokilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. I od wielu lat nie ma pomysłu jak tą inwestycję wykonać. Głównym problemem od lat był brak porozumienia z właścicielami fragmentów działek w Przecławiu. Niestety ścieżka nie może być zrealizowana w trybie "Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej" gdzie wywłaszczenia dokonuje się szybko.

 

Uszkodził 21 pojazdów, szuka go policja! [WYSOKA NAGRODA ZA POMOC]

Category: wydarzenia i kronika

madar wlamanieW nocy z soboty na niedzielę doszło do wtargnięcia na teren warzymickiej hurtowni mięsa i wyrządzenia dużych szkód. Zamaskowana osoba m.in. poprzecinała nożem lub ostrym przedmiotem komplety kół w ponad dwudziestu samochodach dostawczych tej firmy. Pomimo dozoru i monitoringu terenu sprawcy nie dało się złapać, stąd apel do mieszkańców. Poszkodowana firma wyznaczyła wysoką nagrodę za wskazanie przestępcy.